Magične gljive i psiha

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
djumbir
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 12.09.2014, 16:44
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Magične gljive i psiha

Post Postao/la djumbir »

Za početak, gledala sam i čitala razne članke i videje u vezi psilocibinskih gljiva, što me upravo i zaintrigiralo da ih jednom i probam. Naime, ne znam još ni blizu dovoljno a htjela bi se obrazovati prije nego li se upustim u to. Znam da su druge opojne stvari puno opasnije od ovoga, ali mene zanima kako ove gljive djeluju dugoročno na psihu. Mogu li se razviti neke bolesti ako imamo predispoziciju za njih, i da li netko ima kakvih negativnih iskustava ili saznanja o istom? Naime imam blaži oblik socijalne anksioznosti, pa me zanima da li to znači da upravo zbog toga nisam spremna na ovakvo šta, i može li to pogoršati stanje?
Drugo pitanje je, ako želim imati što manje negativnih iskustava tj što boljih iskustava, da li je nužno uzgajati gljive, jer mislim da za to nemam uvjete.
Zahvaljujem na odgovoru
:mushh:
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Magične gljive i psiha

Post Postao/la Zgubidan »

Na mojoj psihi dugoročno tj. do sad gledano, samo pozitiva! Prije gljiva sam baš bio sjeban... Uzgajam i jedem kojih 3 godine. Od tada ni traga depresiji. Mislim još sam sjeban, ali sam sretniji ili bolje reći pomireniji sa životnim bujicama, talasima i šamarima :)
Gljive se ne preporučaju ako imaš psihičke bolesti ili povijest istih u obitelji. Ako si asocijalna jedi ih s dobrim frendom, ja ih uglavnom jedem sam, ali to ti nikako nije preporuka za prvih nekoliko puta. S dobrim frendom ili frendicom, po mogućnosti nekim ko je imao iskustva sa psihodelicima i neko ko će imat živaca proživljavat tvoje bilo dobre, bilo loše tripove.
Svi mi brijemo da nam gljive koje sami uzgojimo daju više. Nekad na tripu odem i pričam s gljivicama koje još rastu i zahvaljujem im na mudrosti koju će mi dati... :) Naravno, možeš imati dobar trip i bez da sama uzgajaš....
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Magične gljive i psiha

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Djumbir netrebaš se bojati gljiva, prvenstveno mislim na psilocybe cubensis, nisu toksične, nećeš se predozirati i spadaju pod snažne prirodne entheogene šta znači da te upoznavaju s vlastitom dušom, tvojom širinom i visinom bića, ono šta istinski jesi iza uma ali i u umu nesvjesno. netrebaš se bojati da će te iztraumatizirati, nemoj se bojati sama sebe. jedino je strah taj koji se boji sam sebe, zabetonirani lažni ego, a one prvenstveno i služe da se riješiš te laži u sebi, ne nužno da te uvale u sva tvoja govna već one imaju svoju taktiku, pametne su.

ja sam isto bio snažno anksiozan i antisocijalan, imao sam svakakve strahove u sebi i bojao sam se uzeti stvari poput gljiva. ali taj strah bio je iluzija kao što uostalom svi strahovi i jesu. i gljive su mi ogromno pomogle da se riješim te svoje iluzije, tih uzaludnih grčeva unutar sebe. u to doba anksioznosti uzeo sam ih prvi puta sam i bilo je to veliko lječenje, samo smjeh i nevjerica koliko sam sam sebe blokirao sa psihičkim glupostima. Kad ih uzmeš nemoj se bojati tog "pijanog" i poljuljanog stanja uma i nemogućnosti savršene kontrole, netrebaš ništa savršeno kontrolirati samo prati što ti pokazuju i prepusti se, prati osjećaje, one su velike učiteljice ako želiš slušati.

