❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la shroomko »

Nije mi jasno zašto se mučite sa muharom kad postoje psilocibe i ayahuasca.
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Fig »

a gle, osobno gledište je da ako postoje psilocibe i aya, ne znači da ne moramo upoznavati druge fascinantne gljive i biljke koje nam isto mogu ponuditi dijelić svoga znanja na svoj način. Isto tako ako upoznam nekog divnog prijatelja, ne znači da se neću družiti i sa ostalima koju su mi isto divni na drugačije načine i imaju za ponuditi nešto svojstveno, ovisno o sebi. A opet, između čovjeka i gljive/biljke/kaktusa je uzajamna razmjena informacija.

na kraju krajeva, lijepo da je na forumu makar čisto informativno za nekog ko ne želi upoznati biljku/gljivu konzumacijom.
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la wid_420 »

evo zavrsio sa cijelom temom pa da pitam posto nije bas dobro objasnjeno
kad je moguce naletiti na "prve" muhare ne kad su sezone i to neg kad mogu izmigoljiti na svijetlo dana ???

I cisto da kazem jednu stvar ....... znam da se ljudima neda sve citat poredu (nije ni meni ) i preskacu ali ako vas vec nesto zanima dajte si malo truda i vremena i procitajte SVE tocnije cijelu temu od a do ž jer je neko sigurno negdje ako ne objasnio onda spomenuo di se moze nac neki inf. .....ok jbg desi se da pise na par mijesta ali i dalje ne skuzis pa pitas.
Sve u svemu dajte si malo truda i volje da se ne ponavljaju stvari na forumu a i da nasoj dragoj Red ne pozderemo sve zivce :D mislim stvarno sad prolisto ovih kolko 15-tak stranica i to je nesto strasno kolko je puta morala ponovno ponavljat jedno te istu stvar i to jos za nesto sta je na prvoj stranici #-o opet ponavljam moze se desiti da ne vidis ili ne shvatis al brate dajte si malo truda nemre vam se sve servirati ko na pladnju i Red :ymapplause: :thumbsup: svaka cast na strpljenju

nemojte ovo shvatiti kao ono pametovanje ili nes neg cisto reda radi ockaj :cheesy: ????

:mushroom: :mushh: :mushroom:
ORAH
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 12.03.2013, 00:42

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la ORAH »

BOK! Zanima me dali se MUHARA može sušiti na suncu i koliko je potrebno sati,dana itd...da se obavi cijeli proces da gljiva ne bude toksična,ili je bolje gljivu podvrgnut pečnici i drugim tehnikama,koje baš i nisu najbolje objašnjene...I dali ima netko tko će opisati lijepo proceduru kojom dobivamo jestivu,halucinogenu MUHARU...Znam da sam n-ti koji postavlja ovo pitanje i da će te me uputiti na prvu stranicu al nisam baš skonto do kraja postupak.. : )
Nadam se da će se naći netko tko je voljan odgovoriti na moje pitanje : )
hypokeimenon
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 19.06.2010, 02:49
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la hypokeimenon »

Red je napisao/la:Water was VERY carefully heated so that it would stay below the boiling point (190 degrees Fahrenheit.) Some simmering is fine, but the temperature is critical because boiling destroys the active component; musicmol. Stirring will quickly reduce the temperature if it gets too hot, and some simmering won't completely ruin the brew, but it's important to watch closely.
Samo bi ukazao na greškicu koja se jako raširena po internetima
Naime, muscimol je poprilično termostabilan, i iako se točna temperatura raspada ne zna, zna se da je >140°C. Testirano i potvrđeno vrenjem.
Doduše, jaka vatra je čist nepotrebna, 80-90°C na duže vrijeme je sasvim dovoljno za dekarboksilaciju, a najbolje od svega je kad je prvo sušena na suncu pa onda dugo kuhana u vodi, pa onda popit vodu :p
zato napravimo vatromet i slavlje najveće
ispratimo zadnje trenutke osamdeset i treće
Avatar
Chavengo
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 14.05.2013, 23:56
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Chavengo »

wid_420 je napisao/la:evo zavrsio sa cijelom temom pa da pitam posto nije bas dobro objasnjeno
kad je moguce naletiti na "prve" muhare ne kad su sezone i to neg kad mogu izmigoljiti na svijetlo dana ???

I cisto da kazem jednu stvar ....... znam da se ljudima neda sve citat poredu (nije ni meni ) i preskacu ali ako vas vec nesto zanima dajte si malo truda i vremena i procitajte SVE tocnije cijelu temu od a do ž jer je neko sigurno negdje ako ne objasnio onda spomenuo di se moze nac neki inf. .....ok jbg desi se da pise na par mijesta ali i dalje ne skuzis pa pitas.
Sve u svemu dajte si malo truda i volje da se ne ponavljaju stvari na forumu a i da nasoj dragoj Red ne pozderemo sve zivce :D mislim stvarno sad prolisto ovih kolko 15-tak stranica i to je nesto strasno kolko je puta morala ponovno ponavljat jedno te istu stvar i to jos za nesto sta je na prvoj stranici #-o opet ponavljam moze se desiti da ne vidis ili ne shvatis al brate dajte si malo truda nemre vam se sve servirati ko na pladnju i Red :ymapplause: :thumbsup: svaka cast na strpljenju

nemojte ovo shvatiti kao ono pametovanje ili nes neg cisto reda radi ockaj :cheesy: ????

