❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Nije točno, opna ima alkaloide samo u tragovima, kao i stručak. Najveća koncentracija je pod kožicom na klobuku, tako da se može oguliti za kožica s milimetar mesa ispod, osušiti i pušiti, vjerojatno ćeš osjetiti nekakve efekte, nisam probao pa ne znam točno kakve- Ali čitao sam da su ljudi to pušili i osjetili nekakvo djelovanje, ovisno o količini. Osobno mislim da bi mi bilo pre odvratno da povučem i jedan dim.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

Perun je napisao/la:
Vid Svante je napisao/la:Sumnjam...meni bi moji već javili da ima muhara
Jel? Ja sam ih našao oko 05.08. pred par godina. Na Velebitu. Ustari nisam ih našao, uletio sam im. Djelili smo sjenu istog stabla.


Ma nisam rekao da ih nema, u biti jesam ali priznajem da sam pročitao da mogu rasti ljeti, no kažem starci su me razuvjerili a ti opet uvjerio. Pretpostavljam da su rijetke ljeti zbog vrućina, tak da možda ovisi o tome kakvo je ljeto, kišno ili... ovo mi se ljeto činilo dosta toplo a i moji su mi rekli kako ima malo gljiva.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la AFX »

Prije par dana sam ih vidio hrpu u šumi :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

oo, pa onda idem za vikend u potragu :) tak da ak vidite nekoga sa punom košarom bijelocrvenih djedamraza to bih mogao biti ja :D
Mikas
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 10.09.2016, 08:05
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Mikas »

Pozdrav ljudi :). Prvo sve sam prolistao il bar mislim da jesam i nisam vidio dal je netko probao slijedece: odlucio sam napraviti od amanite i amanite p. Ako kojom srecom naletim na koju "living bread" po donaldu teeteru. Znaci razvije se micelij na podlozi od kuhanog jecma, probao tri tegle i nije uspijelo, tj uspjelo je super al se nije prosirio po cjeloj tegli i onda su djelovi pocrnili, nije bilo zagađenja al sam ipak bacio sve jer mi se ne dopada bas toliko crnog djela micelija. Dali je netko ovo probao prije? Svakako uspjeva al ne znam kakva je potencija. Micelij se razvio totalno po sredini a na stjenkama nije, da sam otvorio dan prije sigurno bi imao pol kile dobrog, dal to moze biti do previse vode? Ili mozda temperature, posto je u sredini sigurno veca temperatura? Dal je netko vec probao razvijat na kuhanoj podlozi ista?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Ako je dio 'micelija' pocrnio, onda ti se vrlo uspješno razvila Rhizopus plijesan. Ako želiš imati ikakve šanse za uspjeh, trebaš na agaru izolirati čisti micelij iz tkiva i prenijeti ga u tegle. Ne znam što se ustvari time želi postići, ali nema veze, nisam prije naletio na taj 'kruh' pa stvarno ne znam kakvo bi mu trebalo biti djelovanje i upotreba.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la shroomko »

Kuhani? Nisam nikad radio amanitu, ali moraš sterilizirati žitarice u ekspres loncu bar sat i pol, ne samo prokuhati. Nije ni čudo da se kontaminiralo.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Hahahaha shroomko, izgleda da se ustvari ne smije sterilizirati zrnje! :D
Pročitao sam malo o tom frajeru i njegovom 'living breadu', i rađe ne bi komentirao ništa na tu temu. :D Ako vas zanima proguglajte malo, zanimljivo je! :))
Evo samo sa njihove stranice prikaz kako treba izgledati 'sveta vuna', tj. 'micelij Amanita muscaria' na zrnju i agaru. :))
http://ambrosiasociety.org/research/the-living-bread
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Mikas
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 10.09.2016, 08:05
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Mikas »

Da, to je to, stvar je da se razvije vec u roku od 3 dana pa se ne stigne razviti plijesan a ako se duze drzi onda se razvijeni micelij pretvara u to crno sranje, uglavnom ne bi vjerovali kakav miris je bio drugi dan, cudo nemoguce, omamljujuc, siguran sam da je onda u sredini torte bio cisti micelij, nasao sam po netu kako ljudi probaju ambroziju (pice ko kombuca, samo sa sporama amanite) koju je opisao i da je bolje od same gljive, koristio bi gljivu u spiritualne i ljekovite svrhe, pa ako se moze to bez da moram brat 100komada da mikro doziranje, zasto ne. Samo nigdje nisam naletio da netko ima iskustva sa tim kruhom, samo sa ambrozijom. Al da ga jebes uspjelo je, drzao sam preko 4 dana i nije bilo drugih boja osim te crne i dalje je bio ugodan miris, ne kao drugi dan al ugodan, i bas se mora na kuhanom tako da ne stigne doci do kontaminacije predpostavljam. Bio sam pustio na otvorenom prozoru prvu noc i taman je temperatura nenadano pala masu pa mislim da se zbog toga nije prosirilo po ostatku nego samo po sredini, svakako cu probat bar jos jednom, imam i konje koji jedva cekaju probat, posto su znali trpat ketamin u sebe nece im bit nista od mikrodoze osusenog micilija, tj, ukoliko ga uspijem uzgojit bez tog crnog sranja, al ocu ocu :). Pozitiva samo
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Nisam htio uopće odgovarat na ovo jer znam koliko je besmisleno pokušavat dokazat nešto nekome tko čvrsto vjeruje u suprotno, ali moram da se ne bi netko drugi zajebao. Ukratko, u 3 dana nema teorije da se micelij iz suhe gljive uopće počne širiti, čak i da se ne radi o mikoriznoj gljivi poput A. muscaria. To što raste u tim teglama je Rhizopus plijesan. Napravljene su čak i DNA analize i mikroskopija na uzorcima koje su to i dokazale. Da ne drobim dalje, ovdje je čovjek vrlo kvalitetno i detaljno opisao situaciju oko tog fenomena. Naravno, tema ubrzo degradira u žućnu svađu o potencijalnoj neurotoksičnosti Amanite, ali to ne utječe na činjenicu da ju nije moguće uzgojiti bez drva domaćina.

https://www.reddit.com/r/Psychonaut/com ... th_donald/
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori