Fantomski bol - amputirani ud - phantom limb pain

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Pantherk4
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 22.05.2015, 20:13
 pohvaljen: 2 puta

Fantomski bol - amputirani ud - phantom limb pain

Post Postao/la Pantherk4 »

Postovani, psilocybe moze biti spas za vas ili nekog poznanika koji pati od fantomskih bolova. Fantomski bol je kazu jedan od najgorih, to je bol amputiranog uda. Na primjer neko je ostao bez noge i bole ga prsti ili neki drugi dio koji fizicki nepostoji. Medicina nije objasnila fantomski bol i za njega nema lijeka. Do ovih bolova dolazi prilikom klimatskih promjena, izlaganja naporu ili jednostavno bez pravila.

Ublazavanje se vrsi raznim blago receno stetnim lijekovima ili injekcijskim koktelima. Na koje se stice tolerancija a time i porast bolova. Nadalje se javljaju bolni otvrdci od injekcija, zombizirano stanje od lijekova do pocetka alergije na neke sastojke lijekova poput acetilsalicilna kiselina. Pa potreba za lijekovima koji je ne sadrze i slicno.

Procitao sam mnoge clanke o djelovanju psihidelika poput psilocybe i lsd na ljude koji pate od fantomskih bolova. Od Italijanskih do Americkih eksperimenata. Posle dugotrajnog nagovaranja da jedna osoba iz mog zivota pokusa sa gljivama nagovaranje je urodilo plodom

Posle 8 mjesci fantomskih bolova koji nisu bili u tom intenzitetu nikada u zadnjih 20 godina, posle pojave alergije na lijekove i otvrdaka u debelom mesu osoba pristaje da proba sa gljivama ali u strahu sta uciniti ako zaboli i sl. Osoba se suzdrzala nekoliko dana od lijekova oko 5 dana i poceli smo sa mikrodoziranjem.

TERAPIJA

Mikrodozirati ujutro na gladan stomak svaki cetvrti dan. Mikrodoziranje svaki cetvrti dan je najbolji nacin doziranja koji sam nasao na vise izvora pod opravdanjem jedan dan ste na gljivama drugi dan ste pod uticajem treci dan se sumirate a cetvrti opet uzimate gljive.

Prvo uzimanje 0,15g suvih psylocibe cubensis mazatapec. Nakon nekih sat vremena osjecaj pritiska oko srca i sa tim zavrsava. Do sledeceg doziranja sto je neverovatno nakon prvog uzimanja fantomski bol se javio kako opisuje u par navrata po par udara i povukao se ali je ostao osjecaj utrnutosti dojelova noge kojih nema a koji prilikom fantomskog bola bole.

Drugo uzimanje 0,25g. Cilj je poceti jako malim dozama i povecavati doze po 0,1 dok se ne dodje do 0,5 ili do osjecaja kada gubino tezinu u rukama. I na taj nacin dozirati 10 sedmica ili manje a nastaviti po pojavi fantomskih bolova. U nadi da se nece vratiti. Teorija kaze da psihidelici medju kojima je i psilocybe cine mozak zauzetim tako da ne izaziva zapravo nepostojeci fantomski bol. Dok lijekovi protiv bolova blokiraju mozak da to ucini ali blokirajuci pacijenta u potpunosti. Do sledeceg uzimanja stanje je ostalo isto fantomski bolovi su se javljali kratkotrajno i nisu zahtjevali lijekove i neatajali su posle takozvanih par udara.

Trece uzimanje 0,32g stanje ostaje kao i do sada. Osoba postaje optimisticna sto to nije bio slucaj do tada ali i dalje skepticna da je to bas od gljiva. Naravno zbog sigirnosti osobe koja pati od strasnih bolova ja sam bio jedan korak ispred sa mikrodoziranjem na sebi tako da odprilike znam sta ocekivati na odredjenoj dozi. Osoba je dozirala dozu koju sam ja prije cetiri dana i sve tako.

Cetvrto doziranje 0,35g stanje ostaje kao i do sada. Ovaj put dozu nisam povecavao jer je usoba taj dan trebala uzeti dozu sama bez mog prisustva. Nisam je htio povecati zbog nedaj boze tripa bez trijezne osobe u drustvu koja zna o cemu se radi.

Peto doziranje 0,40g stanje postaje bolje. Osoba nije imala ni takozvanih par udara fantoma na dan uzimanja dok je u danima do zledeceg uzimanja imala par naleta koji nisu bili nepodnosljivi. Kada kazem udara citiram osobu koja to opisuje kao neke zigove koji pogode, tesko mi je objasniti kad mi ni samamom nije jasno.

