truffles i gljiva - razlika?

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
miko
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 30.12.2014, 15:02

truffles i gljiva - razlika?

Post Postao/la miko »

dakle razlika izmedu ovo dvoje? upravo listam stranice za on line narudbu, prvotno sam htio narucit gljive, al kad ono u ponudi i ti truffles, tj tartufi... ako sam dobro shvatio, ti tartufi su u biti sklerocij, stvrdnuti micelij koji raste ispod zemlje i u u biti je hrana za gljivu i iz njega ona sama i raste. neke stranice imaju samo te trufflse, tj tartufe a neke i same gljive. ono kaj me malo cudi je razlika u cijeni izmedu to dvoje... npr 2.5 gr gljiva 31 euro, neka najeftinija vrsta btw, a 15 gr trufflsa, sto je kao i vise nego ok za dobar trip, oko 15 eura...
zasto takva razlika u cijeni, a oboje sadrze isti psihoaktivni sastojak i djeluju na isti nacin? iako sam ispocetka htio narucit gljive, zbog cijene cu ipak morat uzet trufflse... nadam se da je i to ok, da djeluje isto kao i sama gljiva (sto bi po mom misljenju i trbalo bit tako, obzirom je to "korijen" gljive).
isto tako ako netko ima neko saznanje o narudbi, tj da je vec narucivao on line, kolko ispadne postarina i sl, mozda neki provjereni shop...
pls share some information :mushh:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: truffles i gljiva - razlika?

Post Postao/la HypnoToad »

Moja pretpostavka je da je tolika razlika u cijeni zato jer je sklerocij legalan u Nizozemskoj, dok su gljive ilegalne. Nikada nisam ni čuo da ih neki sajtovi prodaju. Inače nema značajne razlike između plodova i sklerocija, psilocibin je psilocibin.
Oko naručivanja nemam pojma, ali koliko sam čuo, većina respektabilnih šopova ne šalje takve stvari u zemlje gdje su ilegalne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: truffles i gljiva - razlika?

Post Postao/la Gorda »

Teško je uopće uspoređivati konkretan psihodelični ekspirijens...ali osobno su mi traflsi bili više kao clear head, bez neke "gubione"... Nisu me se dojmili.

Nekako mi je topljena čokolada sa smrvljenim gljivama favorit... :) Ali tamna čokolada...
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
dite_splita
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 13.12.2012, 16:34
Ima zahvala: 2 puta

Re: truffles i gljiva - razlika?

Post Postao/la dite_splita »

pozdrav ekipa
krajem 2014. narucili smo frend i ja truffles sa internet stranice iz nizozemske (da ne reklamiram). to bi kao trebao bit tartuf, jer raste ispod zemlje. narucili smo 15 poslali su na 18 grama. orašasti su i to je otprilike doza za dvoje ljude. oboje smo prvi puta usli u taj svijet i mogu ih samo preporucit. problema sa slanjem nema jer je koliko sam svatio to legalno u vecem dijelu europe, stim da kod nas dolazi kurirskim sluzbama na vrata kuci sa naznakom na pismu: promotivni materijal :ymdevil:
Odgovori