Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 452 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la AFX »

Daj molim te, malo dokumentiraj to mikrodoziranje..cisto za nas koje to interesira.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Hoću, pokušat ću šio više informacija da podijelim sa vama. ;) :) Volio bih čuti još nečije dojmove u vezi mikrodoziranja da imamo imformacije iz više izvora.
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Ouroboros »

Krenuo i ja s mikrodoziranjem.
Pa da podijelim koje iskustvo, a i postavim koje pitanje. Sve mi je još novo.

Iskustva:
Napravio sam si tinkturu od P.Cubensis.
Probao razne doze do sad, i nekako mi se čini da je (ekvivalent) 0.24g najbolje. S tim da još iskušavam i tražim.
Recimo, 0.1g nisam ništa osjetio, ne mogu reći dali je bilo neke promjene, ali ako je, nije bilo primjetno.

Imam u planu uzeti i veće doze, do recimo 0.75g, da vidim što će se dogoditi. Preko toga vjerojatno ne, zato što sam jednom uzeo 1g i to nema veze s mikrodoziranjem, nego se već fino osjeti izmijenjena svijest i previše se izgubim u kontemplacijama da bi mogao funkcionirati.

Ono što sam primijetio je:
• Bolji osjećaj generalno, nekako sam pozitivniji.
• Kreativnost, nešto što se traži u mom poslu, nekako lakše izbacujem stvari iz sebe. Ono zanimljivo ovdje je da nisam primijetio ni u jednom trenutku da se to događa, nego jednostavno bi imao odjednom više rješenja nego sam imao prije.
• Smirenost, nekako sam opušteniji i smireniji, ne naživciram se lako.
• Ovo će možda zvučati čudno, i ne znam dali je toliko povezano s gljivama ili neki placebo, ali zahvalnost. Dogodi mi se da gledam stvari koje sam jako želio i na kraju si ih priuštio i osjećam nekako veću dozu zadovoljstva s tim. Kao da više cijenim to što imam, a u isto vrijeme mi taj objekt ništa ne znači u smislu da ga izgubim ne bi patio.

Još tražim dozu za koju ću zaključiti da je najbolji kompromis, budući da mi neke veće izazivaju da ne mogu sjesti i raditi jednu stvar dulje vrijeme nego lutam cijelo vrijeme.

Pitanja:
• Koliko vam je na mikrodozama primjetan efekt tolerancije? Recimo, meni ako jedan dan uzmem 0.12g i drugi dan opet, imam osjećaj kao da drugi dan ništa ne radi. Ali ne mogu razlučiti dali je to do navikavanja na osjećaj, ili stvarno ne radi.
• Slično pitanje za uzimanje recimo dva ili tri puta dnevno. Dali uzimate istu dozu svaki put, ili povećavate?
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la klada »

1.
meni se čini da i ja na neki način radim konstantno mikro doziranje, samo na malo drugčijem konceptu, recimo ja nikad ne mjerim i neznam koliko porcija ima grama, jednostavno idem koliko je potrebno e sad to može biti dvije osrednje gljive ili više ali sviježe, uzimam samo po potrebi kad me traži i to sviježe jer imam sreće pa mi koja uvijek izbaci po cvijeću jer sam tamo baco supstrat istrošeni
2.
na ovo drugo pitanje već malo piše u prvom, opće nemam pojma koja je doza i koliko čega, samo idem do one razine da me previše ne baca kada uzmeš pravu porciju gdje je tripčina sigurna, znači samo do one razine kada gljiva u tijelu svijesti lagano radi, a ti možeš fukncionirati u društvu među ljudima koji ne konzumiraju


A ono što sam ja primjetio je slično osjećam tu moć boljeg shvačanja i riješavanja problema, sve mi izgleda ko izazov, nema problema nema granica nema nemože, sve ide, iznova probijam ovojnicu oko sebe i izlazim van u dimenzije stvarnosti i postojanja, nekada mi ovo ljudski svijetovi izgledaju dosadni i daleki, koda je ljepši a je svemirska prostranstva, mikrorazine, svijet iza zastora, oći i svijest oduzeti od konstantnog natovaranja instikata gdje smo onda zarobljeni u ljudske ljušture u meso fleš, žešće stvari cijelo vrijeme, gdje mi se postavlja pitanje te promjenjene svijesti, nebi se ni vračo u unu svijest, kada je ova bolja, a prostora za napredak ima bezgranično kao pustinje, list je totalno prazan da ga obojiš i oblikuješ, kao malo dijete, u svakom slučaju možeš otići daleko i bolje manevrirati u ovoj stvarnosti, dati si zadatak ostvarivati vrijednosti stvarati, vibrirati i frekventirati zdravo i to manifestirati van, prema drugima, i onda ti se dešavaju velike stvari opisane u svim religijama da ti se vrača deseterostruko, ali mora biti puno strpljenja i žrtve čak bdjenja za one največe stvari, čudesa su to i zaista smo blagoslovljeni i moramo biti zadovoljni i sretni što smo na ovoj planeti i što možemo dati svoj obol i pečat ovom svijetu kao drugi veliki ljudi, ma čudesa hehe
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la klada »

plus vutrica i prava čista domaća ramska rakija koju sam evo neki dan za dan pobjede popio podosta skroz me pročistila osječo sam čistoću krvi i sve dizne pročišćene mnjeeee
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Ouroboros »

