di ste profesori...? opet je zapelo

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: di ste profesori...? opet je zapelo

Post Postao/la Malbasha »

Tangich je napisao/la:Uf, pamuk, loša ideja... Pamuk ti isto može plijesan napast, sintetika je tu glavna.
hav abaut spužva tanka, ona crna porozna, oko 1cm debela
cini mi se da bi to moglo za ljudove koji nemaju te sinteticke vate
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: di ste profesori...? opet je zapelo

Post Postao/la HypnoToad »

Neznam za spužvu, al mi nekako izgleda kao da bi mogla previše toga propuštat. Al evo jednog prijedloga za one koji nemaju polyfil ili sintetički jastuk kojeg mogu otvorit, filteri za cigarete. Sintetika, dosta gusta, najbolji su oni koji se koriste za motanje, napraviš rupu te širine, zabiješ filter da dobro legne unutra, da nema praznog prostora između njega i poklopca i sve super!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: di ste profesori...? opet je zapelo

Post Postao/la ckola »

ovo je već nešto...proradilo! e stari moj, neču nikad zaboravit kako nam je RedSh opisala sve lijepo
i potanko i kaže kako je "stvar vrlo jednostavna"...njoj(njemu?)je sigurno jednostavno ali onome koji nije nikada to radio...uuuuuuu stari moj, brdo živaca i 800000 propalih pokušaja da bi se došlo do željenih nam i voljenih ljepotica! ne da nekog obeshrabrujem, pa nismo mi talijani-nema predaje, nego stvarno treba bit uporan. na koncu bez RedSh i ekipe(profesori)nebi to dokučili ni za milion godina!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: di ste profesori...? opet je zapelo

Post Postao/la Red »

HAHAH, a zamisli da nije objasnjeno do u detalja, zamisli tek promasaja i pogresaka! :D

bitno da napreduje a praksa cini cuda a greske uce, prema tome, ne vidim problem :P :D

samo hrabro ljudi, ide vam super! :ymhug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Vujadin

Re: di ste profesori...? opet je zapelo

Post Postao/la Vujadin »

e pazi,ne razumem to hiljadu pokushaja..meni evo iz prve,ide kao blesavo,samo samo malo vishe chitao,i ishao logichkim putem...pogotovo shto sam veterinar,pa mi sterilizacija nije slaba strana,spominjem je svaki dan par puta,i polako..da ne idem u offtopic sa temom,treba samo malo paznje,ne treba ti ni glow-box niti bash express lonac... :p samo napred ljudi!
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: di ste profesori...? opet je zapelo

Post Postao/la Malbasha »

Vujadin je napisao/la:ishao logichkim putem...
:ymhug:
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: di ste profesori...? opet je zapelo

Post Postao/la ckola »

e stari moj, nismo svi veterinari...meni je ovo alkemija, a i nisam imao opremu oriđiđi pa sam vrludao
i greške pravio koje sad i sam mogu svrstati pod "logično" ali, prijatelju dragi,ruku na srce...
ja vjerujem da ima ljudi kojima ide sve od ruke a ti si ,vidim, jedan od tih pa bih ti dobronamjerno preporučio da odigraš lotto...imam osječaj da češ dobiti.
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: di ste profesori...? opet je zapelo

Post Postao/la ckola »

ni ovaj puta ništa...posivilo. bilo sve lijepo bijelo i onda odjednom napala neka siva plijesan ili šta li je već, tako da još jedan neuspjeh i nove tegle u "opticaj".
vujadine prijatelju šta kažeš ti na ovo; nemožeš vjerovat,a!? jebiga, neide pa neide...ali ovaj puta mora!
već bi i bilo vrijeme! e, a kad narastu...ma jooooj šta ču ih guštat.
ima da se sredim,ono, čestito, ludo i nezaboravno!
poželite mi sreču...stvarno mi treba pozetivna vibra. pozdrav svima koliko vas ima! :(
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: di ste profesori...? opet je zapelo

Post Postao/la HypnoToad »

Evo ja ti želim sreću! :D
Ali P. cubensis stvarno nije teško uzgojiti, jedine dvije jako važne stvari su ekspres lonac i čista šprica. Najviše se može sjebat baš kod pripreme šprice, zato bi ti možda bilo dobro napraviti kutiju bez cirkulacije zraka, puno su veće šanse da će šprica biti čista. Ako te zanima, opisat ću izradu. Jako je jednostavno, od obične kartonske kutije se može napraviti. A priprema tegli je već dobro opisana u gajdovima po stranici, jedino je temperatura inkubacije pre visoka, nebi smjela prelaziti 26 stupnjeva. I ostalo sve šta te zanima, svaki korak, samo pitaj, sve ćemo ti detaljno objasnit!
Još jednom puno sreće!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: di ste profesori...? opet je zapelo

Post Postao/la ckola »

hvala ti brate!!!
ja mislim da nije šprica jer je sve do pred kraj bilo totalno bijelo ali sam u startu pogriješio jer sam probušio malu rupicu pa nije imalo dosta zraka, pa sam onda išao tu rupu proširivat i svarno je proradilo puno brže ali se na kraju desilo to da se uvuklo to sranje od plijesni što na koncu konca nije ni čudo pošto sam to tako naknadno proširivao.
prijašnji pokušaji su bili bez uspjeha isto zbog mojih pogrešaka; držao sam tegle direktno u vodi sa grijačem, u nekima sam imao viška vode, neke su pak bile presuhe...ma svega je bilo ali sve su to moje greške jer nisam imao dobru opremu pa sam improvizirao svakako i svaki puta podbacio.
sada je već i dosta toplije, kako kaže Red, pa samim tim i jednostavnije održavati temperaturu a to mi je bio jedan od večih problema pa se iskreno nadam da ču ovaj puta uspijeti.
e, ali svejedno mi pozetivne vibracije trebaju i dobro su došle a ako negdje zapne pitat ču pa...dobra ste ekipa, uopče se više ne brinem.
Odgovori