Sesto doziranje 0,42g stanje je veoma dobro osoba pocinje da vjeruje da je pobojsanje zbog gljiva. Dozu nisam povecavao dalje jer sam testirajuci na sebi na dozi od 0,40g postao euforican dekoncentrisan i sl na period od oko pola sata. Sto nisam zelio da osjeti i osoba koja je pod navodnicima na terapiji.

Sedmo doziranje 0.40g, tri kluboka upotrebljena za ovu dozu su iz drugog naleta gljiva tj flesha i bili su mrvu jace osuseni nego predhodna tura tj bili su nesavitljivi dok prva tura nije bas bila nesavitljiva tj mrvicu je manje bila suva. Pa je moguce da je ovih 0,40g bilo jace pd predhodnih. Sve to govorim jer je osoba na ovom zadnjem doziranju osjetila beztezinski ruke. IZMEDJU SESTOG I SEDMOG DOZIRANJA NIJE BILO FANTOMSKOH BOLOVA UOPSTE.

Osmo doziranje bi trebalo biti u subotu 14.05.2016. Ne znam hoce li ga biti jer se osobi javio bol u zeludcu odmah ispod grudne kosti od predhodnog doziranja pracen neprestalnim podrigivanjem vec dva dana. Ne znam da li je to od gljiva mada ne verujem. Nadam se da ce proci do subote...

Veliki pozZ
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Fantomski bol - amputirani ud - phantom limb pain

Post Postao/la shroomko »

Ne znam hoce li ga biti jer se osobi javio bol u zeludcu odmah ispod grudne kosti od predhodnog doziranja pracen neprestalnim podrigivanjem vec dva dana. Ne znam da li je to od gljiva mada ne verujem
Ovo je možda moja projekcija ali zvuči kao da želi jedan jači trip gdje će proraditi kroz traume.
Pantherk4
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 22.05.2015, 20:13
 pohvaljen: 2 puta

Re: Fantomski bol - amputirani ud - phantom limb pain

Post Postao/la Pantherk4 »

Da dopunim desavanja vezano za lijecenje fantomskih bolova cubensisom!

22. maja je ponovo uzeo 0.4g jer je imao fantomske bolove. Bolovi su se odmah ublazili ali su se povukli tek 24. maja ujutro tj. od jutra tog dana do danas ih nije imao osim par udara a danas je 3. jun.
No medjutim opet je imao probleme sa zeludcem tj bolio ga je zeludac uz podrigivanje sto definitivno govori da ima veze sa gljivama!

Plan je da sledeci put uzme caj od gljiva... nakon mnogo iscitavanja reklo bi se da je metoda koju cemo upotrebiti da cemo usitnjene gljive staviti u 2dl vode koja je tek prestala kljucati i ostaviti poklopljeno 15minuta uz mjesanje na svakih 5minuta. Potom cemo ih procjediti kroz filter za kafu i popiti. Da vidimo da li ce biti bola u zeludcu.

SVAKI SAVJET ZA CAJ JE DOBRO DODSAO!
Pantherk4
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 22.05.2015, 20:13
 pohvaljen: 2 puta

Re: Fantomski bol - amputirani ud - phantom limb pain

Post Postao/la Pantherk4 »

Nisam vam odavno pisao na temu fantomskog bola. U medjuvremenu smo probali i caj i limun. Na caju je bilo bola u zeludcu a na limunu nije. Znaci usitnjene gljivice u limunovom soku 15minuta.

Rezultati su nakon 7 mjeseci testiranja takvi da se najbolje pokazalo mikrodoziranje samim gljivicama bez caja, limuna ili bilo cega.

Interesantno je to da su na limunu najslabiji pozitivni efekti na fantomski bol a doze su se kretale od 0.5 do 1.0g. Dok na limunu nije bilo problema sa zeludcem.

PozZ
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Fantomski bol - amputirani ud - phantom limb pain

Post Postao/la Green Rat »

Mene često boli trbuh i podriguje (i povrača) mi se skoro svaki put kad pojedem psilocybe, čak i kod mikrodoziranja od 0.2g. Možda možeš pokušat sa tinkturom, primjetio sam da mučnine nema ili je jako mala. Tinkturu pomiješaš sa nekim sokom jer je dosta neugodnog okusa. Sretno!

http://themajka.com/viewtopic.php?f=26& ... 497#p46783
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Fantomski bol - amputirani ud - phantom limb pain

Post Postao/la antoniopavaroti »

Pantherk4 je napisao/la:. Dok na limunu nije bilo problema sa zeludcem.

PozZ
Možda da probaš sa sodom bikarbonom . Malu žličicu od čaja razmutiš u decilitar vode i brzo popiješ . Meni odma prestane bol u želucu i žgaravica.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Pantherk4
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 22.05.2015, 20:13
 pohvaljen: 2 puta

Re: Fantomski bol - amputirani ud - phantom limb pain

Post Postao/la Pantherk4 »

Kad spomenu tinkturu! Kako se ona spravlja? Jednom prilikom sam u 0.3 votke otkiselio 2g gljiva ocijesio ih dobro pa natopio ponovo u novih 0.3 votke i postupak ponovio par puta. Rezultat je bila crna tečnost, na konzumaciju cijelog sadržaja u 2h vremena nije bilo nikakve reakcije? Pa ako neko zna neka objasni spravljanje tinkture da i to probamo. PozZ
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Fantomski bol - amputirani ud - phantom limb pain

Post Postao/la Zephyrus »

Pantherk4 je napisao/la:Postovani, psilocybe moze biti spas za vas ili nekog poznanika koji pati od fantomskih bolova. Fantomski bol je kazu jedan od najgorih, to je bol amputiranog uda. Na primjer neko je ostao bez noge i bole ga prsti ili neki drugi dio koji fizicki nepostoji. Medicina nije objasnila fantomski bol i za njega nema lijeka. Do ovih bolova dolazi prilikom klimatskih promjena, izlaganja naporu ili jednostavno bez pravila.

Ublazavanje se vrsi raznim blago receno stetnim lijekovima ili injekcijskim koktelima. Na koje se stice tolerancija a time i porast bolova. Nadalje se javljaju bolni otvrdci od injekcija, zombizirano stanje od lijekova do pocetka alergije na neke sastojke lijekova poput acetilsalicilna kiselina. Pa potreba za lijekovima koji je ne sadrze i slicno.

Procitao sam mnoge clanke o djelovanju psihidelika poput psilocybe i lsd na ljude koji pate od fantomskih bolova. Od Italijanskih do Americkih eksperimenata. Posle dugotrajnog nagovaranja da jedna osoba iz mog zivota pokusa sa gljivama nagovaranje je urodilo plodom

Posle 8 mjesci fantomskih bolova koji nisu bili u tom intenzitetu nikada u zadnjih 20 godina, posle pojave alergije na lijekove i otvrdaka u debelom mesu osoba pristaje da proba sa gljivama ali u strahu sta uciniti ako zaboli i sl. Osoba se suzdrzala nekoliko dana od lijekova oko 5 dana i poceli smo sa mikrodoziranjem.

TERAPIJA

Mikrodozirati ujutro na gladan stomak svaki cetvrti dan. Mikrodoziranje svaki cetvrti dan je najbolji nacin doziranja koji sam nasao na vise izvora pod opravdanjem jedan dan ste na gljivama drugi dan ste pod uticajem treci dan se sumirate a cetvrti opet uzimate gljive.

Prvo uzimanje 0,15g suvih psylocibe cubensis mazatapec. Nakon nekih sat vremena osjecaj pritiska oko srca i sa tim zavrsava. Do sledeceg doziranja sto je neverovatno nakon prvog uzimanja fantomski bol se javio kako opisuje u par navrata po par udara i povukao se ali je ostao osjecaj utrnutosti dojelova noge kojih nema a koji prilikom fantomskog bola bole.

Drugo uzimanje 0,25g. Cilj je poceti jako malim dozama i povecavati doze po 0,1 dok se ne dodje do 0,5 ili do osjecaja kada gubino tezinu u rukama. I na taj nacin dozirati 10 sedmica ili manje a nastaviti po pojavi fantomskih bolova. U nadi da se nece vratiti. Teorija kaze da psihidelici medju kojima je i psilocybe cine mozak zauzetim tako da ne izaziva zapravo nepostojeci fantomski bol. Dok lijekovi protiv bolova blokiraju mozak da to ucini ali blokirajuci pacijenta u potpunosti. Do sledeceg uzimanja stanje je ostalo isto fantomski bolovi su se javljali kratkotrajno i nisu zahtjevali lijekove i neatajali su posle takozvanih par udara.

Trece uzimanje 0,32g stanje ostaje kao i do sada. Osoba postaje optimisticna sto to nije bio slucaj do tada ali i dalje skepticna da je to bas od gljiva. Naravno zbog sigirnosti osobe koja pati od strasnih bolova ja sam bio jedan korak ispred sa mikrodoziranjem na sebi tako da odprilike znam sta ocekivati na odredjenoj dozi. Osoba je dozirala dozu koju sam ja prije cetiri dana i sve tako.

Cetvrto doziranje 0,35g stanje ostaje kao i do sada. Ovaj put dozu nisam povecavao jer je usoba taj dan trebala uzeti dozu sama bez mog prisustva. Nisam je htio povecati zbog nedaj boze tripa bez trijezne osobe u drustvu koja zna o cemu se radi.

