HPPD ili kako to nazvati

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Mjau Mjau
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 11.06.2015, 23:31
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Mjau Mjau »

Ekipa ovak,imam dosta psihičkih problema,nisam znao gjde staviti temu u koji pod forum,pa neka mod premjesti.
Ovak prošle godine u ovo doba sam jeo gljive kao nenormalan(od 2.5 do 7gr doze) i sve je to bilo lijepo i krasno dok nisam pred kraj 5tog mjeseca(ovo doba) uzeo amfetamine i pokoji bombončić
Od tog dana mi nisu sve "koze" na broju,čudno se osječam,čudan pogled(kao da sam pod tripom ili nečim drugim,bez halucinacija sve čudno),ne znam kako definirati taj osječaj,dosta sam dezorjentiran,podosta sam razdražljiv,doživio sam "bad" trip pod gljivama,bilo je takvo društvo koje me je bacalo u bad,pojeo sam bio cca 4gr dozu i tu je već sve krenulo nizbrdo i onda sam dokusurio se s amfetaminima i bombončićima,pa me zanima dali ima tko s takvim nekakvim poremečajima kao što ih ja imam?
Sumnjam da je to HPPD no malo čitam i na nekim forumima vidim da neki imaju iste probleme kao ja,a neki sasvim drugačije,zanima me na koji način se toga rješiti?
Od tog kobnog kraja 5tog mjeseca nisam ništa uzimao osim vutre,malo si sad razmišljam,možda uzeti dozu gljiva pa pokušati vratiti se u normalu ili?

Nadam se da ste me prokužili što želim reć.

Hvala.
L.P.

EDIT
Da napomenem,nakon 2 dana ludovanja na amfetaminima sam uzeo plavi superman i od njega sam skoro pao u nesvjest,tu sam pojeo naranču i spustilo me komplet i od te noći mi ništa nije kako spada,često zaboravljam,često se pogubim,znam nekad počet mucat(ne često ali se dogodi),najgore mi je ujutro kad se probudim treba proći barem 2-3 sata da bih se imalo unormalio da mogu nekako funkcionirati.
Često imam osjećaj da nemam savjest,da nisam to ja,nekad nekakve crne misli krenu kroz glavu prolaziti,izgubio sam osjećaje.
Nekad me glasna glazba baci u nekakvu paranoju.
Kad zapalim joint ajd nekako bude bolje,no ne mogu vječno i 0-24 udarati po vutri.

Znači ne krivim gljive,nego krivim sam sebe i sintetiku,no možda ima netko s istim problemom pa da pokušamo zajedno se vratiti u normalu.


EDIT2
Najbliže tome što se meni događa je onaj osjećaj kada gljive spuste nakon prvog puta.
Priroda i društvo,sintetika je shit ;) marihuana i svete gljive forever!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la HypnoToad »

Psihoza inducirana drogama. Been there, done that. Meditacija, trčanje, mikro doze psilocibina (1 mg dnevno), nootropični čajevi, omega3 riblje ulje i potpuna determinacija i možeš se izliječiti za 2-3 godine. Uz potpunu abstinenciju od droga, naravno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Mjau Mjau
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 11.06.2015, 23:31
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Mjau Mjau »

Dali ja smijem u tom vremenskom periodu vutru udarat?
Pošto sam se maknuo i od alkohola i od svega osim vutre.
Priroda i društvo,sintetika je shit ;) marihuana i svete gljive forever!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la HypnoToad »

Ne znam, ne bih ti savjetovao. Različiti ljudi različito reagiraju na kanabis. Meni je vutra i bila okidač za psihozu i jako loše sam reagirao na nju, tako da sam bio potpuno prestao s time.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Mjau Mjau
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 11.06.2015, 23:31
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Mjau Mjau »

Vutru dugi niz godina konzumiram i od kako mi se ta psihoza pojavila ja kad zapalim jednostavno kao da to sve nestane,budem onak nekak svoj,smiren bez suludih ideja,nebudem izgubljen,lakše razmišljam,no nisam vutru okusio već mjesec dana.


