Resursi za grow

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
mariomac
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 15.12.2015, 23:43
Ima zahvala: 1 put

Resursi za grow

Post Postao/la mariomac »

dakle danas sam dobio cambodian cubensis, sljedeći korak je nabavka sljedećih stvari:
cjepivo
etilni alkohol
staklenke
box za izradu cjepiva
grow box
vermikulit
smeđa riža
nešto fali?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la AFX »

Perlit..
Osvjetljenje..
Nešto čime ćeš prekriti rupe..medicinska traka ili sl..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
mariomac
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 15.12.2015, 23:43
Ima zahvala: 1 put

Re: Resursi za grow

Post Postao/la mariomac »

fck, prvi put cujem za perlit, za šta služi i kad ga koristim, jeli to umjesto vermikulita?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la pecurko »

Ne, vermikulit služi kao spremnik vode u samom supstratu, a perlit za održavanje vlage u box-u...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la AFX »

Eto kako kolega kaze :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la wonaabi »

di u onim guidovima uopće piše kako se perilit koristi? ide na dno ako se ne varam?
čemu komplicirat prvi grovv, ako moze i bez toga? bit će manji urod, a taj višak je bitan jedino ako ćeš se bavit s tim iz komercijalnih razloga.
Zadnja izmjena: wonaabi, dana/u 16.01.2016, 17:00, ukupno mijenjano 1 put.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la HypnoToad »

A kako bi održavao vlažnost u boxu ako ne perlitom? Znojnim prljavim čarapama? Perlit nije baš opcionalan ako misliš uzgajat gljive.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la wonaabi »

jbg nije mi jasna razlika između spremanja i održavanja vlage. I nisam na forumu (zbog svoje nepaženje) naletio na informaciju kako se postavlja perilit u box.

ja sam šprico destiliranu vodu par puta na dan (micelij u sendviču vermikulita). i izgleda da sam neki ludi sretnik jer su rasle. doduse jako malo je ispalo, oko 8grama suhih u prvom flushu na posudu sladoleda tvvice, ali ne zbog nedostatka vlage nego zato jer 4dana nisam lufto pa su tad stale s rastom.i dosta ljudi koje znam da su odradili grovv su odradili bez perilita.baš ću napravit eksperiment, pokušaj stvaranja simbioze psilocibina i nožnih gljivica kroz vlaženje boxa smrdljivim znojnim čarapama u svrhu growbox cipela za ljude s nedostatkom higijenskih navika.hvala ti na dobroj ideji! jbt pa onaj lik je koristio običnu zemlju da održava vlagu jer nije imo vermikulit, a ni perilit pa mu je opet izraslo.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la HypnoToad »

;)
Probaj napravit hibrida koji bi rastao kao nožnja gljivica i sadržavao psilocibin, da se ljudi ne trebaju više zajebavat sa steriliziranjem zrnja, špricama, održavanjem vlage i svim ostalim.
Inače perlit ima svojstvo da voda lako isparava s njegove površine i održava ambijentalnu vlagu, samo voda u supstratu nije dovoljna za pravilan rast gljiva.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la wonaabi »

:))

znači vermikulit zadrži vlagu u supstratu, ali je perilit ispušta u zrak što je potrebno za stvaranje boljih plodnih tijela?
kud onda ide taj perilit?na dnu sloj vermikulita, pa koloniziran supstrat, pa opet vermikulit, pa preko njega perilit? koliko bi sloj trebao bit debel?
jbg sori al mutav sam i nemogu iskopat to na forumu. meni je vlaga u toj kutijici bila uvijek oko 90posto, a mjerilo je vlagu u zraku, ne u supstratu.s tim da je ostajalo previše vode na površini, znalo je bit i pretopljeno...
recite ne yogi, kao drogi!
Odgovori