❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Ovaj da
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 22.10.2016, 03:32

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Ovaj da »

Novi sam clan foruma.Prvo pozz svima.
Gljive do sada nisam imao priliku probati iako imam veliku zelju za tim. Spore od ''psilocybe'' nisam jos uspjeo nabaviti i imao sam u planu da ih trazim po sumama BiH, al' nigdje nisam dobio odgovor da li ih uopce ima. Tako da cu traziti Amanitu Muscaria ako je uspijem naci. Pa ako neko zna da li ima 'psilocybe'' gdje da ih nadjem ili gdje je najlakse naci Amanitu Muscaria?
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la huana.meri »

opasno sam se zainteresirao za amaniticu, pošto vrijeme ove ljepotice nadolazi, a imam pregršt mjesta gdje ju mogu naći, potrudit ću se da si ove jeseni napravim kolekciju sušeni klobuka, želim pomalo istraživati nove igranke...ništa loše nemam protiv cubensisa, oduševljen sam s njima, obožavam ih, no mislim da amanita nekako ima smisla, nekako mi se čini da je to neka kontrašica psilocibinu....nemislim u negativnom kontekstu....
ako baš nebudem imao sreće, iako sumnjam u lošu sreću nakon ovoliko kiša u posljednji 2 tjedna, lječit ću svoj um cubensisima, :mushroom:
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
123
rank3
Postovi: 72
Pridružen/a: 02.02.2017, 13:48
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 23 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la 123 »

nikada u životu je nisam vidio i baš sam se prošle zime nekako nabrijo na nju i idem ove godine sigurno u lov :)
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

123 je napisao/la:nikada u životu je nisam vidio i baš sam se prošle zime nekako nabrijo na nju i idem ove godine sigurno u lov :)
Ne mogu vjerovati da nikada nisi vidio amanitu! Pa di si ti živio :)) ja ih susrecem od djetinjstva
123
rank3
Postovi: 72
Pridružen/a: 02.02.2017, 13:48
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 23 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la 123 »

Vid Svante je napisao/la:
123 je napisao/la:nikada u životu je nisam vidio i baš sam se prošle zime nekako nabrijo na nju i idem ove godine sigurno u lov :)
Ne mogu vjerovati da nikada nisi vidio amanitu! Pa di si ti živio :)) ja ih susrecem od djetinjstva
cjeli život živim na selu i oko mene samo šumetine koje sam prošao uzduž i poprijeko milion puta ali baš je nikada nisam vidio.. mozda me ne vole :-s
jednom dok sam šetao uz jedno jezero sam vidio panterovke ali muhare baš nikada
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Perun »

A moj Vid, dođi živi u Dalmaciju.
Ja i prika se spremamo za liku sljedeći tjedan. Iz samo jednog razloga.
Pa me zanima, zna li tko pouzdanu lokaciju, da se sad ne uvlačimo baš u Velebit.
Mada nije nam problem.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

Za muhare sigurna dobitna kombinacija su bor i breza - jackpot je osiguran. Za liku nemam pojma :)
Na medvednici sam ih znao nalaziti hrpe a kad se ide prema sv.geri isto sume obiluju muharama
123
rank3
Postovi: 72
Pridružen/a: 02.02.2017, 13:48
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 23 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la 123 »

ja sam u slavoniji do sad al bas šaljem molbe za posao po zagrebu i selim se sto brze moguce pa bi mogao u šetnjicu :D
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Perun »

Znam , čitao našeg amerikanca Puharicha. Na Dinari ima mjesto koje se zove Brezovac. Otišao tamo, ali ni jedne breze gore nema.
Sj. strana kamešnice, na 1200 mnm, sa bosanske strane, ima izvor ima kućica (ko iz bajke) ima jela tisa i par breza. Nekoliko puta pohodio ne bi li ih našao i... ništa.
Zato lipo iden tamo nekad uskoro u Liku, možda čak centralni Velebit i berem...
A možda bude sreće pa ostane još koji vrganj. Mora čovjek nešto i jest.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

Kaj nije taj puharic izmisljao gluposti, govorio o nekoj somi a zapravo kenjao gluposti? Ili sam ja nes zamjenio? :)
Odgovori