:mushroom: :mushh: :mushroom:

Cekam i ja odgovor na ovo pitanje kad se mogu prve Amanite naci u prirodi Sljeme recimo znam da ih ima nes sam cito..no kada traziti neznam..help us ppl
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la HypnoToad »

Sredina rujna, ovisi o vremenskim uvjetima, oko 2 tjedna nakon prvih jačih kiša i kada se temperature značajno smanje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
KeLavra
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 21.01.2011, 21:33
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la KeLavra »

znaci osusim gljive na suncu,ubacim vode za dvije salice,zagrijem do 80-90 stupnjeva,ugasim vatru,ubacim 20g gljiva u prahu,promjesam i cekam 30min.i to je ok za dvije osobe?(za pocetak) :)
nanaklas
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 26.09.2013, 10:40
 pohvaljen: 7 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la nanaklas »

Evo pročitala malo, ne sve :)Vidim da se mučite. Ovo što ću napisati je provjereno od strane bar desetak ljudi i svi su oduševljeni, prije par godina sam naišla na blog jedne starije gospođe, gdje sam pročitala upute. Nikakvo kuhanje zaista nije potrebno, okus čaja ( većinom kaše) je oduran i ne gine vam riganje. Također je teško odrediti koju količinu staviti s obzirom na to da svaka ima svoju jačinu, a ona zavisi od mjesta na kojem je ubrana i vremenskih prilika. Napravite ovako i sigurno nećete požaliti. Koristite samo potpuno otvorene gljive, osušite, najbolje na suncu, a može i u rerni(polako na 40 s otvorenom rernom), mi smo ih lani nabrali kad je propadivao snijeg. BITNO je da gljive budu toliko suhe da se lome pod prstima, a ako imate veću količinu koja je s vremenom kao malo pokupila vlagu, samo ju tušnite u rernu ili pored peći da ponovo postane hrskava. Uzmite komadić i postite da se otopi u ustima. Slobodno si popijte vina, neće smetati. Nakon nekog vremena ako ništa ne osjećate uzmite još jedan komadić, i tako stalno, jedan po jedan, sami ćete vidjeti kada vam više nije potrebno. Ne bojte se da ćete se otrovati, od nas nitko nije. Ako osjetite mučninu, to je ok, ništa strašno, slobodno zapalite pljugu da smirite želudac, nekima pomogne i povraćanje, ne smanjuje se utjecaj gljive. Nemojte cijeli klobuk natrpati u usta jer će vam zagarantirano biti zlo i odmah ćete ga izbaciti, nego komadić po komadić, to nikako da objasnim ljudima. Muhara je za mene sveta, najviše sam pojela klobuk i pol, ali nemojte se bazirati na tome, ako ste pronašli gljivu u ljetnim mjesecima, računajte da je puno jača nego ona ubrana kada je već hladnije, možete i kombinirati, malo jedne, malo druge i tako... Neka vas vodi Svjetlost, otvorite se za informacije i uživajte. :psy
felix101
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 07.10.2013, 17:45
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la felix101 »

nanaklas je napisao/la:Evo pročitala malo, ne sve :)Vidim da se mučite. Ovo što ću napisati je provjereno od strane bar desetak ljudi i svi su oduševljeni, prije par godina sam naišla na blog jedne starije gospođe, gdje sam pročitala upute. Nikakvo kuhanje zaista nije potrebno, okus čaja ( većinom kaše) je oduran i ne gine vam riganje. Također je teško odrediti koju količinu staviti s obzirom na to da svaka ima svoju jačinu, a ona zavisi od mjesta na kojem je ubrana i vremenskih prilika. Napravite ovako i sigurno nećete požaliti. Koristite samo potpuno otvorene gljive, osušite, najbolje na suncu, a može i u rerni(polako na 40 s otvorenom rernom), mi smo ih lani nabrali kad je propadivao snijeg. BITNO je da gljive budu toliko suhe da se lome pod prstima, a ako imate veću količinu koja je s vremenom kao malo pokupila vlagu, samo ju tušnite u rernu ili pored peći da ponovo postane hrskava. Uzmite komadić i postite da se otopi u ustima. Slobodno si popijte vina, neće smetati. Nakon nekog vremena ako ništa ne osjećate uzmite još jedan komadić, i tako stalno, jedan po jedan, sami ćete vidjeti kada vam više nije potrebno. Ne bojte se da ćete se otrovati, od nas nitko nije. Ako osjetite mučninu, to je ok, ništa strašno, slobodno zapalite pljugu da smirite želudac, nekima pomogne i povraćanje, ne smanjuje se utjecaj gljive. Nemojte cijeli klobuk natrpati u usta jer će vam zagarantirano biti zlo i odmah ćete ga izbaciti, nego komadić po komadić, to nikako da objasnim ljudima. Muhara je za mene sveta, najviše sam pojela klobuk i pol, ali nemojte se bazirati na tome, ako ste pronašli gljivu u ljetnim mjesecima, računajte da je puno jača nego ona ubrana kada je već hladnije, možete i kombinirati, malo jedne, malo druge i tako... Neka vas vodi Svjetlost, otvorite se za informacije i uživajte. :psy
E, ovo cijenim!
Iz prve ruke kad se podijeli mudrost! :thumbsup:

Hvala najljepša!

:sunn:
Odgovori