Staklenke to jest tegle

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la Vid Svante »

Evo samo info, vidim da se Bigger Thomas pitao, našao sam u Mülleru neke tegle sa širokim grlom samo sta imaju staklene poklopce. Ja sam si kupio dvije velike, veće od tegli krastavaca a ima i manjih tegla.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la AFX »

Daj baci sliku te tegle.
Kako mislis rijesik protok zraka ako imaju stakleni čep?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la Vid Svante »

Ček, mislis da neće prolaziti zrak?
Bacim sliku navečer kad sam doma.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la Vid Svante »

Evo ga. Kaj onda misliš? Bum morao bušiti staklo ili alu folija umjesto poklopca?
slika
slika
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la shroomko »

Jel to nekakva guma izmedu? Izgleda mi kao da zrak ne moze prolazit. Znaci da ce se poklopac dici ili staklenka eksplodirati. :D

I ne bi ja busio vec uzeo normalne staklenke jer su jeftine, ove su dobre za zimnicu ili nesto, a busenje stakla mi djeluje kao puno posla. Mozda zato sto nisam nikad busio staklo, ne znam ni kakav borer ide.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la Vid Svante »

Nema gume između, ma nije mi problem za poklopac. Mogu staviti od duple alu folije. Inače ne bi trebala puknuti ova tegla jer je to bas za zimnicu pa su valjda predvidjeli da ne pukne?
Meni se svidjela veličina tegle, da ih ne moram deset raditi. Samo me brine hoće li stati njih dvije u pretis.

Ovo za staklo sam se malo zajebavao :)) ni ja stvarno neznam kak bi ga zbusio, možda nekim laserom :)
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la AFX »

Ma ide to staklo bez beda s dremelom, ali ne isplati se. Klasična staklenka je puno bolje rješenje, no da te utješim..ja sam jednom napravio s čašom i folijom..isti princip koji ti želiš s teglom :D
Al da kao šta kolega shroomko kaže..staklenka vulgaris i deri.. (a ove si ostavi za pekmez, izgledaju baš lijepo) :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la Vid Svante »

U pravu ste :/
A nis, budem to koristio za kefir [emoji3]
Ili za cvijeće...
A možda i probam gljive zasaditi, nije da mi se da razbijati staklo.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la sometimes »

...ova vrsta staklenke je u biti dobra za raditi BRF-kejkove jer se oni stvrdnu u staklenki i mora biti ili tako (u obliku stošca) ili eventualno ravna - da ih možeš izbaciti kad su gotovi i staviti ih u fruting čember, jer kejkovi se nesmiju drobit poslje, a kad se radi sa raži onda su dobre obične teglice jer možeš raž opet razdvojit jednu od druge, ustvari moraš da bi miceliziranu raž raširio po posudi iz koje će rasti gljive....

...ja sam u početku čak radio kejkove sa običnim malim staklenkama ali sam svaku morao zamotati u krpu i lagano opaliti sa čekićem da mogu izvući cijeli kajk van...., i potrošio sam puno teglica... :D ;)

...ili ovo šta kaže AFX iz običnih čaša pa sa alu folijom gore je isto dobro, samo ja sam bio malo skeptičan kao početnik radi nedostatka običnog čepa pa se nisam usudio, onda, raditi tako ali sam poslje ustanovio da je to isto ok jer u biti kad radiš kejkove stavljaš sloj suhog vermikulita na vrh koji služi kao dobra obrana od kontaminacija..., ali opet je potrebna alu folija da se nebi baš previše namočio pri kuhanju u loncu.....

:thumbsup:

uglavnom..., dobre tegle za kejkove....
....it didn't make any sense.....
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la Vid Svante »

Pa to sam i mislio za kejkove... napravio sam ih vec osam u manjim čašama i to mi je dojadilo - odnosno zamislio sam da imam veći kejk a ne toliko malih jedino me muci ako se stvori na vrhu jedna veća a strop kutije je spriječi u rastu. :)
Naravno da nisam mislio za zrnje, jer za to koristim obične.
Odgovori