Narucivanje

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
MorskaGljiva
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 30.04.2014, 09:17
Ima zahvala: 2 puta

Narucivanje

Post Postao/la MorskaGljiva »

Pozdrav svima,
Ne tako davno sam cuo za magicne gljive i zainteresirao se za njih. Naime jos negdje od 17. Godine su me zanimale, ali uspio sam se strpit jos 5 godina, kako bi se mozak razvio (tako bar kazu). Sad imam par pitanja vezano uz nabavku:
1.koliko je sigurno naruciti mali growkit (spaceshroom grow kit) zajedno s magic trufflesima iz nizozemske u hrvatsku, ako da kojom postanskom sluzbom (ups, njihovom drzavnom...)
2. Posto jos zivim s roditeljima i nemam mogucnost koristenja lonca pod tlakom, da li znate neke druge nacine kako sterilizirati substrabt i kako osigurati da ce spore stici do mene (roditelji mi otvore postu i majka cesto ulazi u moju sobu)
3. Moze li u mojim godinama (22) doci do ikakvih tjelesnih i mentalnih problema.
Unaprijed hvala
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Narucivanje

Post Postao/la AFX »

Moj savjet ti je da pričekaš još koju godinu, osamostališ se i onda ako još to uvjek želiš upuštaš se u ovakve avanture, jer ovako si možeš samo navući probleme..od organa represije pa do problema s roditeljima.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Narucivanje

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Najbolje bi ti bilo da si naručiš te tartufe. Ako osobno preuzmeš nemaš problem. Barem ne sa roditeljima. Mi smo naručivali tartufe i do sada nikakvih problema sa zakonom.

Ako ti roditelji tu i tamo pregledavaju stvari kao što kažeš. Bolje nemoj još uzgajati sam. Samo problemi heh. Što se tiče sterilizacije. Mislim da je mix brašno od smeđe riže + vermikulit možeš običnom kuhanjem u posudama jer na njima ne rastu neke bakterije kojima je potrebna temperatura u express loncu..

Tjelesnih problema baš i nije poznato. Imaš temu štetnost gljiva. Tu je negdje ispod ovo ono pa malo pročitaj...
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
MorskaGljiva
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 30.04.2014, 09:17
Ima zahvala: 2 puta

Re: Narucivanje

Post Postao/la MorskaGljiva »

Hvala na odgovorima, koju stranicu bi ste preporucili za tartufe i koju vrstu postarine. Jesu li postiljke stvarno stealth kako tvrde? Takoder kada sam bio mladi izdubio sam rupu u namjestaju (mora se odvidati sa se dode do toga) pa sam mislio kao terarji koristiti bocu cole od 0.5 l. Mislite li da bi to bilo uspjesno?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Narucivanje

Post Postao/la AFX »

MorskaGljiva je napisao/la:Hvala na odgovorima, koju stranicu bi ste preporucili za tartufe i koju vrstu postarine. Jesu li postiljke stvarno stealth kako tvrde? Takoder kada sam bio mladi izdubio sam rupu u namjestaju (mora se odvidati sa se dode do toga) pa sam mislio kao terarji koristiti bocu cole od 0.5 l. Mislite li da bi to bilo uspjesno?
Želiš uzgajati tartufe u boci od kole koja je u rupi u namještaju? :blinkk:
Ostavi se toga.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Narucivanje

Post Postao/la cj80 »

Ij shvati da je uZgoj gljiva illegalan i stealth je uvvjek dobro dosao ali ako ai kod staraca samo xes ai stvoriti ..probleme bolj pricekaj osamostali se onda razmisljaj o uzgoju naaih malih prijateljica
Odgovori