Prvo doziranje, mikro doziranje psilociba

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Prvo doziranje, mikro doziranje psilociba

Post Postao/la Vid Svante »

Primijetio sam, ispravite me ako sam u krivu, da nema teme na ovu temu, odnosno da nema odgovora zašto. Mislim, možda trenutno tripujem. Zanima me ispravno doziranje, mikro doziranje. Svugdje kažu da kada prvi puta uzimas je potrebno uzeti vise dok kasnije kada si već prošao kroz to lako izvedes mikro doziranje? Zašto kada prvi puta uzimas ne možeš izvesti to sa manjom količinom?
Zanima me ako netko zna sto se događa u mozgu da to spriječi?
Već sam primijetio da kod vise ljudi nije uspjelo sa manjom dozom i nije mi bilo jasno...dok ja osjetim i najmanju gljivu.
Sorry na pravopisu - mikro doza je u pitanju. :mushroom:
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Prvo doziranje, mikro doziranje psilociba

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Koliko ja znam, mikrodozom se smatra količina gljiva od 0,1 do 0,5 grama. Sve preko pola grama stvara određeni psihodelični efekat. Mikrodoza bi trebala biti količina gljiva od koje nećeš tripovati nego će samo utjecati lagano na tebe. Količine za trip su od nekih pola grama pa nadalje, kako kome štima. Netko može da tripuje kada pojede 1 gram, a nekog jedva da dotakne 2-3 grama. Sve zavisi od mnogo faktora.
Početničkom dozom se smatra (mnogi drugačije misle) koliko ja znam nekih 1,5 g PC, a 3-4 g se smatraju srednje jakom dozom, a doze iznad 6-7 grama se smatraju herojskim dozama.

Ja sam počeo već ima neko vrijeme sa mikrodoziranjem i to ima gomilu dobrih stvari.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Prvo doziranje, mikro doziranje psilociba

Post Postao/la Vid Svante »

Tako nekako sam i ja dozirao, ovisi o trenutku, jer nekada me gljive očaraju pa ih pojedem malo više. :) ALi, testirao sam pisanje sa mikrodoziranjem, čak sam i na poslu jednom konzumirao i na trčanju - zanimalo me ima li kakvog utjecaja jer sam čuo da ima dosta sportaša - profesionalnih koji su počeli koristiti gljive kao neku vrstu dopinga. Definitivno se slažem sa tobom da ima tu gomila stvari. Neznam je li tebe manja doza podizala tipa slično afetamin?
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvo doziranje, mikro doziranje psilociba

Post Postao/la Chegi »

Zapravo mikro doza je 1mg(0.001 gram),a dokle se racuna kao mikro doza nisam siguran :)
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Prvo doziranje, mikro doziranje psilociba

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Počeo si sa istraživanjem ha, Odlično, samo naprijed. Je, meni mikrodoza najviše sliči početnom djelovanju mdma. Ono neko lepršanje čitavog tijela i misli. Tako bih nekako mogao uporediti.
A ja sam neki dan pojeo mikrodozu i otišao na trening, bio sam puuno fokusiraniji, više samo puno vježbi uradio nego inače i otišao nakon svega trčati i uspio bez problema, a nisam trčao ima godina dana. Nekako, ta mikrodoza mi daje izdržljivost odnosno Fokus.
Meni je odlično to, i kad čitam i kada pišem, ili kada nešto radim. Brže, bolje, fokusiranije, kreativnije obavljam sve poslove.
Koliko si do sada puta mikrodozirao i kolike količine ?
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Prvo doziranje, mikro doziranje psilociba

Post Postao/la Vid Svante »

A nisam siguran i ako bih dao kakvu brojku lagao bi jer nisam baš ni pratio... povremeno barem jedno tjedno znam uzeti no dok mi nema male i žene ovih dana čak i češće. Ili bi jedno tjedno mikrodozu i jednotjedno makro :)
slažem se sa svime i potpisujem ali moram priznati da ju je teško pogoditi bez vagice jer nekada su potentnije i već čim je malo veća doza neke stvari se gube a neke pak druge dolaze... tipa jednom sam dozirao za trčanje i bilo je sve ok dok sam drugi put mrvicu jaču i bilo je ono trenutaka kada sam trčao i pitao samoga sebe da šta ja to radim :D pa bi hodao izgubljen u mislima dok ne bi shvatio da sam ja tu da trčim i tako to....
što se tiče energije složio bih se definitivno ali opet treba vježbati i na umu - čini mi se - jer da ne bi lutao ako je fokus neka od aktivnosti.
primjerice nedavno sam naišao na jednu informaciju koju nisam znao a to su najbolji trkači na svijetu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Rar%C3%A1muri_people
kladim se da kljukaju gljive u svojim napitcima što im šaman pripremi :))

a što se tiče doze od 0,001 mg sumnjam da može uopće doprijeti ikakav efekat u mozgu i mislim da bi to moglo biti bacanje blaga. ali po struci mikro doza 0,001 mg zvuči točno iako mislim jedino da bi mogao LSD imati nekog efekta u toj dozi, mislim kao mikro doziranje što čini mi se da sam negdje i čitao da neka ekipa i uzima...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Prvo doziranje, mikro doziranje psilociba

Post Postao/la HypnoToad »

Nije rekao 0.001 mg nego 0.001 g, dakle 1 miligram. 0.5 do 1 miligram psilocibina (100 mg P. cubensis) je uobičajena terapeutska doza i ima efekta.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Prvo doziranje, mikro doziranje psilociba

Post Postao/la Vid Svante »

ahaa evo, vidiš kako mozak propusti :) hvala na ispravku
ček, sad sam se u matematici totalno pogubio, ako uzmem pola grama suhih to je onda koliko? :D
sad se osjećam kao da staroga pitam neki vrag iz matematike a ovi testovi sa riječima su me uvijek bunili...
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Prvo doziranje, mikro doziranje psilociba

Post Postao/la Chegi »

Vid Svante je napisao/la:ahaa evo, vidiš kako mozak propusti :) hvala na ispravku
ček, sad sam se u matematici totalno pogubio, ako uzmem pola grama suhih to je onda koliko? :D
sad se osjećam kao da staroga pitam neki vrag iz matematike a ovi testovi sa riječima su me uvijek bunili...
To je 500 mikro dozi od po 1mg :D

Mada je sada i mene HypnoToad zbunio, izgleda da treba uzimati oko 0.1g P. Cubensisa,a to mu dodje oko 0.001g psilocibina, a to predstavlja terapeutsku dozu :-?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Prvo doziranje, mikro doziranje psilociba

Post Postao/la antoniopavaroti »

[quote="Vid Svante"
ček, sad sam se u matematici totalno pogubio, ako uzmem pola grama suhih to je onda koliko? :D
[/quote]

...pa to je onda pola grama suhih... :-? ;) a pola grama suhih ti je 500 miligrama isto suhih ;)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori