zivotni vek spora u frizideru ?

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
ludakludi

zivotni vek spora u frizideru ?

Post Postao/la ludakludi »

dobio sam print pre mozda vise od 9-10 meseci i zanima me koliko mu je "rok trajanja" ?
da li da pokusavam sa tim nesto ili ne ?
hvala unapred
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: zivotni vek spora u frizideru ?

Post Postao/la Red »

pa zavisi gdje ti je stajao... ako je bio u frizideru sigurno je sve ok, da su bile u vodi u frizuderu jos bolje. ali ako ti se to vuklo negdje bezveze tko zna, pogotovo ne ako je bilo negdje na suncu, vlagi ili tko zna cemu...

cuj, pokusaj, barem napraviti sprice i sa jednom teglom pokusati pa da budes siguran :-?
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
ludakludi

Re: zivotni vek spora u frizideru ?

Post Postao/la ludakludi »

bilo je na suvom u frizideru sve vreme zamotano u foliju u zip kesici
da da probacu prekostutra vec je sve pripremljeno pa sta bude bude...ako uspem nesto javljam
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: zivotni vek spora u frizideru ?

Post Postao/la Red »

aa onda svakako probaj, bit ce to ok ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Vujadin

Re: zivotni vek spora u frizideru ?

Post Postao/la Vujadin »

moj print je napravljen 15.04.2008,dobio sam ga pre mesec dana,a spore su stojale u alu foliji u zip lock vretjici ne znam ni ja gde,ali spore su chitave i rade posao,tako da to za sada moze da bude najduzi period za koji ja znam,mozda moze i duze
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: zivotni vek spora u frizideru ?

Post Postao/la Red »

spore zbilja mogu izdrazati godinama, ali zbilja sve ovisi gdje ih tko drzi. najcesce oni koji se time bave znaju gdje drzati spore tako da vjerujem da u FSRE-u misle na to...

samo kazem i volim napomenut da ne bi bilo zabune, da one mogu dugo izdraz ako su pravilo skladistene ali ne ako se taj print vucara negdje i jos sunce ili vlaga ili tko zna sta...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
ludakludi

Re: zivotni vek spora u frizideru ?

Post Postao/la ludakludi »

evo dokazao sam da spore u frizideru mogu da zive preko godinu dana .... verovantno i mnogo vise ....


3 nedelje nakon ubacivanja spora
http://img101.imageshack.us/img101/8960/s5000138.jpg
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: zivotni vek spora u frizideru ?

Post Postao/la Red »

Mislim da sam jednom razgovarala sa Ericom sa FSRE, pa sam ga pitala koliko dugo moze stajat print a on je samo rekao Zauvijek :D tako da ono... moze da traje i daje godinama a moze i da sve umre...zato uvijek treba probat...

najvjerojatnije od ove dvije desne nece biti nista... jer vidim da ti je tu nekako mokro previse i ljigavo, pomirisi teglu i tu casu, ako smrdi, mozes baciti...tako izgleda nazalost...

a ako je tako a ostalo izgleda zdravo mozes experimentirat prije nego bacis sve. meni se tako jedna tegla nije htjela do kraja razvit jer je upravo to ovako izgledalo, kao wetSpot sranje. Ja sam onda samo izbacila zdravi micelij van iz tegli a sve okolo tog sranja bacila... i super :) spasila sam teglu.

Pomirisi ove 2 desne i ako osjecas smrad, vadi van, a i ove druge mogu slobdono na radanje.

:ymapplause: cestitam, porodaj pred vratima!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Zagber

Re: zivotni vek spora u frizideru ?

Post Postao/la Zagber »

Narode, dobih print prije tjedan dana (F+, mojoj sreci nije bilo kraja) na kojem je pisalo 10.04. Predpostavljam mjesec i godina printanja. Divan je bio, debeo, crn i "mastan". =p~
Na kraju niš od njega. Izgleda da je sve pomrlo. Pet tegli, a niti na jednoj se nista ne desava. :((
Srecom, prvi pokusaj mi je uspio pa mogu svoje printove radit, ali da bas mogu zivjeti zauvijek... :^o
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: zivotni vek spora u frizideru ?

Post Postao/la Red »

prije si ti nesto lose izkemijao nego da su spore mrtve, vjruj mi ;) u njih uvijek zadnji posumnjaj...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori