HPPD ili kako to nazvati

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Mjau Mjau
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 11.06.2015, 23:31
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Mjau Mjau »

E vidiš kod mene je drugačije s travom,ja kad zapalim joint meni je super,kao da se povuće to sve što mi se događa,vrate se osjećaji za sreću,zadovoljstvo.
Priroda i društvo,sintetika je shit ;) marihuana i svete gljive forever!
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Chegi »

HypnoToad je napisao/la:A ne znam šta da ti kažem, samo vrijeme ti može pomoći, ne predaj se, vjeruj da ćeš se izliječiti, živi zdravo i uspjet ćeš.
Ja sam pisao tu ranije o svojim simptomima, ne želim ih se više prisjećati, vjerojatno je to samo subjektivno ali možda su po nekim elementima bili još gori od tvojih, i trebalo je dobrih 4-5 godina da potpuno nestanu.
Gde si pisao o simptomima, kopao sam po forumu ali nista nisam nasao, meni isto marihuana poprilicno skodi ali do sada nisam naisao ni na jednu osobu kojoj marihuana takodje lose "lezi" pa bih voleo da saznam nesto vise o tome,makar ovde na forumu :-?
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Vid Svante »

Čovječe, di sam ja živio, da ja nisam znao da ima naziv za to stanje, ne samo naziv nego čak i skraćenica :D
Mikas
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 10.09.2016, 08:05
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Mikas »

imao sam pred 5 god slicna iskustva, nisam nikada u zivotu u sebe stavio kemiju niti ne mislim, al zato sam u to vrijeme radi prilicno neslozene situacije u glavi imao fazu da neznam sto bih dalje u zivotu pogotovo radi masu ozljeda kronicnih izazvanih sportom, uglavno osjecao sam se jako bolesno par godina I poceo pljugat ko blesav, imao sam smotan joint pored kreveta za kad se probudim, jedino tako nisam mislio na probleme. To je trajalo mjesecima, I nakon nekog vremena sam usao u yogu ko blesav I poceo meditirat po 7-8 sati dnevno ( ne serem). Poceo imat vizije, pocelo me izbacivat iz tjela I sl, samo onda nisam znao ni kurca o tome I postao totalno paranoican, nisam vise mogao ni primirisat pljugi jer bi odmah poceo imat feeling da cu izletit iz tjela. Ali imao sam vec onda ogromno znanje o prehrani I fiziologiji I znao sam da nesto tu ne stima, nacin na koji zivimo. I zapoceo put ozdravljenja, danas sam na tome da jedem samo voce I nista drugo, potpuno sam zadovoljan sa zivotom I uzivam vise nego malo djete. STVAR JE SLIJEDEĆA: ta stanja I bolesti dolaze iz prljavstine I blokada koje smo skupili u sebi, kada maknemo to maknu se I simptomi, samo to traje godinama. 20-30 ili vise godina smo se unistavali I to se ne moze rjesit sa šalicom cijeđenog limuna, treba radit I biti uporan, ali GDJE GOD SE OSOBA NALAZILA, UVIJEK MOZE NAZAD! Samo treba krenut. Gljiva ti nije naudila, niti pljuga, iako to vise ne koristim ne smatram to losim, samo nepotrebnim, gljiva je samo prodrmala ono sto se skupljalo desetljecima, samo kreni, al cini se da vec jesi :)
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Mikas, odlično si to rekao. Ljudi nakupljaju godinama raznorazne loše stvari u tijelu i nastanu blokade, i onda očekuju da će za dan-dva to riješiti. Treba puno više vremena uložiti, ali se može to je sigurno ! Ja sam isto bio u nekom takvom stanju i konstantna meditacija te zdravija ishrana su me refreshovali totalno na "prvotne postavke" organizma. Tako da da, može se, samo konstantan rad i strpljenje. ;) :)
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Ouroboros »

Evo čini se da sam nažalost i ja popušio HPPD, barem mislim da je to. Ovdje bi vas zamolio za odgovre na neka pitanja koja me muče.
Već sam pročitao dosta i već sad su mi neki postovi ovdje pomogli da se malo zbrojim, primarno od RED i HYPNOTOAD, ali naravno i od ostalih korisnika. I veliko hvala svima što dijele iskustva. Evo situacije koja vam je potvrda da zaista pomažete drugima.

Prvo da opišem što se dogodilo.
Naime, mikrodozirao sam se. Kako sam i bio pisao još sam eksperimentirao s dozama, te sam u ovom slučaju dva dana zaredom uzimao 0.1g. Drugi dan sam i zapalio joint u neko popodnevno doba. Oprala me neka paranoja odjednom, ali sam ju nekako držao pod kontrolom. Pio vode, otišao do frenda i prošlo me. Navečer sam opet zapalio zato kaj sam se dobro osječao i mislio da je to samo neki trenutak kako sam znao imati i prije jednom il dvaput. Večer prošla normalno, otišao spavati i to je to. Negdje oko 4 ujutro se budim, paranoja teška, tjeskoba i ne znam kaj se događa.

Mislim si, prije 6 sati sam zapalio, nema šanse da me još THC lupa i uhvati me panika da sam poludio. Tu večer sam nekako zaspao, nadajući se da je sve gotovo. Idući dan skužim da nisam svoj i tu počne opet panika/nervoz/tjeskoba. Crne misli da sam si skurio mozak.

Uglavnom da skratim, to je bilo prije 4 dana, još uvijek nisam svoj. Imam faze kad sam malo bolje, imam faze kad imam neki "impending doom" osječaj. Nikako odgnati crne misli. Recimo jučer sam veči dio dana bio OK i imao neki pozitivni osječaj da će sve proći, a onda pred večer opet panika i crne misli da ću poluditi i završiti na psihijatriji. Ono isto što me muči je taj neki osječaj da sam cijelo vrijeme pod nečim, kao da ne gledam svijet oko sebe kako sam ga prije gledao. Kao da sam pod utjecajem neke supstance, a nisam od tad ništa uzimao.

Pokušavam se srediti sa meditacijama, odlaskom u šumu, preznojavam se u vručoj kupci da bi izbacio što više toksina iz sebe.
Prije spavanja popijem diazepam da bi mogao zaspati. Inače se mučim sa mislima i teško mi je uopće zaspat i iduči dan sam samo još više sjeban.

Ako je bitno, da spomenem da me prije skoro dva mejseca na marihuani isto oprala neka paranoja, ali to je bilo nekih 5-10 minuta i smirio sam se. Isto tako, prije nekih 2 tjedna sam probao 0,4g p.cubensisa i sve je bilo super, ali mi je sam odjednom počelo srce jako lupati. Smirlio se sve za valjda minutu dve. Kako su to sve bile neke kratke faze, nisam pridodavao tome veliko značenje. Tj. nije me to prestrašilo i odbilo od daljne konzumacije.

Ono što bi pitao iskusnije od sebe:
Dali postoji još nešto što mogu raditi da bi si ubrzao oporavak?
Pročitao sam da mikrodoziranje pomaže, ali nekako me strah da ne pogoršam situaciju. Dali je oke uzimati 0.1g p.cubensisa ili bolje sve supstance ostaviti neko vrijeme?
Dali je u redu pokušati sa binauralnim zvukovima si poboljšati stanje ili barem smanjiti ovu tjeskobu i anksioznost? Ili mogu još više štete napraviti. Nemam ranije iskustvo s njima.
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Horos »

brate za pocetak nabavi caj od maticnjaka i kantariona, i cvet majkine dusice i hajducke trave da pravis kupke. objasnicu ti kasnije kako. sve to sam isto prosao i pobedio, budi bez brige pomoci cu ti da budes kao nov. ne znam koliko si pobozan ni koje si veroispovesti, svejedno, Bog je samo jedan isti, molitva mnogo pomaze, donosi smirenje, kao i tamjan. kadi kucu i sebe tamjanom par puta na dan to donosi prociscenje i odagnava zle sile
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Ouroboros »

Hvala ti na komentaru, sve biljke koje si nabrojao su mi već u arsenalu i pijem čaj od njih. Tj. najviše sam pio majčinu dušicu.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Vid Svante »

Ouroboros - nemoj dimit travu i sve ce bit ok
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Ouroboros »

Ma to svakako, nema neko dulje vrijeme trave za mene. Ako i ikad više.
Odgovori