❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Mikas
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 10.09.2016, 08:05
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Mikas »

E jebiga, steta, znaci hodanje i skupljanje, samo sada si me zabrinuo i u njezinu korisnost, previse informacija za i protiv, sta se onda toliki ljudi kunu da je cudo ljekovito ako je se koristi u malim dozama?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

A vidi, kao što je i ovaj frajer napisao, i jedni i drugi govore iz osobnog interesa, ovaj želi prodati svoju knjigu i sakupiti sljedbenike, ovi drugi žele dokazati da su oni u pravu i napuhuju činjenice. Tako je uvijek oko apsolutno svega, ne samo amanite. Sve oko nas je potencijalno neurotoksično, od zraka koji udišemo, preko televizije i mobitela do alkohola i ostalih psihoaktivnih sredstava. Osobno smatram da trenutna istraživanja upućuju da A. muscaria nije ništa više toksična od pive, ali na pivu ide porez tako da je onda ok. Jer kužiš, ako su oni rekli da je otrovna onda je otrovna i točka, rasprava završena, naknadne reklamacije ne primamo.
Ja sam iz povremenog korištenja malih doza izvukao samo pozitivne efekte, za sada se nikakve posljedice nisu manifestirale, što ne znači da bih ikome savjetovao da ju konzumira, svatko radi sa svoim tijelom što želi na osobnu odgovornost.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Mikas
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 10.09.2016, 08:05
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Mikas »

Ma jasno sve, usporedba sa Isusom mi je retardirana kako god, al vjerujem u ljekovitost, ako su psilobinke vec potpuno dokazane ne vidim zasto to ne bi vrijedilo i za Amanitu koju su svi narodi koristili ocito, na kraju najvise vjerujem shamanima :), samo je jos nikad nisam probao pa sam malo na labavo s time, a psilobinke sam probao uzgojit dva puta, nije islo pa sam odustao a preskupa igra za takvo koristenje, amanita me zanima uglavnom radi kako tvrde pojacane meditacije i lucidnih snova, tako da se ne zelim tripat nego vidjet sto ta ljepota nudi u te svrhe, a ako su ljekovita svojstva tako jaka kao sto neki tvrde kod takve uporabe bilo bi steta ne iskoristiti ovu pricu o zivom kruhu i ambroziji pa da mogu to mnogi koristiti, iako me sad splasla volja da pokusavam skroz, za sebe cu sigurno lako skupit, zao mi je sto ne mogu za druge, posto sam sirovojelac radi zdravlja nije mi ni dolazilo u obzir uopce da probam to jest na kuhanom jecmu :) hvala na informaciji
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

A Hypno imaš kakav prijedlog za slabi želudac, probao sam čaj i cijelo vrijeme mi je bio osjećaj da ću povratiti...možda bi trebao ne jesti nekoliko sati prije?
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la EnricoTavoli »

Žabljak (NP Durmitor), CG - Sredina Septembra 2016.

[img]Optimized-IMG_0099.JPG
Link: media/images2/1474896310.jpg
[/img]
[img]Optimized-IMG_0114.JPG
Link: media/images2/1474923718.jpg[/img]
[img]Optimized-IMG_0077.JPG
Link: media/images2/1474959179.jpg[/img]
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Perun »

Žabljak! Ajme blago ti se... Ko zna kad ću opet tamo...
Ko prije umre duže je vječan
demztrippingballz
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 19.01.2015, 18:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la demztrippingballz »

BiH, okolica Mostara, nigdje jedne amanite :(( :(( je li moguce da je zbog toga sto su tek sad kise pocele?
Do kad se mogu naci amanite?
Pozdrav za sve clanove, pogotovo za hypertoad-a sto nam svima olaksava zivit :D
Milan VB
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 06.10.2016, 20:57
 pohvaljen: 1 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Milan VB »

Evo da prenesm utiske o Amaniti M.
Citao sam dosta o njoj pre par godina i imao sam veliku zelju da je probam, ove jeseni sam je slucajno pronasao i ubrao par komada.
Citao sam nekoliko metoda konzumacije i svi su mi bili nejasni do kraja, jedan kaze peci, jedan kaze kuvaj, jedan kaze treba da provri voda drugi kaze da ne treba itd
Procitao sam neka devojka da je napisala da ih jednostavno osusi i pojede, tako sam uradio.
Osusio sam ih na radijatoru i jedno vece sa devojkom pojeo. Ja sam pojeo jedan i po klobuk velicine 20-ak cm (rasle su na livadi) a devojci sam dao pola.
Iznenadio sam se koliko su prijatnog ukusa ali ubrzo je pocela mucnina i nagon za povracanjem koji nije bio veoma izrazen, znaci mogao sam da ne povratim. Posto mi je prvi put nisam znao sta mogu da ocekujem i pomalo me je bilo strah da situacija moze da se pogorsa, otisao sam i namerno izazvao povracanje. To je bilo oko 30min posle konzumacije.
Nakon toga kada se stomak smirio seli smo i mislio sam da ne osecam nikakav rad, osim mucnine. Medjutim kako smo sedeli poceli smo da padamo u stond i osecali potrebu za spavanjem. Sedeli smo i razgovarali o tome da li osecamo neku promenu, nismo mogli da definisemo osecaj. Ali to sigurno nije bio osecaj koji sam ja ocekivao.
Pored toga sto smo bili u stodnu, osecali smo i neku ravnodusnost prema svemu, mir i spokoj koji nista ne moze da narusi. Kako je rekla moja devojka, cista nirvana.
Ja nisam ocekivao ovakav rad, pored ovog osecaja smirenosti i spokoja, mozak kao da mi je bio usporen a ocekivao sam bas suprotno, nikakva promena svesti ni slicno.
Mozda sam ih pogresno konzumirao, mozda sam prerano povratio ko zna, ali sve u svemu zanimljivo iskustvo ali nisam siguran da li bi opet ponovio bez obzira sto imam jos dosta suvih pecuraka.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

Tak ti je nekako i meni slično bilo, te mučnine i obzirom da sam dugo vremena bolovao od migrena i slično pa sam često povraćao naučio sam se zadržati.
Jedino razlika od tvojega je što nisam imao nirvanu :) maznuo sam tri grama suhoga i nije mi baš nekak puknulo, osim što sam bio ošamućen. Dijete mi je plakalo cijelu noc ja nisam oko otvorio, osim u jednom trenutku i nešto promrmljao pa se vratio spavati. Tako nekako sam i čitao kod Ljubiše Grlić koji govori da mala doza omami, te da su nekada tako lovili jelene B-)
Mikas
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 10.09.2016, 08:05
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Mikas »

Evo ovako: poceo sam je koristit, nabrao sam masu i osusio, tako da ako bude valjalo da se ima. Pa sam poceo sa mikrodoziranjem, uzmem 1 g i pocne nakon 15 - 20 min lagana pricljivost, veselost, euforija, zelja za muvingom, ako uzmem onda slijedecih 0.5g to se pojacava, sa slojedecih 0.5 lagano pocne gotovo isti filing kao na obicnim gljivama sto se tice osjeta tjela, nekako je cudan, ali onda me pocne voditi u meditaciju i lagano kao san, fokus bolji, tri dana za redom isto, idem polako i imam filing da gljiva sama odlucuje sto dalje, kad kaze cu prec na vece doze. Također kao da pocne nesto radit u tjelu, kao da ga priprema. Ne osjecam bas nikakvu mucninu niti ista u trbuhu, gljive sam osusio u dehidratoru i pustio da se dalje suse, htio sam pustiti 2-3 mjeseca al mi se nije dalo cekat, proslo je mjesec dana. Konzumiram ih tako, bez ikakve prerade, okus ugodan.
Odgovori