Priručnici - aktivni linkovi

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Avatar
Mutinus Caninus
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 13.04.2015, 22:15
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 9 puta

Priručnici - aktivni linkovi

Post Postao/la Mutinus Caninus »

Pozdrav ljudi :)

Da li neko od vas može uploadati materijale koji se spominju u raznim vodičima, pošto su svi DivShare linkovi mrtvi. Da ih postavite negdje gdje neće isteći (Google Drive, Dropbox, Mega i sl.), bilo bi super za nove početnike.

Meni konkretno treba proširena verzija vodiča sa teme
"Uzgoj PC Gljiva Na Raži- od sporeprinta, uzgoja, sušenja",

odnosno ovaj dokument:

Isto ali editirano, opsirnije i detaljnije by Reality DivShare File - Uzgoj_PC_gljiva_na_raz_i_v1_0-RedSh-Eric-.pdf

Hvala puno :bigsmilee:
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Priručnici - aktivni linkovi

Post Postao/la klada »

:)
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Priručnici - aktivni linkovi

Post Postao/la Devil'sChase »

Taj link radi i to je jedina verzija koju imamo koliko znam :)
viewtopic.php?f=46&t=47, na renovaciji linkova, fotografija i file-ova radimo i ima tu puno posla s dolaskom novog foruma i nadamo se da ćemo što prije to i uspjeti. Neki linkovi, naročito oni stari, su mrtvi i njih ne možemo vratiti što otvara mjesta za nove :)
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Priručnici - aktivni linkovi

Post Postao/la klada »

To bi bilo odlično za početnike. Jer ljudi koji bi sebi uzgojili gljivu a do sad nemaju nikakvog iskustva malo se teže snalaze.

Evo od kad sam počeo intenzivnije proučavati uzgoj gljiva još i sad nemam jasnu sliku kak mi sve to treba izgledati, koja je oprema potrebna, pod kojim uvjetima temp vlaga, točan i detaljan postupak, sami pojmovi.

Znam da na forumu ima sve samo je malo razbacano po raznim temama i treba malo duže da bi sve pohvatalno.

Sam to, znači za apsolutne početnike koji žele uzgojiti gljivu vodići nisu baš jasni. Al treba malo vremena.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Priručnici - aktivni linkovi

Post Postao/la Beyond Le Fov »

linkovi na dokumente u temi "Uzgoj PC Gljiva Na Raži- od sporeprinta, uzgoja, sušenja" su obnovljeni.
molim linkati u ovu temu sve što ne radi od dokumenata a trebalo bi raditi
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Priručnici - aktivni linkovi

Post Postao/la shroomko »

klada je napisao/la:Evo od kad sam počeo intenzivnije proučavati uzgoj gljiva još i sad nemam jasnu sliku kak mi sve to treba izgledati, koja je oprema potrebna, pod kojim uvjetima temp vlaga, točan i detaljan postupak, sami pojmovi.
Teško je iz teksta stvoriti sliku. Ne znam zašto svi počinjete sa tekstovima, ima odličnih videa na tu temu npr. "Let's grow mushrooms!"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Priručnici - aktivni linkovi

Post Postao/la antoniopavaroti »

da...ali na tim videima je sve prešturo objašnjeno..gdje su silne konbinacije oko izrade boxa ..temperatura ,,,uzgoja..pasterizacije ..kontaminacijama ..abortusima ..sušenje itd itd..
Bilo bi super kad bi neki stručnjak kalibra Hypnoa skupio sve u jednu knjižicu , skriptu , u kojoj bi bilo sve od A do Ž ..sa primjerima , fotkama , iskustvima članova pa ko voli nek da dobrovoljni prilog u kasicu The majke, recimo 50-100 kunića za pravo downloada..Jer treba cijeniti tuđu muku , iskustvo i trud pa je adekvatno nagraditi..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori