HPPD ili kako to nazvati

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la AFX »

Super ti je sve to portretirano s sobom punom smeća, ali mozak nema sobe i u njima nema smeće i to sveukupno tako ne funkcionira.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Ouroboros »

Slikovito sam opisivao činjenicu da se traume događaju i način na koji se tijelo/svijest nosi s njima. Svi imamo traume, veće ili manje i svi ih procesuiramo tako da ih potisnemo negdje duboko i više se ne nosimo s njima. Mislim da s konzumacijom psihodelika neke stvari koje su potisnuto izlaze opet na vidjelo i traže da ih se procesuira.

Smatram da su traume, i onda gledanje na život te obrasci ponašanja, koje smo razvili zbog njih izvor dobrog dijela depresija i sličnih mentalnih poremečaja.

To sve što pišem je naravno moje mišljenje i trenutno shvaćanje stvari dok istražujem i učim.

Slobodno napiši koju mudriju ako imaš drugačiji uvid. :)
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Duka »

Hvala na odgovoru i izvinjavam se, ispade da te kuliram, ne stižu mi obaveštenja o odgovorima iako rerfešujem forum svaki dan.
Ne znam baš za to, u toku traumatičnog tripa mi se ništa preterano korisno nije javljalo, nikakva sećanja, ništa potisnuto nije izašlo na površinu, nego sam se osećao kao bog nekih petnaestak minuta, kao uzvišeno biće koje kontroliše sve što se oko njega dešava, nikad veću slobodu nisam osetio u životu, a onda je ta sloboda prerasla u paniku, ako ja kontrolišem sve što se oko mene dešava, koja je poenta? Usamljen sam, sve što radim je besmisleno i trajaće večno... To je trajalo nemam pojma koliko, zaspao, probudio se, počeo da se spuštam i bio manje više okej to veče, sutradan, osećao se normalno, zdravo, zdravije nego što sam bio pre uzimanja. Doza je bila ogromna inače, precenio sam sebe i doživeo sranje.
Planirao sam u martu ili aprilu da probam da se vratim u normalu ponovnim uzimanjem, ovaj put doze oko 2 grama u koliko toliko idealnim uslovima i sa osobom kojoj verujem, pa me zanima šta mislite o tome? Da li je dobra ideja uzeti ponovo? Taj trip je bio pre oko 5 meseci, osećam se prilično normalno što se tiče efekata tripa, međutim depresija se vratila. Ako bi to mogla biti dobra ideja, može li neko da mi kaže kako da se pripremim za sledeći trip? Hvala unpred
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Ouroboros »

Nitko ti nemože odgovoriti dali ti je dobra ideja. Nitko nije u tvojoj glavi.
Moraš sam sa sobom vidjeti dali si spreman i dali možeš opet ići u tom smijeru.

Evo ti moj primjer - krajem prošle godine sam imao priliku ići na Aya ceremoniju. Nešto što sam htio i pokušavao doći do toga nekoliko godina. I na kraju sam dobio "poziv" za ceremoniju nekako organski, samo od sebe, taman kad sam prestao uopće i tražiti....
I odlučio sam ne otići. Zato što, kada sam dobro razmislio, zagledao u sebe, kada sam si vizualizirao situaciju koja bi se mogla dogoditi shvatio sam da još nisam spreman za to, nakon onog što sam doživio. Opisano na kojoj stranici prije u ovoj temi. Ugl. poanta je - moraš slušati sebe i svoje tijelo, a ne da ti netko kaže dali je to pametno ili nije.

P.S.
Moje mišljenje je da nije sve do tog "set and settinga". I u savršenim uvijetima se može dogoditi bilo šta, manje šanse, ali može.
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Duka »

Pročitao sam, kako si sad?
Pomenuo si vruće kupke, onoliko koliko se ja razumem u to, ne bih to radio na tvom mestu, meni više prijaju ledeni tuševi, ne znam da l' si probao, teško je prvih minut ili minut i po i nakon toga se opustiš, izađeš iz tuša i sledećih pola sata ti bude toplo, pomaže i sa nesanicom. Luči se endorfin tad tako da ćeš neko vreme osećati blagu euforiju, možda i optimizam.
Uzeću danas 0.2 grama pa ću videti šta se dešava
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Ouroboros »