Tenks, ali trenutno mi nije opcija riskirati full trip ako ne izmjerim :D
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Vid Svante »

Kako sam cuo, navodno da bi se mikrodoziralo - ne bi se trebao osjecati nikakav efekt - mislim pod propromjenu svijesti.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la HypnoToad »

Pomalo mikrodoziranje psihodelicima curi u mainstream...

Ayelet Waldman - A Really Good Day: How Microdosing Made a Mega Difference in My Mood, My Marriage, and My Life

slika

Ženska prepričava svoja iskustva s mikrodoziranjem LSD-a za liječenje poremećaja raspoloženja. Nisam još pročitao, sad sam tek vidio da postoji, ali me jako zanima što kaže. Na linku ispod imate audiobook.
https://thepiratebay.org/torrent/190760 ... _FerraBit_
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 487
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la huana.meri »

dugo želim s roditeljima probat mikro doziranje, i to u periodu rada i problema s pčelama, nekako mislim da će riješiti neke stvari efektnivnije i da će im samo pčelarenje otkriti još jedan red nepoznatih stvari i fakata...no nikako dosada, stara je zdrava i bi probala, stari je sjeban gadno već dugo, od vojske, ranjavanja, psihički je imao lječenja i problema, sad u zadnje je imo srčane udare, tako da krka jako puno ljekova, malo sam nesiguran za punu dozu, ali mikro bi mu pasalo mislim, čak mislim da bi ga podiglo malo u pozitivu, ali tvrd je, i ništa što ja kažem nevjeruje, on je kao stariji i tvrđi kamen i na njega nedjeluju pizdarije kao na nas, baš tvrd u 3pm...

pa da se i pohvalim, danas smo krknili 8 tegli cubensisa na kokičaru, nočas sam kuvo i zakuvavo...
sad trenutno u mojoj maloj đunglici imamo limun, cannabis i micu po novom, ekipa uživa u suživotu...:)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
cicamicamaca
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 26.01.2017, 14:34
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la cicamicamaca »

Pozdrav svima,

trenutno sam svjesno na prekrasnom putu prema sebi. Godinama bolujem od depresije i na razne načine sam pokušavala pronaći izlaz izbjegavajući konvencionalne lijekove. Moje je ozdravljenje započelo početkom ove kalendarske godine, kad sam napokon počela razumijevati i prihvaćati što se sa mnom događa, koji su mi okidači i kako u život integrirati nove navike. Kroz tjelesno orijentiranu psihoterapiju učim regulirati sebe u neugodnim stanjima, usklađivati um, duh i tijelo. Osim toga provodim puno vremena u prirodi, vozim bicikl, idem na jogu i shiatsu. U proljeće ove godine prvi sam put bila na Ayahuascha ceremoniji. Prije 12 godina operativno mi je uklonjeno 3/4 štitnjače i od tad sam bila na hormonalnoj terpiji. U kombinaciji s terapijskim radionicama, fizičkim aktivnostima i Aya putovanjem, odjednom je proradila preostala četvrtina moje štitnjače, i ja posljednjih nekoliko mjeseci ne pijem terapiju jer sama proizvodim hormone.
Gljive sam počela jesti nedavno nakon duge pauze i nakon zadnjeg putovanja mjesec dana sam bila slobodna. A onda se jedan dan depresija ponovno uvukla. Odlučila sam koristiti Medicinu i taj dan sam sama doma pojela 2g gljiva. Trip je bio prekrasan, spoznala sam još stvari o sebi, pošteno se nasmijala i isplakala, očistila se. Tjeskoba, panika, tuga i ostale sestre su napustile moje tijelo. Nakon poštenog sna bila sam opet dobro sama sa sobom.
Moja depresivna stanja su sve rijeđa, a kad nalete, ovisno o intenzitetu, koristim određene alate za regulaciju.
Planiram krenuti s mikrodoziranjem da vidim mogu li se down stanja još prorijediti i zahvaljujem svima na podijeljenim iskustvima.

:mushroom: :lovee:
you might not have been my first love
but you were the love that made
all the other loves
irrelevant
Odgovori