Peto doziranje 0,40g stanje postaje bolje. Osoba nije imala ni takozvanih par udara fantoma na dan uzimanja dok je u danima do zledeceg uzimanja imala par naleta koji nisu bili nepodnosljivi. Kada kazem udara citiram osobu koja to opisuje kao neke zigove koji pogode, tesko mi je objasniti kad mi ni samamom nije jasno.

Sesto doziranje 0,42g stanje je veoma dobro osoba pocinje da vjeruje da je pobojsanje zbog gljiva. Dozu nisam povecavao dalje jer sam testirajuci na sebi na dozi od 0,40g postao euforican dekoncentrisan i sl na period od oko pola sata. Sto nisam zelio da osjeti i osoba koja je pod navodnicima na terapiji.

Sedmo doziranje 0.40g, tri kluboka upotrebljena za ovu dozu su iz drugog naleta gljiva tj flesha i bili su mrvu jace osuseni nego predhodna tura tj bili su nesavitljivi dok prva tura nije bas bila nesavitljiva tj mrvicu je manje bila suva. Pa je moguce da je ovih 0,40g bilo jace pd predhodnih. Sve to govorim jer je osoba na ovom zadnjem doziranju osjetila beztezinski ruke. IZMEDJU SESTOG I SEDMOG DOZIRANJA NIJE BILO FANTOMSKOH BOLOVA UOPSTE.

Osmo doziranje bi trebalo biti u subotu 14.05.2016. Ne znam hoce li ga biti jer se osobi javio bol u zeludcu odmah ispod grudne kosti od predhodnog doziranja pracen neprestalnim podrigivanjem vec dva dana. Ne znam da li je to od gljiva mada ne verujem. Nadam se da ce proci do subote...

Veliki pozZ
Jako mi se dopada tvoj krajnje znanstveni pristup psihodelicima, lišen svakog kreveljenja i hippijevsko-šarlatanskih, kvaziduhovnih new age pizdarija koje nažalost redovito idu uz psihodelike.
Nadam se da će tebi bliska osoba koja pati od fantomskih bolova pronaći adekvatnu dozu i način uzimanja gljiva.
Pretpostavljam da se radi o amputaciji u vezi pušačke noge ili raka dojke.
Nakon skoro pedeset godina, u Americi danas opet postoje, nažalost još uvijek skromna i u povojima znanstvena istraživanja, u vezi psihodelika.
Možda ne bi bilo loše da svoja saznanja podijeliš s nekim tko u vezi psihodelika radi ozbiljne, znanstvene studije, svako saznanje utemeljeno na ogoljenim činjenicama je dragocijeno.
Kapa dolje tebi, ali još više osobi koja ih uzima u tu svrhu, nadam se da će joj pomoći izliječiti bolove.
Sretno.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Fantomski bol - amputirani ud - phantom limb pain

Post Postao/la AFX »

Pantherk4 je napisao/la:Da dopunim desavanja vezano za lijecenje fantomskih bolova cubensisom!

22. maja je ponovo uzeo 0.4g jer je imao fantomske bolove. Bolovi su se odmah ublazili ali su se povukli tek 24. maja ujutro tj. od jutra tog dana do danas ih nije imao osim par udara a danas je 3. jun.
No medjutim opet je imao probleme sa zeludcem tj bolio ga je zeludac uz podrigivanje sto definitivno govori da ima veze sa gljivama!

Plan je da sledeci put uzme caj od gljiva... nakon mnogo iscitavanja reklo bi se da je metoda koju cemo upotrebiti da cemo usitnjene gljive staviti u 2dl vode koja je tek prestala kljucati i ostaviti poklopljeno 15minuta uz mjesanje na svakih 5minuta. Potom cemo ih procjediti kroz filter za kafu i popiti. Da vidimo da li ce biti bola u zeludcu.

SVAKI SAVJET ZA CAJ JE DOBRO DODSAO!
Usitnit u mlincu za kavu, i staviti u čaj s medom. :thumbsup:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Fantomski bol - amputirani ud - phantom limb pain

Post Postao/la shroomko »

Ja kad sam radio caj zakuhao bi 2 deci vode u dzezvi za kavu i bacio gljive (3+ grama) u dzezvu.
Ostavio 10 minuta i procjedio.

Onda gljive ne bi bacio vec bi ponovio postupak. Jos ostane u njima svega dobroga, tako da ih je steta baciti prije nego sto skuhas i drugi caj.

Ali ako te nije briga za bacanje samo stavi malo vise i napravi jedan caj i to je to.


Nisu mi jasni ti bolni otvrdci od injekcija. Ja sam kao mali bio u bolnici i primio ih jedno 30 i nikakvi otvrdci se nisu pojavili. Neke sadisticke sestre su krvnicki davale i boljelo je jako ali nikakvi otvrdci.
Odgovori