HPPD ili kako to nazvati

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Shulgin
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 13.10.2016, 22:42
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Shulgin »

Spalili ste serotonin i dopamin receptore i potrebno im je da se obnove, otpuse, odnosno oporave. Caj od UVE, hladni tusevi, ledeni, nikako topli i tople kupke. Fizicka aktivnost, vezbanje do iznemoglosti. Kada se tusirate, krenite sa toplom vodom, pa na mlaku predjite i postepeno se priviknete. Zatim stavite tus na teme glave i odjednom prebacite na ledenu vodu i izdrzite sto duze. Potrebno vam je sto vise takvih sokova koji su prouzrokovani fizickim nadrazajima, a to se odlicno postize sa hladnim tusem.
Marihuana ima tendenciju da mirroruje psihedelike ili sta vec uzimate. Vec neko vreme razmisljam da otvorim temu o tom svojstvu mare, ali evo naleteh na odlicnu priliku da napisem post o tome. Dakle ako uzimate pecurke i posle odredjenog vremena uzmete vutru, vutra ce imati tendenciju da mirroruje experience koji ste imali na pecurkama. Isto je sa LSD-em, Meskalinom i 2cb. Iskustva potvrdjuju.
Druga stvar, ako vec hocete da duvate, duvajte MIKRO DOZE, dakle sto manju kolicinu, sa vaporizerom, nikako da spaljujete. Dovoljno je zdrobiti sa dva prsta minimalno vutre i staviti u vaporizer i udahnuti jednom na nekih 180 stepeni i kraj, ne uzimajte vise bar jedno 2-3 dana dok ne izgradite toleranciju. Na taj nacin cete postepeno vratiti receptore u default stanje.
:mushroom: After you die, you will wake up as an alien, holding a bong, surrounded by other aliens who will ask you how your trip was :mushroom:
makikentaki
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 25.07.2018, 11:49

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la makikentaki »

Pozdrav ljudi! Iz Srbije sam ali ne mogu da nadjem nijedan forum na srpskom pa sam odlucio da se prijavim ovde i vidim da li mogu naci pomoc.
Jako sam mlad ali me maltretira HPPD, makar ja tako mislim. Percepcija mi se uvrnula skroz, vidjam tackice, stvari mi disu nekako, nocne svetiljke mi jako smetaju, kao da imaju oreol. Uz sve to imam i dp/dr, ne secam se nicega sto se desavalo.
Konzumirao sam dosta ekstazija i spida, trave tu i tamo i negde krajem maja ove godine sam probao metocin (4-ho-met, vestacka gljiva) i mislim da od tada sam tek poceo da primecujem probleme koje imam. Takodje prestao sam sa konzumacijom droga, dzoint ispusim ponekad ali alkohol redovno i kofein (kafu, ne energetska pica). Sve u svemu, citao sam dosta o tome, vidim da ljudi imaju probleme ali niko u mojoj blizini ne kapira da imam problem, svi kazu da je to samo pad raspolozenja i da ce proci ali nije tako. Hvala unapred na odgovoru. Pozdrav.
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Duka »

Ima li nekoga da se javi da kaže kako mu je bolje? Ili gore?
Avatar
pannonian
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.12.2018, 08:59
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la pannonian »

Imam pitanje u vezi kanabisa.
Vi koji imate losa iskustva, da li znate sto ste pusili? Je li bilo nesto s ulice? Ako ne, koja je bila? Indica ili sativa
Having no destination, I am never lost
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Ouroboros »

Meni je bolje što se tiče tog iskustva. Depersonalizacije nema, možda ne 100%, ali milijun puta bolje nego kako je bilo.

Kažem možda ne 100% zato što nisam siguran koliko je sami poremećaj još tu u tragovima, a koliko je to cijelo iskustvo ostavilo traga na meni. Pa s vremena na vrijeme imam kratke trenutke di razmišljam dali se sad osjećam depersonalizirano ili ne.
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Duka »

Kako si osećao depersonalizaciju? Da nije nešto tipa da te odjednom pukne pomisao kako ne postojiš, kako ništa ne postoji i kako je sve što si ikada video, pomislio, samo proizvod tvog uma, šta god on bio, kao jedna ogromna simulacija, ili halucinacija? Pošto se meni ovo dešava, i ne znam šta je tačno niti odakle da krenem da se lečim, ako je uopšte poremećaj
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la AFX »

Duka je napisao/la:Kako si osećao depersonalizaciju? Da nije nešto tipa da te odjednom pukne pomisao kako ne postojiš, kako ništa ne postoji i kako je sve što si ikada video, pomislio, samo proizvod tvog uma, šta god on bio, kao jedna ogromna simulacija, ili halucinacija? Pošto se meni ovo dešava, i ne znam šta je tačno niti odakle da krenem da se lečim, ako je uopšte poremećaj
Meni to zvuči kao svjesnost
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Ouroboros »

Ja mislim da je to više kao egzistencijalna kriza/egzistencijalne misli.

Depersonalizacija/derealizacija je više osjećaj kao da 0-24 sanjaš. Kao da sve što radiš promatraš kroz prozor, kao da nisi ti taj koji upravlja sa svime. Pogledaš se u ogledalo i nemaš osjećaj da gledaš sebe. Baš super osjećaj. Tu onda naravno u kompletu dolazi i tjeskoba, panični napadaji, lude i nerealne misli (najčešće prije spavanja) i sl. Meni su se i takve misli koje opisuješ pojavljivale. Dosta tih stvari su međusobno isprepletene kod raznih poremećaja. Panika i tjeskoba dolaze zbog toga što ne znaš što se događa, to je obrambeni mehanizam tijela, ali tebi je nepoznat i onda paničariš.

Moje mišljenje je da do takvih egzistencijalne misli dolazi kad je osoba pogubljena, nema cilj, nije našla svoju svrhu. Disbalans uma i tijela. Nisi dobar sam sebi u svom tijelu, nešto je negdje puklo i onda ne osjećaš "uzemljenost" u svom tijelu. Naravno, ovo je samo moje nekakvo viđenje stvari.
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Duka »

Da li se nekome slučajno desilo da ima traumatično iskustvo na gljivama, recimo izuzetno traumatično, tako da bi bilo logično da se ne oporavi tako brzo od toga, međutim da bude sasvim okej sutradan i sledećih par meseci, i da onda posle par meseci uzme patetično malu dozu, (0.5g) u čaju i da ga onda stigne sve? Prethodna dva i po meseca se ne osećam najbolje zbog tog čaja, još od trenutka kad su me pustili efekti sam znao da nisam baš isti kao par sati ranije, depresija se vratila, egzistencijalna kriza, pesimizam, blage povremene disocijacije, nesanica, emotivna nestabilnost, da ne nabrajam sve, napisaću nekad komplet šta sam uradio, hvala na odgovoru unapred
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Ouroboros »

Naravno da je moguće. Gledaj, bilo kakvo uzimanje psihodelika (bilo kojeg) otvara svijest, percepciju, konekcije u mozgu.
Lako moguće da iznenadno otvorio vrata sobe u kojoj nabacano puno smeća iz prošlosti i sad više nije moguće samo zatvoriti opet vrata, nego treba pospremiti sobu.

Ljudi se igraju s tim, pročitaju nekoliko članaka na internetu, pogledaju par youtube filmova, sve pozitivno, psihodelici liječe sve mentalno, pomažu sa svim poremećajima - "wonder cure", počneš koristiti i sve će biti super. Ali rijetko tko piše o drugoj strani cijele priče.

Ako ne radiš sa sobom, ako ne znaš sam kako riješiti probleme koji su ti pokazani da moraš riješiti, ako ne znaš samostalno integrirati iskustvo - šta onda?

Slično kao s vježbanjem. Ako godinama vježbaš i polako gradiš tijelo, moći ćeš svašta.
Ako odeš prvi put i probaš dignuti 100kg vjerojatno ćeš se ozlijediti.
Jednako, ako znaš da imaš problema i rješavaš ih polako i sistematično, možda ćeš nešto postići.
Ako sa psihodelicima otvoriš odjednom sve, teret će možda biti prevelik za savladati od jednom.

Da se razumijemo - nije mi cilj pljuvati po alatima (psihodelicima), imaju svoju svrhu.
Samo što su upravo to - alat, koji treba znati koristiti, a ne čudotvorni lijek.
Odgovori