❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Red »

hvala na djeljenju iskustva sa nama, fino si nam prenio dozivljaje te veceri, trebalo bi nam vise takvih finih trip reportova :YMPEACE:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Otis.Driftwood
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 06.09.2010, 12:04

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Otis.Driftwood »

Zašto u svakoj literaturi za Muharu piše da je otrovna ? Sta je sad istina ?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Red »

"otrovna" je sirok spektar. U svakoj literaturi ces je naci pod otrovne gljive, ali nije smrtonosno otrovna kao zelena pupavka i slicno. "otrovna" je jer nije jestiva, kao šampinjoni.

ako malo vise procitas, vidjet ces da ona svojim djelovanjem spada u Otrovne, ali kao sto i sam vidis, nitko nije umro od nje. O djelovanju, konzumaciji i ostalome, imas u dokumentu zakacenom na prvom postu ove teme.

Ako/kada to procitas, mislim da ce ti biti sve PUNO jasnije :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Otis.Driftwood
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 06.09.2010, 12:04

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Otis.Driftwood »

Već sam se bacio na čitanje tog dokumenta. Ali vidiš , nekom može i da izazove komu.

U svakom slučaju , hvala na informacijama.

Imam još jedno pitanje : Koliko su psihodelične pečurke štetne za mozak ? Kakva su oštećenja mozga dan nakon uzimanja ? Da li nakon duge upotrebe (godinama) može da izazove neka trajna oštećenja ?
Zadnja izmjena: Red, dana/u 06.09.2010, 13:59, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: editiraj si post da ne stavljas jedan za drugim :) zahvaljujem...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Red »

sto se tice psihodelija mozda najbolje da procitas ove dvije teme za pocetak

Što su psihodelici i kako djeluju
http://themajka.com/viewtopic.php?f=31&t=139

Kako osjećamo psihodelike
http://themajka.com/viewtopic.php?f=31&t=143

Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd
http://themajka.com/viewtopic.php?f=26&t=25

ja vjerujem da ce neki "neupuceni" ljudi reci da psihoaktivne gljive/biljke mogu ostaviti trajno ostecenje i posljedice na covjeka i njegov mozak. ali to su gluposti... naklapanja i dezinformacije. ako pricamo o prirodnim psihodelijama onda moram napomenuti da je provedeno jako puno istrazivanja i testiranja i da u biti ne ostavljaju posljedice. (datura i slicne boleštine ne spadaju u ovu kategoriju)

ako malo razmislis, nasa kultura uopce nije upoznata sa psihodelijama, ono sa cime javnost barata su iskrivljene informacije i dezinformacije. medutim ako malo kopas i istrazujes uvidis vrlo brzo da sve one kulture koje imaju dugu povijest konzumiranja halucinogenh "droga" savrseno funkcioniraju nakon generacija i generacija, da ne spominjemo da su halucinogene "droge" ponekad i dio necije kulture a i povijesti. ne vidim nista lose na tim ljudima :D

prema tome da se zakljuciti... da prirodne psihodelije nemaju negativne posljedice na covjeka i njegov mozak.
NO opet, treba napomenuti, da svaka osoba reagira drugacije i zato treba psihodelijama pristupiti oprezno i mudro. Treba se informirat, upoznat sebe i svoje tijelo i svjesno se upustiti u tako neko istrazivanje.

postoji jako puno negativnh reportova, upozorenja, negativnih posljedica i sl. vezanih uz halucinogene droge. slazem se. postoje. to ne osporavam. ALI, ne bi do njih doslo da osoba koja konzumira nesto tako- konzumira to svjesno i odgovorno a ne da se igra sa psihodelijama i ocekuje cvijece i leptire. psihodelije nisu trava i speed ili bomboni...

halucinogene droge su mocan alat i ako im se ne pristupi sa oprezom i mozgom moze doci do PSIHICKIH posljedica, ali fizickih nikako, to je i dokazano.

napomena, ovdje pricamo o prirodnim psihodelijama.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
zuwonga

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la zuwonga »

ima li tko kakvih iskustva sa panterinom muharom ?

Amanita Pantherina are very rare and are the most potent Amanita strain. Traditional Siberian Shaman would use 50% less than the Fly Agaric Mushroom (Amanita Muscaria).

kod nas i nisu baš tolko rijetke
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la pecurko »

Panterovka ima mnogo vise ibotenske kiseline i gastrointestinalni efekti su dosta izrazeniji, iskreno ne bih voleo da povracam i imam proliv u isto vreme =))
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Da, ima puno više iboteinske kiseline i muscimola, ako se pravilno osuši (na visokoj temperaturi) efekti mogu biti (navodno) do 10 jači nego kod muscarie. Ja se nebi toliko bojao mučnine i sličnih nuspojava, više slučajnog predoziranja i jako intenzivnog iskustva.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Evo, sezona Amanita nam je ovdje! Tko je zainteresiran za njih, sad je vrijeme da se ode šetat po crnogoričnim šumama, nać će na tone! Ja sam se upravo vratio iz "pohoda", našao jedno 6 kila vrganja i 2-3 kile A. muscarie, okačit ću slike kad se malo odmorim.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Red »

vrganja kazes? ooooo, moja majka bi pala na dupe od srece. Odlican ulov Žabo! kod nas ima suncanica, lisicarki i sampinjona...to je to uglavnom sto majka lovi :P

amanite, da...sezona lova je ljudi. kise se napadalo temperature smanjile, krenite lagano u potragu, pod ruku psa ili nekog i setnjica. Ja ih do sada nisam nikada vidjela u mojoj okolici a niti mi je majka rekla da ih je vidjela... valja ih nema pa ni ne tragam.

sretno! :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori