Psilocibin - postojanost ?

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
lurker
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 07.12.2014, 05:57
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Psilocibin - postojanost ?

Post Postao/la lurker »

Pitanje - koliko je psilocibin postojan, odnosno, koliko dugo moze biti sacuvan u suvim gljivama ako se drze na tamnom mestu ?
Ja sam pre godinu dana nabavio nekih 9g, iskoristio 4 i sada me zanima da li je psilocibin ispario iz ostatka ? :rofl: :D :D :sunn: :D
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Psilocibin - postojanost ?

Post Postao/la Chegi »

Ako si ih drzao zatvorene na tamnom mestu trebalo bi da funkcionisu. Moje gjlive su stare nesto manje od godinu dana a cuvao sam ih u tegli na tamnom mestu i i dalje su dobre, ali ne mogu da procenim koliko su slabije sada :(
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psilocibin - postojanost ?

Post Postao/la shroomko »

Pojest ce vam plijesni to u roku od 2 godine. Meni su pojele suhe vrganje koje su bile u staklenci 2 godine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psilocibin - postojanost ?

Post Postao/la HypnoToad »

Znači da ti je bilo previše vlage ostalo u njima. Ja imam jednu teglicu vrganja iz 2008., koja je ostavljena kao eksperiment, i još su sasvim dobri, svijetli, i ako išta, imaju jači miris. Dva puta tijekom tog razdoblja sam ih po ljeti istresao van i pustio na suncu sat vremena da ispari voda koja se nakupila stajanjem.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Psilocibin - postojanost ?

Post Postao/la AFX »

Iz osobnog iskustva..samo čuvanje suhih gljiva u tegli na tamnom mjestu u razdoblju od +2 mjeseca će im oslabiti potenciju..to je čisto moje osobno iskustvo, probao sam svježe osušene gljive iz istog flusha i bile su mnogostruko jače. Bilo je spomena o čuvanju gljiva u medu + frižideru, mogao bi baciti oko, bilo je spomena na forumu..i sam tražim bolji način.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Miro13
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 21.02.2016, 23:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Psilocibin - postojanost ?

Post Postao/la Miro13 »

Ja sam se dopisivao sa ekipom iz Nizozemske koji prodaju one kitove za magic mushrooms i kaže da ih je dobro posušiti i zdrobiti i onda staviti u med i okrenuti staklenku naopačke, kad isplivaju na površinu (dno jeli) bit će skoro bez kisika i mogu tako stajati i preko godinu dana, a da ne izgube psilocibin. Jedino što treba izvagati koliko si ih stavio da znaš dozirati poslije. Med mora biti pravi, oni umjetni sa šečerom će se pokvariti.
Jedino ne kužim omjer, ali valjda meda tek tolko da ih prekrije i upije, da se nemoraš pretrpat medom kad budeš ih uzimao :)
lurker
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 07.12.2014, 05:57
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Psilocibin - postojanost ?

Post Postao/la lurker »

Evo da odgovorim na pitanje koje sam sam postavio. Gljive rade nakon godinu dana :)

Izmerio na vagi, pokazala 6g i sve sam to smazao :) . Koliko je ishlapilo pitaj boga, ako je uopšte ishlapilo, pošto su lepo odradile posao. Krenuo sam da pišem report u kome ću da objedinim iskustvo iz maja prošle godine i ovo od pre 5 dana.

Jedna stvar mi je interesantna - prošle godine, sa skoro duplo manjom količinom osećao sam bar nekih 12 sati, ako ne i više, neku tegobu u stomaku.
Pošto sam se spremao da sada uzmem duplu dozu očekivao sam da će tegoba biti veća i da će možda doći i do povraćanja. Ali ništa, apsolutno ništa, ni u jednom jedinom trenutku nije bilo ni najmanje mučnine. To mi je baš čudno.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psilocibin - postojanost ?

Post Postao/la shroomko »

Miro13 je napisao/la:Ja sam se dopisivao sa ekipom iz Nizozemske koji prodaju one kitove za magic mushrooms i kaže da ih je dobro posušiti i zdrobiti i onda staviti u med i okrenuti staklenku naopačke, kad isplivaju na površinu (dno jeli) bit će skoro bez kisika i mogu tako stajati i preko godinu dana, a da ne izgube psilocibin. Jedino što treba izvagati koliko si ih stavio da znaš dozirati poslije. Med mora biti pravi, oni umjetni sa šečerom će se pokvariti.
Jedino ne kužim omjer, ali valjda meda tek tolko da ih prekrije i upije, da se nemoraš pretrpat medom kad budeš ih uzimao :)
Jel netko zna omjer?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Psilocibin - postojanost ?

Post Postao/la pecurko »

@Lurker- ne mislim da je problem sa stomakom vezan za dozu, već pre sa tim šta je u njemu bilo pre nego što si uzeo glive...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Psilocibin - postojanost ?

Post Postao/la username7 »

Čim skupim 28 gr suhih napraviću med po ovom receptu : https://mycotopia.net/topic/17881-tv-gu ... -in-honey/
Ako se poštuju omjeri finalna smjesa bi bila 1 (ravna)čajna žličica = 1 gr suhih.
Odgovori