❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Teezee
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 03.06.2010, 03:42
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Teezee »

Jel zna neko koja bi bila doza suve muhare za pochetnika? Ja se nesto dvoumim da li da je probam jer sam cuo da su ove sa nasih podrucja bas bas jake kao i one koje rastu u Severnoj Americi. Navodno one iz Sibira su najsigurnije. Znam za neku pricu da su silni neki rusi pomrli od nasih muhara jer nisu znali da su tako jake.
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Tain »

što se tiče jačine,
RED:
"Sama količina kemijskih spojeva po gljivi varira od mjesta do mjesta, od sezone do sezone sto još više zbunjuje cijelu pricu. Kaze se da proljetne i ljetne gljive sadrze 10 puta vise iboteničke kiseline/muscimola ako se usporede sa gljivama koje rastu u jesen."
a što se tiče doze,
Erowid(link):
najbolje ti je probat jednu osušenu srednju kapicu.
ne bi trebalo ništa značajno biti, ali dobro je tako probati. ako dobro priđe možeš 2-3 pa kasnije za najjače i 5 srednjih.

ALI NAPOMENA (nikad dosta): muhara je toksična, pazi se, kreni polako, nemoš bit siguran koliko je jaka ta što si ubrao dok ne testiraš. budi strpljiv i odgovaran prema sebi B-) ;)
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Red »

Da jednostavno citiram text koji pise u dok fajlu okacenom na prvom postu

::. DOZIRANJE .::

Svaka osoba reagira drugačije, imajte to na umu. Za neke osjetljive i manje doze mogu biti otrovne! Budite oprezni, pomalo sa doziranjem!!! Svaki dio Muhare je psihoaktivan ali se tvrdi da je kozica najpotentnija.

Slaba doza = 1-5 (8) gr suhih (1-2 svježih gljiva)
Srednja doze = 5-10 gr. suhih (2-4 svježih gljiva)
Visoka doze = 10-30 (15-20) gr. suhih (4-10 svježih gljiva)

Pocetak: 30- 120 min
Vrhunac: 1- 2 sata
Trajanje 5- 20 sati (mada pod većim dozama jos duže)
Postefekti: 1- 5 sati

Zapocnite sa laganom dozom i nastavite povećavati dozu ako niste zadovoljni efektom. Povećavanje se odvija u rasponu od 4-7 dana, da vam se tijelo pročisti od zadnje konzumacije. Pomalo i mudro povećavajte dozu!!! Ne žuri vam se nigdje!

Kao i svaka halucinogena droga ona vas može dovesti do samog blaženstva kao i do samog terora. Sve ovisi o vašem stanju uma, okruženju i dozi.
Alkohol moze pojacati djelovanje. Marihuana može umanjiti mučninu i pojačati samo djelovanje.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Punxerklc

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Punxerklc »

A što baš nitko od "domaćih" sa foruma nije probao amanitu? Zanima me iz prve ruke mišljenje o malim dozama?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Red »

ja nisam zeljela iako sam ih imala, bila u situacijama ali nije da me ponukalo da ih probam, svi kazu da je to druga prica totalno.

od ljudi koje znam da su jeli, svi spominju jednu vecu gljivu kao manju dozu. medutim ako si citao, ta "manja" doza je relativna i to od osobe do osobe, pa bi trebao sam experimentirati. ali vjerujem da se sa 2-4 gr suhe ne bi previse zajebo da probas... zato treba pomalo.

znam neke ljude koji su ovdje koji su probali, nadam se da ce se oglasiti da ti ispricaju svoja iskustva :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Punxerklc

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Punxerklc »

Ja ću ih probati u svakom slučaju, i to već možda pred kraj ljeta, ali malo me obeshrabruje ova izjava:
already told you,
they are nothing like psilocybes.
anyone who claims otherwise
is full of shit.
(/forums.mycotopia.net)

Čitao sam jako puno o njima i kažu ljudi koji su ih probali da nema CEV-a ni ničega, da je slično psihodeličnom pijanstvu(iako neznam što bi to trebalo značiti), što mi se čini bezveze malo, ali probat ću ih definitivno, barem u manjoj dozi 1-2 g suhih(za početak) ;)

Još nešto jako interesantno/uznemirujuće:
Amanita muscaria and Datura, on the other hand, will show you the flip side of that transcendent possibility. As LSD and Psilocybin will give you a glimpse of “heaven,” A. muscaria and Datura will give you a glimpse of “hell.” It might surprise you to know that more than a few cultural anthropologists give credit to the concept of Christian hell (a place of eternal torment and pain) to the Amanita experience.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Red »

zato je nisam nikada ni probala, jer znam da je to totalno drugacije od psilosibinki. u biti me ne zanima...

uvijek kada sa nekim pricam o nekom konzumiranju zanima me sve, poput znatizeljnog djeteta, doziranje, nacin konzumacije, djelovanje..sve me zanima. i kod svih sam poprilicno istu pricu cula o djelovanju amanita. definitivno drugacije iskustvo, puno mracnije i sa manje prostora za manevrom. tu si gdje jesi i snadi se sine :D

zato pomalo, naravno :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la pecurko »

Pre par godina smo drugar i ja u sumi naleteli na muhare, otkinuli klobuke i ostavili da ispuste spore tu gde smo ih i nasli.
Sutradan popodne smo dosli malo ih oprali i pojeli po jednu srednju.Pili smo malo rakije i posle pola sata uzeli po jos jednu ovog puta velike.
Prvo sto sam osetio je vrucina koja izbija iz trbuha, zatim mucnina kao da mi sve sto sam jeo zadnjih dana stoji u zdrelu, nisam mogao da gutam, ali ipak nisam povracao. :ymsick:
Bio sam malo uplasen, ali smo pricali i smejali se, valjda smo tako i oterali strahove.
Ortak je pojeo jos jednu srednju, meni vise nije bilo do toga, pozeleo sam da prestane.

A onda je prvo svetlost dobila na intenzitetu, iako je bilo popodne, sve je nekako bilo okupano u toj svetlosti, sve se lepo videlo.
U meni je pricao glas koji nije moj, neke nevazne stvari u pocetku, a kasnije kao da me vodio kroz trip.Pricao mi je gde da gledam, a mogao sam da gledam i vidim sve, da vidim kroz i unutar stvari.

U medjuvremenu smo prestali da pricamo jedan sa drugim, kao da nismo postojali na istom mestu.

Setao sam sam neko vreme i bilo je lepo biti ja.Sve mi se razotkrivalo, zasto ova mahovina nema korenje, kuda su odletele ptice iz krosnje....

Posle 5-6 sati delovanje se smirilo, zapalili smo vatru, razapeli sator, ali to vece nismo spavali....
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la kontaminacija »

prelijepo :D
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la mandelbrot »

Respect ;)
z = z*z +c
Odgovori