I mnogo puta poslije toga uzeo sam ih sam, mnogo su mi pomogle, zna biti tokom tripa i težih perioda ali to je katalizacija tvojih sranja, a sranja mogu van iz tebe jedino kad su osvještena, otpuštena, zamjenjena znanjem i snagom duše, svojim strahom od toga samo se grčiš, blokiraš i kočiš proces lječenja. vjeruj sebi, vjeruj prirodi. Nisi sama, duh prirode živi u tebi i kroz tebe, stalo joj je do toga da su sva njezina bića u harmoniji, iznutra i izvana. Priroda i intuicija ti neće govorit da jedeš otrove iako i njih ima u prirodi ali i oni imaju svoje mjesto primjene, ne nužno za ljude.

entheogeni ljeće dušu, to znači da netrebaš čekati da se kompletno sama posložiš u svim aspektima sebe već će ti oni pomoći pri tom procesu. Samo znaj i osvjesti što želiš od gljiva, zašto ih uzimaš, zahvali im se što postoje i vjeruj u ono najbolje u sebi. kad svojim strahovima ne pridodaješ važnost oni će postat male mušice, izblijedit će iz tebe i pustit te da koračaš dalje kroz život, to ćeš primjet na gljivama, mi sami hranimo i činimo velikima svoje gluposti.

Nije nužno da uzgojiš sama svoje gljive jer kad ih pozoveš iskrenom namjerom one će doći kroz koje god puteve mogu, ali uvijek je bolje sve sama uzgojiti jer je tada tvoja energija bolje utisnuta u to i time bolje kompatibilna i čišća za tebe, al nije sad da baš moraš imat svoje. dobri ljudi rade dobre stvari.

trajnih posljedica nema, osim ako ne doživiš spoznaje i ne uvrstiš to u svoj mehanizam funkcioniranja, inaće kasnije je sve kako je i bilo, to je plovidba i pecanje u širinu i visinu sebe. nekad se vratiš bez ijedne "ribe" a nekad s punom kantom.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Magične gljive i psiha

Post Postao/la HypnoToad »

Ja bih se složio sa svime što je Beyond napisao, ali ipak želim upozoriti ne određene posljedice. Kako je on napisao, to je najčešće rezultat prečvrstog držanja za vlastita uvjerenja i ego, ali nekada može biti i onaj 'budi oprezan što želiš jer bi ti se moglo ostvariti' scenarij.
Moja situacija je bila drugačija. Ja nisam imao pre više strahova i nisam bio pretjerano zagulio u ego i zamke uma. Moj najveći problem je bio što sam želio odgovore. Odgovore na sve, na smisao, zašto i kako, kako upravljati sobom, kako shvatiti druge ljude, kako shvatiti život i cjelokupnost postojanja. I, na kraju sam ih i dobio. Da skratim priču, to se na kraju manifestiralo kao dvije godine 'psihoze' tijekom koje sam shvaćao apsolutno sve, vidio šablone u svemu, vidio zašto je sve tako, i kako će se dalje odvijati. To je najgori mogući osjećaj. Uz to sam se gotovo potpuno izolirao i maknuo od prijatelja, obitelji i svakog oblika socijalnog kontakta. Nisam mogao podnijet ljude, gadilo mi se koliko su bijedna i primitivna bića, kako se ponašaju po šablonama gonjenim bazalnim instinktima. Dok nisam više mogao izdržati, toliko sam snažno zavrištao u sebi da sve prestane da me je nešto čulo i postupno, tijekom nekog kraćeg razdoblja se sve vratilo u 'normalu'. Ali misliš li da sada plačem za izgubljenim vremenom i pretrpljenom patnjom? Ne pada mi na kraj pameti. To je bilo najteže i najkorisnije iskustvo koje sam preživio, i nekada ne mogu ni shvatiti kako sam ga uspio preživjeti. Ali kada ga se sjetim, dođe mi da zaplačem od sreće, koliko mi je značilo, koliko sam sada bolji i snažniji nego ranije. Najvažnija mudrost koju sam izvukao iz toga je da se ne opterećujem nekim višim odgovorima i stvarima na koje nemam utjecaja, nego da se fokusiram na sebe i svoju okolinu, na pozitivnost, optimizam i ljubav prema svima i prema životu i postojanju općenito.

Tako da prepusti se što god da se dogodilo, sve je to dio tvog životnog puta, i čak i najgora noćna mora se može pretvoriti u najkorisnije iskustvo tvoga života.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Magične gljive i psiha

Post Postao/la Beyond Le Fov »

HypnoToad je napisao/la:Najvažnija mudrost koju sam izvukao iz toga je da se ne opterećujem nekim višim odgovorima i stvarima na koje nemam utjecaja, nego da se fokusiram na sebe i svoju okolinu, na pozitivnost, optimizam i ljubav prema svima i prema životu i postojanju općenito.
Tako da prepusti se što god da se dogodilo, sve je to dio tvog životnog puta, i čak i najgora noćna mora se može pretvoriti u najkorisnije iskustvo tvoga života.
eto, to je to, ja sam došao do istog drugim putevima, dobio sam znanja kojima sam težio, odgovore koje sam trebao, a odgovori su takve prirode da te vraćaju u sam centar b ez pitanja. Shvatio sam da uopće nisu bitna sva ta znanja i odgovori i samo mogu čovjeka zaplest u samog sebe. sve šta je istinski bitno događa se upravo sad pred našim nosom. jednostavnost je majka psihičkog zdravlja i sreće. centriranje u sebe, u svoje najviše vrijednosti i življenje kroz to bez opterečivanja jer znaš u svakom trenutku da si identičana sa samom sobom i da je drugo laž a ne želiš biti laž ni jednu sekundu.

Naravno znanja nisu beskorisna ali ona dolaze kako život teće i djeluju s osobe na osobu kako život teće, sama od sebe kad treba i koliko treba, forsiranje radi kontra efekt iako ponekad kontra efekt ubrzava spoznavanje. tko visoko leti nisko pada, ali nauči da ubuduće prati sebe i leti na visini na kojoj ga priroda bez muke održava, ne zamara se onime šta nije upravo sad u ovom trenutku, a u svakom sljedećem trenutku će letit mrvicu više i opet u skladu sa samim sobom.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Magične gljive i psiha

Post Postao/la Psychonaut »

Iz moga iskustva, kontak sa gljivama moze izazvati trajne pozitivne psiholoske promjene :)
Hvala gljivama i svim drugim medicinama na tome sto sam danas bolji covjek :x :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
djumbir
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 12.09.2014, 16:44
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Magične gljive i psiha

Post Postao/la djumbir »

Puno hvala svima, točno ono što sam trebala i htjela čuti. Mislim da ću bookmarkati ove odgovore koliko mi inspirirajuće zvuče, odmah se sve čini jednostavnije nego što je. Hvala :D
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Magične gljive i psiha

Post Postao/la Zgubidan »

Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Magične gljive i psiha

Post Postao/la antoniopavaroti »

HypnoToad je napisao/la:. Najvažnija mudrost koju sam izvukao iz toga je da se ne opterećujem nekim višim odgovorima i stvarima na koje nemam utjecaja, nego da se fokusiram na sebe i svoju okolinu, na pozitivnost, optimizam i ljubav prema svima i prema životu i postojanju općenito.

Tako da prepusti se što god da se dogodilo, sve je to dio tvog životnog puta, i čak i najgora noćna mora se može pretvoriti u najkorisnije iskustvo tvoga života.
..jedina razlika između ratnika i običnog čoveka je u tome što ratnik zna da je sve ludost.. da su poraz i pobeda potpuno jste ..identične i znajući to on tu svoju ludost kontroliše...zato se on smeje i smeje..eto to ja zovem kontrolisanom ludošću.
Don Huan
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori