Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la perke »

Firmus je napisao/la:Evo moje iskustvo sa mikrodoziranjem:

Uglavnom, sve pozitivno. Jedina mana je što nemam više materijala pa da se ćešće mikrodoziram, ali i na tome ću poraditi.

Naravno da se djelovanje gljive ne može opisati riječima, čak ni kad se uzima u maloj dozi, ali evo što sam zamijetio u kratkim crtama:

Kad uzmem mikrodozu puno bolje se osjećam. Čak i kad sam skroz neraspoložen i uzmem mikrodozu odmah postanem bolje raspoložen, imam pozitivniji pogled na svijet i više sam motiviran da radim nešto. Kad uzmem mikrodozu glavna promjena koju zamijetim je ta da postanem više opušten, misli se malo utišaju i više uživam u životu jer prestanem sve promatrati na uobičajen način i shvatim koliko je svijet zapravo lijep i da je život dar.

Djelovanje gljive je toliko dobro, da bi iskreno svakome preporučio mikrodoziranje.

Djelovanje psihodelika je Terence savršeno opisao u ovom videu od 2 min:
[media]link[/media]
Firmus, drugar, molim te mi objasni neke detalje oko mikrodoziranja. Ucinices meni, a verujem i jos nekim clanovima koji se bave ovom temom, da bolje i spremnije udju u sve ovo. Procitao sam sve strane ove teme, na pitanja ispod vec ima odgovora ali zelim da znam koliko je sve individualno.
Konkretno me zanima sledece:

- logicno mislim da to radis ujutru, ono sto me zanima je da l to radis na prazan stomak? Ako ne, koliko cekas od obrokapre nego sto ih uzmes?
- da l ih uzimas sa medom, lupam, ili tako necim ili na suvo?
- koliko uticu na apetit?
- u kom obliku ih mikrodoziras, citao sam da ljudi samelju u mrvilici odredjenu kolicinu i razloze na nekoliko uzimanja?
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la vlkoff12 »

Već duže vreme pratim r/microdosing, pa čisto da pitam zašto većina uzima doze preko 150-200mg? Zašto se savetuje da microdosing nije namenjen da se oseti čulima, već suptilno "background effect" na nervni sistem, žlezde, mozak? Šta je sa seratoninskom insuficijencijom koju može da izazove nakon učestalog uzimanja?

Nepopularno mišljenje : neki ljudi pogrešno koriste mikrodosing terapiju.
:mushh:
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Firmus »

perke je napisao/la: Firmus, drugar, molim te mi objasni neke detalje oko mikrodoziranja. Ucinices meni, a verujem i jos nekim clanovima koji se bave ovom temom, da bolje i spremnije udju u sve ovo. Procitao sam sve strane ove teme, na pitanja ispod vec ima odgovora ali zelim da znam koliko je sve individualno.
Konkretno me zanima sledece:

- logicno mislim da to radis ujutru, ono sto me zanima je da l to radis na prazan stomak? Ako ne, koliko cekas od obrokapre nego sto ih uzmes?
- da l ih uzimas sa medom, lupam, ili tako necim ili na suvo?
- koliko uticu na apetit?
- u kom obliku ih mikrodoziras, citao sam da ljudi samelju u mrvilici odredjenu kolicinu i razloze na nekoliko uzimanja?
S mikrodoziranjem ne mozes nikako pogrijesiti. Naravno da je bolje uzimati na prazan stomak jer tako bolje iskoristiš dozu tj. djeluje brže i bolje.
Ne trebaš uzimati ujtro, uzmi kad god hoćeš, ali više se isplati ujtro ili oko podne jer ti to popravi cijeli dan, budeš bolje raspoložen, više energije i motivacije da radiš stvari, smireniji itd...

Nisam primjetio neko posebno djelovanje na apetit ali sam primjetio da se zdravije hranim i jako uživam u hrani.

Ja uvijek kad konzumiram gljive to radim u obliku čaja jer mi inače naškodi, ali prijatelj pojede samu gljivu i njemu to odgovara. Ako ti ne smeta okus svježih ili suhih gljiva najbolje uzimaj samo njih ali ako i pomiješaš sa nečim nema problema.

Čaj napraviš tako da uzmeš npr 0.4-0.6 g i samliješ u mrvlicu za travu i napraviš čaj kao i svaki drugi. Poliješ kipućom vodom i ostaviš da stoji 15-20 min. I dodaš još neki običan čaj da bude bolji okus ;)

Jedino znači preporuka je da ne jedeš bar 3 sata prije konuzmacije, osim ako nisi pojeo nešto lagano kao bananu, jabuku i slično.
vlkoff12 je napisao/la:Već duže vreme pratim r/microdosing, pa čisto da pitam zašto većina uzima doze preko 150-200mg? Zašto se savetuje da microdosing nije namenjen da se oseti čulima, već suptilno "background effect" na nervni sistem, žlezde, mozak? Šta je sa seratoninskom insuficijencijom koju može da izazove nakon učestalog uzimanja?

Nepopularno mišljenje : neki ljudi pogrešno koriste mikrodosing terapiju.
Pa ljudi uzimaju koliko im odgovara, netko ima veću toleranciju pa će uzeti veće. Mikrodoziranje je toliko dobro, da ne mogu zamisliti neku bolju "drogu". Ovo je toliko jebeno dobro, da ne da bi trebalo bit ilegalno nego bi trebalo zakonom propisati da je obavezno uzimanje mikrodoze bar svaka 4 dana.
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la perke »

Hvala ti, vazda si u svakoj temi pojasnjavao sve :)
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la danko fafanko »

Ja radim tinkturu, tako si lakše doziram...
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Firmus »

danko fafanko je napisao/la:Ja radim tinkturu, tako si lakše doziram...
Kako se to radi?
perke je napisao/la:Hvala ti, vazda si u svakoj temi pojasnjavao sve :)
Jbg, ja sam dežurni sveznalica. Malo sam arogantan, ali ja više cijenim kad kažeš što misliš nego kad okolišaš. Ali ne isplati se bit takav u društvu obično, ja obično šutim ako ljudi žele bit ovce, čak ako znam da sam u pravu 100% makar bilo pitanje života i smrti, naravno sve dok se ne radi o mome životu. Ako ljudi ne žele slušati, ko ih jebe. Svi igraju neku društvenu ulogu, stvore neku sliku o sebi i ne daj bože da bi ti narušio tu sliku. Ako je netko stručnjak u nekom području, a netko tko nema iskustva ali zna nešto šuti, jer ne pada nikome na pamet da mu proturječi, jbg treba paziti da ne bi doveo u pitanje tu ulogu koja je sveta.

Ja sam uvjeren da je jedna od najvažnijih vrijednosti koje nas uči ovo društvo sebičnost. Da ljudi nisu tako sebični onda im ne bi trebao nekakav autoritet i glupi korumpirani političari, jer bi onda vodili jedan drugog. Ali ljudi koji su krojili ovaj sustav i koji su na visokim pozicijama su to sve lijepo isplanirali. Zato psihodelici i jesu toliko opasni, jer ne daj bože da bi ljudi doveli u pitanje vrijednosti koje im nameće veliki brat.

Ali unatoč disidentima poput Snowdena i Assangea koji riskiraju svoj život, opet se jako malo promijeni nakon što istina izađe na vidjelo. Ako ukradeš kruh jer nemaš šta jest, odma se zove policija, ali ako stranka koja vodi državu ukrade 20 milijuna i sud donese presudu da su kriminalna organizacija, onda nikome ništa. Ili ako Ameri u "ratu" tj. invaziji na Irak i Afganistan ubiju 100 tisuća ljudi među kojima na tisuće ili desetke tisuća civila, onda isto nikome ništa. A najveća ironija od svega je da je jedini čovjek koji je za to odgovarao onaj koji je razotkrio tu istinu.
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la danko fafanko »

Firmus je napisao/la:
danko fafanko je napisao/la:Ja radim tinkturu, tako si lakše doziram...
Kako se to radi?

Ja sameljem peticu gljiva, stavim u teglicu i usipam pola deci 96% alkohola. To zatvorim i tako držim dva tjedna, samo povremeno protresem. Nakon dva tjedna procjedim sve kroz filter za kavu i dosipam vode da bude ukupno deci tekućine i to je to.. Nakon par dana se može još jednom kroz filter pustiti ako hoćeš baš ful čistu tekućinu..
:mushroom:
:sunn:
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la perke »

danko fafanko je napisao/la:
Firmus je napisao/la:
danko fafanko je napisao/la:Ja radim tinkturu, tako si lakše doziram...
Kako se to radi?

Ja sameljem peticu gljiva, stavim u teglicu i usipam pola deci 96% alkohola. To zatvorim i tako držim dva tjedna, samo povremeno protresem. Nakon dva tjedna procjedim sve kroz filter za kavu i dosipam vode da bude ukupno deci tekućine i to je to.. Nakon par dana se može još jednom kroz filter pustiti ako hoćeš baš ful čistu tekućinu..
:mushroom:
:sunn:
I to sve normalno funkcionise? Ne gubi se na potenciji vremenom itd?
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la danko fafanko »

Da, ja sam sebi znao litru napravit tak da mi je znalo stajat i po više od godinu dana...
Avatar
cicamicamaca
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 26.01.2017, 14:34
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la cicamicamaca »

Bok svima,

moje mikrodoziranje s kojim sam krenula prije cca dvije godine je uspjelo, od tada sam još osjetila potrebu za njim tri puta i napravila ga.
Ja smeljem gljive u mlincu za kavu i onda napunim u prazne kapsule koje kupim u ljekarni (oko 30 kn je cijena za 70 kom), obično popijem dvije kapsule ujutro i dvije navečer.
Tako radim 40 dana, negdje nakon 10 dana počnem primjećivati da mi se mijenja fokus, da ne opsesiram stvarima na koje nemam utjecaja i usredotočujem se na ajmo reći bitne stvari. Imam volje za život, kretanje, jako sam proaktivna... sve misli sprovedem u djelo.
Tu i tamo mi se znalo dogoditi da osjetim ipak neki efekt, jednom dok sam bila u uredu :D, ali ti efekti prođu kroz pola sata do maksimalno dva. I osjetim samo neki šus energije, titraj u tijelu, jako je ugodno, tako da za sad nije bilo ništa strašno.
U svakom slučaju mi pomaže kod otpuštanja svega, nekad se toliko zablokiram da ne mogu ni plakati, ni smijati se, a mikrodozing me malo pogura pa je sve protočnije.
Deperesije, anksioznosti i ekipa su kraće i rijeđe, ali jednako intenzivne, kad mi se zareda nekoliko takvih stanja u kojima sam paralizirana onda posegnem za mikrodozingom, a to ću napraviti i ovih dana :)
Inače sve pet, zabrijala sam sad na bio vrt :)

Lepi pozdrav ekipa!
you might not have been my first love
but you were the love that made
all the other loves
irrelevant
Odgovori