❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

Dream Master je napisao/la:Jel bi neko znao da prepozna ovu pecurkicu
http://imgur.com/8xlnfag
Ne znam kakve veze ta gljiva ima sa muharama? Misliš jel psihoaktivna? Brijem da nije :)) nekad mi se čini da kod nas naći psilocibu je jednako dobitku na lotu. Ali vrijedi pokušati, šta ne?
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

wonaabi je napisao/la:ima ih po sljemenu.

nama su se ucrvale jer su odstojale jedan ili 2 dana.treba ih čim prije posušit, a ako ne zelis riskirat s pećnicom najbolje su one silikonske kuglice za vlagu ili punjenja za odvlaživače zraka.
A šta sa dehidratorom nije dobro sušiti?

Meni su starci nabrali hrpe muhara i posušio sam ih prošle godine no dok sam se odlučio da probam neka gamad mi je sve pojela, neka štetočina što jede i brašno i sl.
Botanicar
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 31.08.2016, 13:52

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Botanicar »

Da li moze sad da se krene u potragu :psy :mushroom:
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

Sumnjam...meni bi moji već javili da ima muhara
Botanicar
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 31.08.2016, 13:52

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Botanicar »

Evo padala je kisa juce i prekljuce , a danas je bilo suncano ako i sutra bude ja mislim da bih mogao u subotu da krenem :sunn: :mushroom:
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la sometimes »

....iskreno neznam sta da ti kažem, nisam neki stručnjak za šumske gljive, berem samo vrganje i to po Saint Kotoru (to je u igrici ime za Gorski Kotar), i ove iz vlastite proizvodnje ;) ,ali se zato volim šetati po šumi i možda brijem ali mi se čini da uvijek naletim na te muhare, koje got doba bilo...., a kad je u biti njihova sezona?

....i neznam zašto ali ju nebi probao, najvjerojatnije jer je otrovna i jer nisam pročitao niti jedno baš lijepo iskustvo onih koji su ju pojeli...., a zašto ih vi tražite, zašto ih tebi Vid Svante starci beru (ako smijem pitat)?

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

Mislim da kod nas ljetnih muhara nema, to možda u SAD-u...nisam siguran jer tvrdio sam prije da ih ima po ljeti ali starci su me uvjerili da ih nema jer ipak oni gljivare cijelu godinu. Mislim da sam i kod Ljubiše Grlića našao da su rijetke ljeti.

Meni su starci brali jednom i vise ne kad je žena povukla veto da ne smijem ih jesti, a svako malo mi jave ima li ih u šumi a to je obično u jesen. Tak da sumnjam da ih ima, mora malo vise padati kise i možda da se i temperatura spusti.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la sometimes »

oukej my dear friend...., hvala na informacijama....., a kako je bilo kad si ih jeo?

mislim filing...?
....it didn't make any sense.....
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Vid Svante »

Ipak sam u krivu, evo potvrđeno od mojih da su jučer vidjeli jednu veliku muharu na Sljemenu.
Probao sam dva ili tri puta kad sam bio mlađi i ni jednom me nije puknulo, vjerojatno sam nes krivo radio.

Mislim trenutno me odbija to sto nije bas ugodno, tak da sam istog mišljenja ko i ti ali opet, pitam se zašto toliko godina, tisuća, šamani i ostali krkaju te muhare....pa možda i nije tako strašno?

Zapravo, kad se sjetim ja sam prije znao viđati muhare u ovo vrijeme ali samo oko važnijih područja, tipa potok na Sljemenu...
Botanicar
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 31.08.2016, 13:52

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Botanicar »

Ne znam kako si ih probao , ali kada se osuse rade to znam , uglavnom nemam nikoga ko bi mogao da mi nabavi psilocybe a i ne razumem se nesto narucito u njih da bih sad na svoju ruku mogao da ih trazim , tako da trazim amanitu :psy

sometimes , prelistaj po forumu i po netu ima dosta lepih iskustava :)

Vid Svante one obicno rastu u 9 i 10 mesecu sad ne znam da li ih ima bas pocetkom 9 meseca ali eto obradovao si me kad si napisao da ih je neko video :thumbsup:


I hvala na odgovorima :thumbsup:
Odgovori