❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la drvo.bor »

HypnoToad je napisao/la:Evo, sezona Amanita nam je ovdje! Tko je zainteresiran za njih, sad je vrijeme da se ode šetat po crnogoričnim šumama, nać će na tone! Ja sam se upravo vratio iz "pohoda", našao jedno 6 kila vrganja i 2-3 kile A. muscarie, okačit ću slike kad se malo odmorim.
Odlično ! Ja sam se isto jučer vratio iz lova i imam par zgodnih fotki. Njušim li ja to Red neki novi topic s galerijom ulovljenih trofeja ;)
Follow the white rabbit...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Red »

Moze se otvoriti galerija slika pod Jestive gljive, ili objavljujte svoje ulove ovdje u galeriji slika sa napomenom sto ste ulovili :)

naravno amanitu ovjde mozete staviti ..no ostale u galeriju.

a ako naletite na psilocibe, ima posebna tema, Lov na Psilocybe u divljini pa moze tamo ako se kome posreci :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
kerberus
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 24.09.2010, 02:21

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la kerberus »

Što je s fotkama Hypno, drvo.bor? Ili su negdje pa ja nisam naišao :)

Isto, je li moguće zamijeniti muharu nekom drugom otrovnom gljivom, tj. ima li sličnih otrovnih gljiva. Koliko sam uspio pohvatati ljudi je eventualno zamijene s Blagvom, što onda i nije strašno zapravo.

Poz :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Ma meni su bolje slike ostale na drugom fotiću koji nije kod mene, evo ih par s moba.
slika
slika
slika

Uglavnom, muscariu nemožeš zamijenit s ničim ako samo malo proučiš sve karakteristike.

Btw Red, ova godina je bila fenomenalna za vrganje, nakupili smo ih nekih 20 kila u 3 dana. Neznam kakve su šume kod vas, ali reci mami da bi ih još uvijek trebalo biti, pa odite na neki izlet do Gorskog kotara, bar par kila ćete nać sigurno!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Red »

ovdje ih nema kod nas, vrlo rijetko nabasa na koju gljivu, lisicarke su ceste i zblja ih nabere punu korpu i pokoji sampinjon, to ju zadovolji :) no...izlet bi bio fenomenalan, da malo druge prostore istrazimo, ali sumnjam da ce ici u takvu neku akciju pa da joj se uvalim :P

btw odlican ulov!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Red »

pise ti u dokumentu koji je okacen na prvom postu, sta i kako postupati sa njima ;)

dobar ulov!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Jos
rank4
Postovi: 116
Pridružen/a: 21.03.2010, 18:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Jos »

slika


I don't know if its said or not but if you colect them for own use then you have to look for what other amanita's you have surounding it.
I think the white kind can put toxines true the mycelium. (corect me if wrong ;) )

slika
Amanita verna

And I would watch out with this one to:
slika
Amanita phalloides
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Mogu ih samo staviti u staklenu posudu i na najslabije u pecnicu s odskrinutim vratima?

znam da sve pise i vec sam proucavao prije kak se priprema al sad sam natripan i nebi htio nesto sjebat... Inace na Suncu ih ne mogu osusist jer zivim u stanu...

I mogu ih prvo oprat? jer jedna je bila šutnuta pa ima dosta zemlje po njoj...

divne su :) .
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Red »

gljive se u pravilu ne peru, vec se na suho brisu... ili nekom cetkicom. kako god..nije bitno, koliko mozes.

postavi ih u pecnicu na laganu temperaturu sa malo otvorenim vratima, trajat ce neko vrijeme i kazu da smrdi, pa otvori sve... ili ih jednostavno skuhaj ako ih zelis odmah jesti. sve pise...ali ako ti je do cuvanja onda nema druge doli pecnica... mozda netko ima neki drugi savjet i ideju :-?
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori