kolaps na gljivama

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
vodena boja
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 30.05.2015, 13:05

kolaps na gljivama

Post Postao/la vodena boja »

Mene zanima da li netko zna nešto više o ovome, ili se nekome nešto slično desilo. Pokušala sam guglati i našla neka iskustva padanja u nesvjest na gljivama,ali ovo je bilo slightly different. Molim neke korisne informacije a ne vrijeđanje. Dakle, prvi put prilikom uzimanja gljiva sve je bilo savršeno predivno prvih nekoliko sati, ali u jednom trenutku sam počela osjećati slabost, onda mi se sve zacrnilo pred očima, čula sam zvukove ali kao da sam u vodi, izgubila sam osjećaj za prostor oko sebe, i na nekoliko sekundi više ništa nije postojalo osim tog crnila. Nisam se onesvijestila, stajala sam na nogama cijelo vrijeme iako nisam imala osjećaj da postojim uopće. Nije bilo toliko strašno, pošto sam poprilično lijepo tripala do tad, prihvatila sam to kao dio tog iskustva. sve se vratilo u normalu nakon 15-20 sekundi, ali je bilo zbunjujuće. Tada se radilo o dozi od 2 grama. Nakon toga sam tridesetak puta jela gljive bez ijednog sličnog iskustva, neovisno o gramaži. I sad zadnji put desila mi se slična stvar, odnosno mala doza, sve je bilo predivno, i onda nakon jedno 3 sata tripa, počela sam klonuti, osjećala sam ogroman pritisak na tijelo, kao da mi je tijelo od kamena, naslonila sam se na dečka i mislila da će proći, da je samo neki jaki val, ali počeo me oblijevat hladan znoj, srce mi je htjelo iskočit, htjela sam pričati ali nisam mogla, krenula sam hodati ali sam se ubrzo srušila na pod, sve je postalo jaako trippy kao da sam pojela 5 slika, svi zvukovi su bili 10 puta glasniji i totalno izobličeni, užasno mi je zujalo u glavi, postalo je mutno iako sam i dalje bila svjesna svega oko sebe, prizor koji sam vidjela pretvarao se u fraktale koji su se opet pretvarali u stvarnu sliku i tako stalno u krug, a cijelo to vrijeme imala sam osjećaj kao da ću sada umrijet. Nisam se mogla pomaknuti, nešto me užasno pritiskalo na području glave i prsnog koša, kao da je neka stijena pala na mene.I nekako kao da sam osjećala niski i visok tlak u isto vrijeme. Gravitacija 0 bodova, osjećaj kao da ja ne mogu više upravljati svojim tijelom iako ga osjećam i sve je užasno boljelo. Nekako sam znala da mi ne može ništa biti, i tješila se da mi se čini strašnije nego stvarno jest. To me odmah podsjetilo na taj prvi kolaps ali nije bilo uopće tako bezazleno kao onda.Nakon kojih 1 min možda svega toga,iako se naravno činilo puno duže, počela sam dolazit k sebi i osjećala se opet normalno, iako pod šokom jer sam stvarno imala osjećaj kao da mi se nešto ozbiljno dešava u tijelu,glavi, ne znam. Kao da su me gljive pojele, prožvakale i ispljunule, jako psihodelično ali u negativnom tonu.
Poslije mi se nekoliko puta opet počelo dešavati isto,ali puno blaže, pa sam to nekako okej prošla, i dalje sam bila prilično ischillana za vrijeme svega toga. Želim samo čuti ako netko ima slična iskustva ili ima pojma što bi to moglo biti. thanks
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: kolaps na gljivama

Post Postao/la pecurko »

Kakav inače imaš pritisak, meni ovo liči na padanje pritiska...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Gadgadni
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 06.06.2010, 10:53
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: kolaps na gljivama

Post Postao/la Gadgadni »

najvjerojatnjije ti se tlak pao, desilo se par puta mome frendu :mushroom:
'The world is a dangerous place, not because of those who do evil.
but because of those who look on and do nothing' ~ Albert Einstein
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: kolaps na gljivama

Post Postao/la cof »

Razmisli jesi li konzumirala još nešto kada ti se to dogodilo, neku određenu hranu koja u kombu s gljivama može proizvesti te simptome ili neko piće...

Meni se desilo da sam pao u nesvjest od vutre i alkohola i zvuči slično. Dotukla me kombinacija zagušljivosti prostora, 2l piva na prazan želudac i bratić koji je uletio sa đokom... Znači osjećao sam se malo dizzy, krenuo prema vratima i sve mi se samo zacrnilo. Osjetio sam kako padam na pod ali nisam mogao otvoriti oči. Samo na tren sam izgubio svijest i gotovo odmah sam se ustao s poda, potpuno nesvjestan koliko je vremena prošlo iako D kaže da sam samo pao i ustao se (lol)... Enivej, otvorio sam vrata da izluftam i završili smo đoku u miru. :)
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
vodena boja
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 30.05.2015, 13:05

Re: kolaps na gljivama

Post Postao/la vodena boja »

Pila sam čaj od passiflore tada, jer pojačava djelovanje ali i uspavljuje i smiruje, tako da da, najvjerojatnije je to bio tlak. samo se od utjecajem gljiva to sve činilo kao ne znam što.. :)
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: kolaps na gljivama