EDIT
Često znam sjest i blenit u tv i gledam i ne znam šta radim i zašto to radim i sam blejim i odjednom se zamuti slika i izoštri naglo.
Često ne znam što ću sam sa sobom,radio ja ili ne isto mi bude.
Priroda i društvo,sintetika je shit ;) marihuana i svete gljive forever!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la HypnoToad »

A ne znam šta da ti kažem, samo vrijeme ti može pomoći, ne predaj se, vjeruj da ćeš se izliječiti, živi zdravo i uspjet ćeš.
Ja sam pisao tu ranije o svojim simptomima, ne želim ih se više prisjećati, vjerojatno je to samo subjektivno ali možda su po nekim elementima bili još gori od tvojih, i trebalo je dobrih 4-5 godina da potpuno nestanu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Mjau Mjau
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 11.06.2015, 23:31
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Mjau Mjau »

Nepredajem se nikako! Nema šanse!
Sve je izlječivo samo čvrstom voljom!
Samo proklinjem dan kada sam probao tu sintetiku i od tog kobnog 31.5.2015te više ne uzimam ništa sintetičko,samo priroda,sad još moram vidjeti po cijeloj državi dali tko ima gljiva jer u slavoniji ovdje ni g od gljiva,no možda naručim spore pa ih sam zasadim.
Ali da mi nije cure(najveća podrška) ja mislim da bih davnih dana prolupao komplet.
Priroda i društvo,sintetika je shit ;) marihuana i svete gljive forever!
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la shroomko »

Meni je reiki pomogao da brzo nadvladam štetu od previše bombona. To je bilo prije više od 10 godina. Ljudi su rekli da sam "dolazio do svih zaključaka, ali sporije". I to stvarno puno sporije.

Danas ne radim reiki već neke druge energetske tehnike, ali tako nešto ti treba tipa chi-gong ili nesto slicno.
https://www.youtube.com/watch?v=SMFPPgF ... J0ZNw6hoO3

I ne bi rekao da će ti trebati 2-3 godine, nitko ne zna koliko će ti trebati. Meni se stanje vratilo u normalu u 2-3 mjeseca.

PS. I ovo sve što je hypno rekao je dobro.
Avatar
Mjau Mjau
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 11.06.2015, 23:31
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Mjau Mjau »

Pokušat ću ovo što je hypno rekao,sada sam pripremio pismo za FSRE-e,sutra ujutro šaljem,javim se s detaljima,samo da se uspijem oporavit,jooj više nikad pa ni onda neću pogledati sintetiku odvratnu :(


EDIT
Što je najgore ja nisam dugo ni uzimao te gluposti,1.11.2014 probao amfetamine i mdma,pa 8.12 extasy,pa 24.12 mdma,pa 31.12/1.1.2015 mdma jeo cca gram pojeo,od 10.1-20.1 sam uzeo 5grama baze i toga sam malo vukao(cca 2-3grama u tih 10 dana) i onda je došao taj 5ti mjesec u kojem sam 2 dana u komadu bio na amfetaminima i treći dan pojeo 2 extasya i od tada sam "propaljen".
Zadnja izmjena: Mjau Mjau, dana/u 23.05.2016, 13:04, ukupno mijenjano 1 put.
Priroda i društvo,sintetika je shit ;) marihuana i svete gljive forever!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la HypnoToad »

Ma da, ja sam napisao 2-3 godine čisto okvirno da zna da nema nekih prečaca, da se vjerojatno neće toga riješiti u par tjedana. Meni je trebalo više godina, bilo je u tom razdoblju uspona i padova ali bi se na kraju vratilo, mada se nekome može dogoditi samo jedan 'klik' i izliječen je. Ja nikada nikakvu sintetiku nisam ni pogledao, meni je na žalost marihuana za sve 'kriva', baš mi škodi psihički, čak ni nisam konzumirao velike količine. Dva dana pušenja za redom je dovoljno da me baci u neko mračno stanje na par tjedana.
Te razne istočnjačke vježbe stvarno mogu pomoći, ja ne znam ništa o tome, uvijek sam bio pre lijen da bi se pridržavao toga. Ali definitivno vrijedi pokušati.
I probaj si uzgojiti vlastite gljive, stavi si 100mg (0,1 gram) u čaj svako jutro, nećeš imati značajnih psihičkih promjena ali ti dugoročno mogu jako pomoći obnoviti mozak i psihu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori