Slabi shroomsi

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Slabi shroomsi

Post Postao/la luther7hrol »

Uzgojio sam pristojnu količinu cubensisa straina Ecuador (iz istog printa) s prvim urodima od prije 2 mjeseca pa do najnovijeg od prije nekoliko dana. Pošto je vrijeme bilo užasno vlažno nikako ih nisam uspijevao osušiti do kraja pa ima smisla da su starijim urodima oksidirali alkaloidi. Dao sam nekolicini prijatelja na probu nešto sušenih, prvo one starije koje su se dugo sušile na zraku, i 4 grama suhih su trebali pojesti svaki da bi ih lagano odvalilo tek nakon 2 sata iako slabo. Pomislio sam da je stvar u oksidaciji i opet im dao najsvježije od prije tjedan dana koje sam osušio na pravi način, pomoću mlakog/toplog zraka iz ventilatora kojem temperatura nije prelazila 25'C. Nadao sam se da će ovaj put biti OK. Spletom okolnosti sam ih još nisam jeo pa sam se morao osloniti na procjenu frendova. Dvojica ljudi pojeli su po 2.1 g suhih svaki s dodatkom čokolade koja bi trebala pojačati učinak. Prošlo je već više od tri sata i ništa. Bilo mi je baš bad i pitam se što sam krivo napravio?

Uzgoj je bio u grijanom inkubatoru, pod cool white LED-icom, medij kukuruz uz mješavinu kokosovog treseta i vermikulita, svaki put dunkan. Gljive su bile baš velike i prelijepe i svaki flush je dao priličan urod. Googlao sam u potrazi za sličnim iskustvima i na pitanja o slaboj potenciji cubensisa uvijek se davao odgovor tipa "fake shrooms, promjeni dobavljača". Zbunj :ohnoo: :-?
witchdoctor
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 13.01.2014, 22:43
 pohvaljen: 1 put

Re: Slabi shroomsi

Post Postao/la witchdoctor »

Jesu li se plavile? Iskreno, nisam imao iskustva sa bad shroomsima. Varijacije u kvalitetu da, od shrooma do shrooma ali ne toliko drasticne da ne rade uopste. Cak sam testirao i gomile razlicitih strejnova i realno nikada nisam primetio razliku sem u brzini kolonizacije/rasta i poneku razliku u izgledu kapice itd.
Toplota+vazduh*vreme=slabljenje potencije, ali i tu moram dodati da sam zaboravio na neke gljivice na polici i stojale su tako mozda mesec, mesec i po na vazduhu usred leta i nisu drasticno izgubile na kvalitetu. Oslabile ali i dalje aktivne!
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Slabi shroomsi

Post Postao/la luther7hrol »

Neke su se malo plavile po stručku, ali ništa pretjerano upadljivo. Jedino znaju malo pocrniti ako puste koju sporu, ali to je sve. Nisam još čuo da nekome gljive ne rade, ako su pravi cubensisi, što me ostavlja još zbunjenijeg :-s Iako sam na shroomeryu pročitao da tip tvrdi da ih fruita na 21'C i da su puno potentnije nego kad se fruitaju na višim temperaturama :-?
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Slabi shroomsi

Post Postao/la dawsongeek »

vrlo vjerovatno si naišao na loš genetski materijal ... ako imaš još koji drugi print probaj opet jer ne bi trebao doživjet istu sudbinu, a ako nemaš probaj isti uzgojit na žra i kokosu pa vidi dal će bit išta bolje.
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Slabi shroomsi

Post Postao/la luther7hrol »

Temperatura prije za vrijeme fruitanja mi je bila 26'C. Nisam mislio da ima ikakve veze i pasalo mi je da mi sto brze narastu. Sada sam smanjio na jedva 20'C i ovaj novi flush mi raste jako sporo, i držim fige da koncentracija psilocibina bude visoka. Ako ne ide drugi print :ymhug:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Slabi shroomsi

Post Postao/la luther7hrol »

Ipak rade!!! :psy :x
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Slabi shroomsi

Post Postao/la Gorda »

Moraju raditi :winkk: ...a temperatura nema veze, ja ne cjepidlacim oko temp i savrseno raste (sto se moze vidjet u mush galeriji), a u zivotu nisam probao jace gljive...ne zato jer su moje, vec opcenito...najeo sam se gljiva od svakuda i nikad nisam naisao na ovakvu potenciju (osim prijateljevih, njegove su isto bomba)... dodajem talog kave i gips, a radim i casinge i kejkove, potencija uvijek odlicna. Thai, argentina, amazonian...no to ionako nije vazno previse...
Zadnja izmjena: mr. gljiva, dana/u 16.05.2014, 12:40, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: oprezno sa ubacivanjem članova foruma u postove ;)
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Slabi shroomsi

Post Postao/la luther7hrol »

Postoji teorija da što sporije fruitaju, shroomsi valjda nakupe više aktivnih alkaloida. Kod mene na 26+'C u fruitanju nisu imale potencije gotovo ništa, a od prvih pinova do otvaranja klobuka ili čak puštanja spora znalo je biti oko tri dana razmaka ako se dobro sjećam. U jedan dan bi se pojavile i narasle ogromne što me redovito zbunjivalo. Otkad sam podesio temperaturu na 19'C-20'C, trebalo im je tri ili više puta vremena da narastu i rasle su skroz polako. A zadnji flush iste te teglice koja je dala one slabije potentne primjerke, razvalio je s 13.1 g friških za koje nisam mislio da će uopće raditi. Jedina razlika u čitavom postupku kod zadnjeg flusha je ta što sam smanjio grijač tako da temp bude oko 20'C, na momente i 19'C. Čini se da može imati nekakve veze, ali baš me zanima :) :47b20s0:
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Slabi shroomsi

Post Postao/la cj80 »

luther7hrol je napisao/la:Postoji teorija da što sporije fruitaju, shroomsi valjda nakupe više aktivnih alkaloida. Kod mene na 26+'C u fruitanju nisu imale potencije gotovo ništa, a od prvih pinova do otvaranja klobuka ili čak puštanja spora znalo je biti oko tri dana razmaka ako se dobro sjećam. U jedan dan bi se pojavile i narasle ogromne što me redovito zbunjivalo. Otkad sam podesio temperaturu na 19'C-20'C, trebalo im je tri ili više puta vremena da narastu i rasle su skroz polako. A zadnji flush iste te teglice koja je dala one slabije potentne primjerke, razvalio je s 13.1 g friških za koje nisam mislio da će uopće raditi. Jedina razlika u čitavom postupku kod zadnjeg flusha je ta što sam smanjio grijač tako da temp bude oko 20'C, na momente i 19'C. Čini se da može imati nekakve veze, ali baš me zanima :) :47b20s0:
temp ne ovisi o ocunku gljiva potenciji vec ispravno skladistenje
susene gljive se skladise na 4stpnja C u plasticnoj ili pvc posudi atko se najmanje gubi psilocib verujem da si jednostavno prekasno pobrao gljve i potencija im je pala pas su jos odstajale di se opet gubi potencija ako nije na hladnome.
i istinaj je sto je hladnija atmosfera gljicva je manja i potentnija ali ne toliko da se uoci velika razlika, idealno je box imati od 20-24 stupnja
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Slabi shroomsi

Post Postao/la shroomko »

Gorda je napisao/la:Moraju raditi :winkk: ...a temperatura nema veze, ja ne cjepidlacim oko temp i savrseno raste (sto se moze vidjet u mush galeriji), a u zivotu nisam probao jace gljive...ne zato jer su moje, vec opcenito...najeo sam se gljiva od svakuda i nikad nisam naisao na ovakvu potenciju (osim prijateljevih, njegove su isto bomba)... dodajem talog kave i gips, a radim i casinge i kejkove, potencija uvijek odlicna. Thai, argentina, amazonian...no to ionako nije vazno previse...
Koji gips kupiš i kako ga dodaješ?
Odgovori