Nemam više nikakve napadaje panike i sl. Smirilo se sve zajedno.
Ostalo je samo - život i ono što nosi sa sobom ;)
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Duka »

Drago mi je, valjda ću se i ja unormaliti hahaha
Koliko je prošlo od tad?
vladimir66
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 20.02.2020, 13:57

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la vladimir66 »

Imam hppd vec godinu ipo dana, probao sam svakave stvare kao lek, nista nije pomoglo do dana danasnjeg, jedino cigare sto sam prestao da pusim da kazem da sam vise fit u odnosu na ranije, ali generalno stanje isto od kada je krenulo, procitao sam ovaj thread pa sam hteo da pitam jesu pomogle kome pecurke, posto sam ja hppd dobio od mdme, imam sve simptome: flotersi, bfep, ogromna anksioznost, problemi sa spavanjem, after imidzi, oci mi titraju kada gledam direktno u nekoga, nezamislivo ziveti sa ovim stvarno, dojadilo mi je vise, bukvalno zivim bez uzitka u bilo cemu vec godinu ipo dana, da naglasim da sam samo jednom probao ekstazi, ne znam ni sta je bilo u tableti sa obzirom kakva je Srbija zemlja, cime god da sam pokusao da se izlecim bezpomocno, pa sam spreman i glive da probam, ako je nekome bilo od pomoci. :)
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la perke »

vladimir66 je napisao/la:Imam hppd vec godinu ipo dana, probao sam svakave stvare kao lek, nista nije pomoglo do dana danasnjeg, jedino cigare sto sam prestao da pusim da kazem da sam vise fit u odnosu na ranije, ali generalno stanje isto od kada je krenulo, procitao sam ovaj thread pa sam hteo da pitam jesu pomogle kome pecurke, posto sam ja hppd dobio od mdme, imam sve simptome: flotersi, bfep, ogromna anksioznost, problemi sa spavanjem, after imidzi, oci mi titraju kada gledam direktno u nekoga, nezamislivo ziveti sa ovim stvarno, dojadilo mi je vise, bukvalno zivim bez uzitka u bilo cemu vec godinu ipo dana, da naglasim da sam samo jednom probao ekstazi, ne znam ni sta je bilo u tableti sa obzirom kakva je Srbija zemlja, cime god da sam pokusao da se izlecim bezpomocno, pa sam spreman i glive da probam, ako je nekome bilo od pomoci. :)
Jedno uzimanje te dovelo u to stanje? Nemoj da se ljutis, ne znam koliko si uzeo, ali to sto pricas, bar iz mog iskustva, su sanse ravne nuli.
Kazes da si "probao", zna se sta to znaci. Ako ti imas te simptome tako dugo kao sto kazes, onda nisi probao nego si se posteno najeo.
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la bartul_9 »

Ja sam 5,6 godina przio mozak svakakvim bombonima, speedom i ostalim smećem. Na kraju mi je trebalo 4,5 godina da dodem sebi i da shvatim i prihvatim sve stvari koje sam tada vidio i naucio i jos uvijek sam u procesu prihvaćanja i obnove

Korak po koral sve u svoje vrijeme.

Ja sam imao ogromne borbe sa svojim egom. Duga prica but lets say i literally fought with the devil himself. Iz te borbe sam dobio odgovore na neka najvažnija pitanja i probudio se iz sna. Tko sam ja, sta je ego i koji se k uopce događa. Shvatio sam da se zapravo borim sa samim sobom. Mislio sam da sam gotov, a na kraju sam se preporodio i probudio. Sad kad vidim neke stvari kojima sam se prije rugao bude mi zao, jer sam shvatio da sam ja mogao biti na tom mjestu, u biti shvatis da to i jesi ti. Shvatis neku dubinu i smisao svega, povezanost između svega i da si dio jednog predivnog postojanja. Tu si na jednoj lijepoj avanturi, nauci, podjeli znanje i ostavi drugima da imaju priliku prozivjet isto.

Iz svega se moze nesto naucit i sve dolazi s razlogom, improve yourself, love yourself and respect yourself and the others as well.
:sunn: you got nothing to lose
Odgovori