Post Postao/la shroomko »

vodena boja je napisao/la:Mene zanima da li netko zna nešto više o ovome, ili se nekome nešto slično desilo. Pokušala sam guglati i našla neka iskustva padanja u nesvjest na gljivama,ali ovo je bilo slightly different. Molim neke korisne informacije a ne vrijeđanje. Dakle, prvi put prilikom uzimanja gljiva sve je bilo savršeno predivno prvih nekoliko sati, ali u jednom trenutku sam počela osjećati slabost, onda mi se sve zacrnilo pred očima, čula sam zvukove ali kao da sam u vodi, izgubila sam osjećaj za prostor oko sebe, i na nekoliko sekundi više ništa nije postojalo osim tog crnila. Nisam se onesvijestila, stajala sam na nogama cijelo vrijeme iako nisam imala osjećaj da postojim uopće. Nije bilo toliko strašno, pošto sam poprilično lijepo tripala do tad, prihvatila sam to kao dio tog iskustva. sve se vratilo u normalu nakon 15-20 sekundi, ali je bilo zbunjujuće. Tada se radilo o dozi od 2 grama. Nakon toga sam tridesetak puta jela gljive bez ijednog sličnog iskustva, neovisno o gramaži. I sad zadnji put desila mi se slična stvar, odnosno mala doza, sve je bilo predivno, i onda nakon jedno 3 sata tripa, počela sam klonuti, osjećala sam ogroman pritisak na tijelo, kao da mi je tijelo od kamena, naslonila sam se na dečka i mislila da će proći, da je samo neki jaki val, ali počeo me oblijevat hladan znoj, srce mi je htjelo iskočit, htjela sam pričati ali nisam mogla, krenula sam hodati ali sam se ubrzo srušila na pod, sve je postalo jaako trippy kao da sam pojela 5 slika, svi zvukovi su bili 10 puta glasniji i totalno izobličeni, užasno mi je zujalo u glavi, postalo je mutno iako sam i dalje bila svjesna svega oko sebe, prizor koji sam vidjela pretvarao se u fraktale koji su se opet pretvarali u stvarnu sliku i tako stalno u krug, a cijelo to vrijeme imala sam osjećaj kao da ću sada umrijet. Nisam se mogla pomaknuti, nešto me užasno pritiskalo na području glave i prsnog koša, kao da je neka stijena pala na mene.I nekako kao da sam osjećala niski i visok tlak u isto vrijeme. Gravitacija 0 bodova, osjećaj kao da ja ne mogu više upravljati svojim tijelom iako ga osjećam i sve je užasno boljelo. Nekako sam znala da mi ne može ništa biti, i tješila se da mi se čini strašnije nego stvarno jest. To me odmah podsjetilo na taj prvi kolaps ali nije bilo uopće tako bezazleno kao onda.Nakon kojih 1 min možda svega toga,iako se naravno činilo puno duže, počela sam dolazit k sebi i osjećala se opet normalno, iako pod šokom jer sam stvarno imala osjećaj kao da mi se nešto ozbiljno dešava u tijelu,glavi, ne znam. Kao da su me gljive pojele, prožvakale i ispljunule, jako psihodelično ali u negativnom tonu.
Poslije mi se nekoliko puta opet počelo dešavati isto,ali puno blaže, pa sam to nekako okej prošla, i dalje sam bila prilično ischillana za vrijeme svega toga. Želim samo čuti ako netko ima slična iskustva ili ima pojma što bi to moglo biti. thanks
Ove podebljane simptome sam ja često osjećao kad bi radio meditaciju gdje promatram osjete u tijelu. Na gljivama, travi ili čist, nije bitno.To su emocionalne / mentalne blokade koje izviru iz podsvijesti. Traume se spremaju u tijelu kao razno razne stvari, ukočenost, pritisak i sve ovo što je navedeno.

Ne trebaš ništa posebno raditi kad tj ako se to još koji put dogodi. Samo promatraš. Svjesnost liječi.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: kolaps na gljivama

Post Postao/la AFX »

Tlak sigurno. Zna mi se desit kad zapalim pljugu tijekom tripanja. Malo legnem, čilam i prođe.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
vodena boja
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 30.05.2015, 13:05

Re: kolaps na gljivama

Post Postao/la vodena boja »

shroomko, da, te stvari se znaju dešavat i meni i svima vjerojatno koji gledaju unutar sebe, međutim ovo se desilo iz ''čista mira'', prije nego je to počelo je sve bilo predivno i spokojno, um mi je bio čist, i onda odjednom taj neopisiv pritisak i rušenje, meni je bio osjećaj kao da umirem doslovno, kao da me neke negativne energije napadaju al to je bio neki moj trip...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: kolaps na gljivama

Post Postao/la shroomko »

Dogodilo se i mom prijatelju i isto se iznenada doslovno srušio na pod i počeo puzati po podu. Znao sam odmah što je bilo jer sam ga vidio tjednima prije kako "tone", postaje sve negativniji i negativniji bez nekog posebnog razloga kao da se pripremao za ovo. Nakon toga sam mu rekao da to samo promatra i riješio se tih pizdarija za trajno.

Moguće i da je tlak. Činjenica u prilog tome je da je trajalo samo 1 minutu, meni takve stvari traju duže. Ali ne znam da li tlak objašnjava baš sve te simptome.

Ako imaš iskustva sa promatranjem unutra onda najbolje znaš da li je to to ili nešto drugo.
Odgovori