Staklenke to jest tegle

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la sometimes »

.....jedino, šta je manji kejk to će ti bolje i prije biti spreman za frutanje, ja sam baš zato i koristio one manje teglice kad bi radio...., tako su barem rekli u onom video-gajdu o BRF kejkovima.....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la shroomko »

Vid Svante je napisao/la:Pa to sam i mislio za kejkove... napravio sam ih vec osam u manjim čašama i to mi je dojadilo - odnosno zamislio sam da imam veći kejk a ne toliko malih jedino me muci ako se stvori na vrhu jedna veća a strop kutije je spriječi u rastu. :)
Strop kutije nije problem, savit ce se gljiva al joj nece bit nista.
I da duze ce trajati kolonizacija sto je veca staklenka.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la Vid Svante »

Ma znam, imate pravo, kolonizacija bi mogla potrajati pola godine :)) ko ga šiša, sad kad sam ih kupio iskoristit cu ih na neki nacin. Kod malih čašica me živciralo što kad malo prodrmam kutiju u kojoj se nalaze sruše se za čas, ili kad skidam gljive. ono, malo mi fali da se cijeli odnese sa gljivom na sušenje :D
al šta je tu je, ne bum ja izmišljao toplu vodu kad je već izmišljena i sigurno su to već prije isprobali i s razlogom je kejk u malim teglicama (sad mi je sinulo dok sam pisao).
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la sometimes »

Vid Svante je napisao/la:Kod malih čašica me živciralo što kad malo prodrmam kutiju u kojoj se nalaze sruše se za čas, ili kad skidam gljive. ono, malo mi fali da se cijeli odnese sa gljivom na sušenje :D
.... :)) :)) kužim da, ovako je meni izgledalo, veća gljiva od kejka....

slika

slika

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la Vid Svante »

drito to, puhneš i sve se sruši. :)
usput lijepo izgledaju, ko male tigrice :) mix amanita i psilocyba :D
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la shroomko »

Vid Svante je napisao/la:al šta je tu je, ne bum ja izmišljao toplu vodu kad je već izmišljena i sigurno su to već prije isprobali i s razlogom je kejk u malim teglicama (sad mi je sinulo dok sam pisao).
Vjerojatno je razlog sto svi rade s tim teglicama. Probaj, mozda ti se svidi samo racunaj da ce trebati dulje za kolonizaciju staklenke, mozda 4-5 tjedana da je raz unutra, a ne znam koliko sa ovim jer nikad nisam radio s brasnom.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la Vid Svante »

Tnx shroomko, probat ću. Nije mi bitno vrijeme, samo me više brine dužina kolonizacije - hoće li rezultirati možda lakšom kontaminacijom. No, obzirom da imam dosta spora dat ću se u eksperiment. Inače mi to sa brašnom nije baš neka spika, mislim da je bolje sa kokosom, barem koliko sam čitao al vrijedi isprobati. Možda ako nađem vremena postavim i svoj dnevnik sa tim teglama :D
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la shroomko »

Ma pod brasno sam mislio to BRF cake - kolac od rizinog brasna.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Staklenke to jest tegle

Post Postao/la Vid Svante »

e to, baš taj BRF. sam šta sam ga ja radio od heljdinog brašna, vjerojatno se tak ne bi pisalo neg BBF :D
Odgovori