Resursi za grow

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, perlit ide na dno boxa, nekih 10 cm debljine, s par probušenih rupa u razini perlita, i onda posuda s gljivama ide na perlit.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la AFX »

Ako budeš išao u potragu za Pelitom..imaju ti ga uvjek u Bauhausu.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la Otto Grunf »

Jedna fotografija mijenja gomilu riječi... Perlit je, naravno, na dnu posude.
slika

Koliko sam skužio, radit će sa kejkovima pošto sprema smeđu rižu.

@mariomac zaboravio si expres lonac ;)
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la shroomko »

Ne treba ti ako si spreman 3x dnevno prskati posudu, ali i ne dopustiti da dugo stoji višak vode da se ne usmrdi. Iz nekog razloga voda na perlitu može stajati bar mjesec dana da se ne usmrdi i ne moraš prskati ni jednom u mjesec dana.
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la wonaabi »

ovo je bilo prosvjetljuće :blinkk: hvala na znanju, pogotovo zato što živimo u surovom kapitalizmu, a niste ga ni naplatili.
recite ne yogi, kao drogi!
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la Chegi »

Ja u svom growu(kukuruz+cococoir)nisam koristio perlit, ponekad sam prskao unutar boxa vodu iz razloga sto mi je growbox znatno veci od posude sa supstratom,koliko se secam prskao sam MOZDA jednom u nekoliko dana cisto da malo ovlazim vazduh,ali nisam nikako prskao ni jednom dnevno,kamoli 3 puta, nivo vlage mi je verovatno znatno bio manji nego na slici jer nisam imao uopste toliko kondenzacije, doduse grow mi je prosao odlicno ali evo sada razmisljam da li bi trebalo sledeci grow da prskam 3 puta dnevno? Ili to vazi samo za BRF cake-ove?
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la username7 »

Chegi je napisao/la:da li bi trebalo sledeci grow da prskam 3 puta dnevno? Ili to vazi samo za BRF cake-ove?
BRF cakeovi se daleko brže suše od supstrata u bulk uzgoju, jednostavno jer su manji a istovremeno je veća površina izložena zraku. Zato je popularno valjanje kolača u vermikulit kao i tzv dvostruko kejsanje (Double End Casing) kolača, da se sprječi ubrzano isušivanje.
HypnoToad je napisao/la:Ne, perlit ide na dno boxa, nekih 10 cm debljine, s par probušenih rupa u razini perlita, i onda posuda s gljivama ide na perlit.
Rupe u ravnini sa perlitom više služe za izlaz CO2. Ako želimo iskoristiti puni potencijal perlita, potrebno je da i na dnu growboxa izbušimo rupe, a sami growbox odignuti od podloge par cm da dozvolimo svježem zraku da ulazi i prolazi kroz sloj vlažnog perlita koji potom isparava i doprinosi održavanju vlage u boksu. To je onda pravi klasični ShotGunFruitChamber (SGFC).
Otto Grunf je napisao/la: Koliko sam skužio, radit će sa kejkovima pošto sprema smeđu rižu. @mariomac zaboravio si expres lonac ;)
Ako će raditi sa smeđom rižom ekspres lonac nije potreban.

Posebna rasvjeta gljivama također nije nužna, dovoljno je indirektno dnevno svjetlo.

Sretno. :)
mariomac
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 15.12.2015, 23:43
Ima zahvala: 1 put

Re: Resursi za grow

Post Postao/la mariomac »

Otto Grunf je napisao/la: Koliko sam skužio, radit će sa kejkovima pošto sprema smeđu rižu. @mariomac zaboravio si expres lonac ;)
Ako će raditi sa smeđom rižom ekspres lonac nije potreban.
[/quote]
dafuq, zašto nije potreban lonac, kako cu skuhat i sterilizirat staklenke? pftek radim, sutra pocinjem
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Resursi za grow

Post Postao/la AFX »

Samo ti steriliziraj u ekspres loncu, stvar ti je u tome da se na smeđu rizu slabo love pljesni ili tako nesto, pa uvjek kažu da je dovoljno prokuhati malo duže u normalnom loncu kada se koristi brašno smeđe riže..no opet, meni je jednom pljesan ulovila i rižu, tako da moj ti je savjet, samo ti to lijepo steriliziraj u expres loncu i tako ces biti naj sigurniji da ce sve proc kako treba.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori