The crystals of the Gods

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: The crystals of the Gods

Post Postao/la Green Rat »

Koji alkohol si koristio i koliko %? Filtere za kavu možeš kupit u skoro svakom dučanu, mislim da ti je to puno bolja opcija od krpe. Kad nabavim 96% etilni alkohol ću probat napravit ekstrakciju od 5g suhih abortusa. A i jedan substrat je na sušenju pa kad se osuši i nabavim metilni alkohol ću probat i to, poslikat cijeli proces i nepisat korak po korak kako se radi, ako uspije naravno :) Al tek za nekih dva tjedna kad odem do Zga jer ovdje nemogu nabavit alkohol veći od 70% :(
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: The crystals of the Gods

Post Postao/la HypnoToad »

Psilocibin je jako slabo topljiv u etilnom alkoholu. Puno je bolje topljiv u vodi, i metilnom alkoholu.
Tako da 95% alkohol neće ekstraktirati skoro ništa, 40% je puno bolji izbor. Uostalom, alkohol se koristi samo kako bi ta tinktura mogla duže stajati, jer se vodena otopina brzo pokvari.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: The crystals of the Gods

Post Postao/la dawsongeek »

eeej ...daj me nemoj zezat da se to može i tak :) ... ja sam pronašao jedan postupak ekstrakcije psilocina prije par mjeseci :

A representative sample of 2 to 10g of dried mushrooms is ground to a fine powder by mortar and pestle. The powder is mixed with 100 mL of dilute acetic acid in a 250-mL beaker. The pH is readjusted to pH 4 with glacial acetic acid. After standing 1 h, the beaker is placed in a boiling water bath for 8 to 10 min or until the internal temperature of the acid mixture reaches 70°C. The beaker is removed and cooled to room temperature under running water. The acid mixture is separated from the mushroom powder by suction filtration using glass wool. The filtrate is brought to pH 8 with concentrated ammonium hydroxide and quickly extracted with two 50-mL portions of diethyl ether. Gentle mixing instead of shaking should be used to prevent an emulsion. The ether is dried over sodium sulfate, filtered, and evaporated under nitrogen with no applied heat." Psilocine can be seen as a green residue.

ali ovaj postupak zahtijeva dosta kemikalija i laboratorijskih alata pa mi nije jasno kako se kako ovaj jednostavni i jeftini proces može zamijeniti ovaj gore. :eeek: :question
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: The crystals of the Gods

Post Postao/la Zgubidan »

Hehe, ovo je više domaći recept. Ak možemo ispeći rakiju s dva lonca, možemo i iscijedit psilocibin bez neke kemije:) Jesmo li balkanci ili kaj!? :)
HypnoToad, da, svi tako vele, čak i wikipedia. Iako sam naišao na članke di tvrde da je isto s etilnim i metilnim alkoholom, ali da je voda najbolja. Navodno se i potencija gljiva određuje u otapanju u etilnom alkoholu, a ne metilnom. Uglavnom, nije mi se dalo tražit metilni alkohol, a i sigurniji je etilni :)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: The crystals of the Gods

Post Postao/la dawsongeek »

aha psilocibin :) ... mislim da se u ovom gore postupku govori o ekstrakciji psilocina pa je i moguće da se radi o drukčijem postupku ... peace :)
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: The crystals of the Gods

Post Postao/la Zgubidan »

Danas probavam :D Dakle, imam 70ml, za početak ide 15, a kasnije eventualno po potrebi! Can't wait :)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: The crystals of the Gods

Post Postao/la HypnoToad »

Da li onda na kraju radiš ekstrakt ili tinkturu?
Tinktura funkcionira sigurno, barem s manjim postotkom alkohola, ali za suhi ekstrakt je još uvijek upitno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: The crystals of the Gods

Post Postao/la Zgubidan »

Na kraju tinkturu. Al nije uspijelo. Uzeo 25 ml od 70 kolko je bilo, nije mi bilo baš ništ. Po mojoj procjeni, ako od kejka dobiš 80-ak grama gljiva u 1. flushu, pretpostavimo da se nešto psilocibina izgubi, tj. ne iscijedi, od 4 kejka je trebalo bit za bar za 3 tripa. Ali baš ništa. Pa ne znam di sam zajebo... Mah gljive su gljive. Odustajem od ovoga :)
I da, na kraju sam uživao u svježim gljivama :)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: The crystals of the Gods

Post Postao/la HypnoToad »

Ako si koristio 95 ili više postotni alkohol, onda je to problem. Ako nisi, onda izgleda da micelij jednostavno ne sadrži značajne količine alkaloida.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: The crystals of the Gods

Post Postao/la shroomko »

HypnoToad je napisao/la:Ako si koristio 95 ili više postotni alkohol, onda je to problem. Ako nisi, onda izgleda da micelij jednostavno ne sadrži značajne količine alkaloida.
Sadrži. Čaj od micelija je odvratnog okusa, kao čaj od raži i imaš dojam da si se otrovao glutenom. Fuj!!! Jednom i nikad više. Bar me je puknulo ali trebalo je jako puno mice jer je bio nevin tj nije dao nijednu gljivu.

Ne znam zašto se mučiš sa tinkturom, ali provjeri da li tako ekstraktiraš i gluten, ako da ideja nije zdrava.
Odgovori