Sta sve osjecate dok ste na gljivama??

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
oscar.b
rank2
Postovi: 36
Pridružen/a: 24.01.2014, 17:40
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Sta sve osjecate dok ste na gljivama??

Post Postao/la oscar.b »

eto,mene zanima sta sve ljudi osjecaju dok su na gljivama..? koji su razlozi uzimanja i sto ih to tako vuce ka njima? :mushroom:
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Sta sve osjecate dok ste na gljivama??

Post Postao/la Perun »

Kad sam vidio bračane kako se kravelje i budalesaju, i pitao ih od čega to? oni su mi reklli da je od kjravlje balege. E od tad ih želimn probati. Ćak sam ih svojevremeno našao i osušio, no draga je čistila prostoriju gdje sušim sve što se suši, pa kad je našla gomilu smežuranih gljiva pomislila da mi je nešto propalo pa to fino bacila.
Potražio sam gljive na tom istom mjestu gdje sam ih ubrao, no nema ih više. Čovjek promjenio magarca, ovaj ne kenja sreću, valjda.
Nego Oskare, nešto si me pitao na mejl.
E pa odgovor je pozitivan. Kupam se između Jure i Amigosa.
Ti?
Kafica na suncu?
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Sta sve osjecate dok ste na gljivama??

Post Postao/la HypnoToad »

Kravlja balega kao Boletus vrsta ili baš balega?
U našim krajevima nema psihoaktivnih vrsta koje rastu na kravljoj balegi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Sta sve osjecate dok ste na gljivama??

Post Postao/la Perun »

Reci to bračanima. Dakle skupljali su po braču to sa kravlje i tovareće balege. Ionako na otoko nema više od četri pet krava.
Ovo što sam ja skupio bilo na kopnu, nalazilo se na balezi od mazge i na pritisak je ljubičastilo sve u šesnaest. Zapravo kenjam to za sve u šesnaest, jer mi je to jedino od gljiva što sam stiskao pa i nemam s čim usporediti. Ali ljubičastilo je.
Problem je što sam to skupio ima par godina, a jesenas i pred tri tjedna nije ih bilo.
I znam da se mazga promjenila, pretpostavljam da je do toga.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Sta sve osjecate dok ste na gljivama??

Post Postao/la HypnoToad »

Jednostavni placebo efekt.
Sa 100% sigurnošću mogu tvrditi da nisu jeli psihoaktivne gljive, jer niti jedna psihoaktivna vrsta kod nas ne raste na balegi. Samo u subtropskim krajevima.
Dalje, oksidacija psilocina nema niti približno ljubičastu nijansu, nego jarko plavu boju, nitko je nebi mogao zamijeniti za ljubičastu.
To što si ti našao je ili Protostropharia semiglobata ili Panaeolus piapilionaceus.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Sta sve osjecate dok ste na gljivama??

Post Postao/la riz14 »

Hypno je u pravu definitivno. Perun, jel tebi povod za probat gljive to što si vidija neku ekipu da se krevelji i budalesa?
Zadnja izmjena: riz14, dana/u 05.04.2014, 10:28, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Sta sve osjecate dok ste na gljivama??

Post Postao/la extranoize »

balega nosi svoje tajne...
sam Kozmos progovara kroz sva bića
i njihovu balegu...
:)
on topic, teško mi je verbalizirati sve te osjećaje, ne stane to u riječi
ne fasciniraju me toliko osjećaji već ona bistrina pogleda na horizont - vanjski i unutarnji :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Sta sve osjecate dok ste na gljivama??

Post Postao/la Perun »

Riz, moja skolonost psihotropnom me vuče ka tome.
Otkad je Minessota u subtropskom poijasu?
Rastužuje me pomisao da mislite da lažem, mada već godinama nisam rekao laž. Moji etički principi mi to ne dozvoljavaju. No nemogu vam to dokazat, pa ovo moje priznanje djelije kao prdac u vjetar.
Dalje, Braški su mi rekli od čega su takvi kakvi jesu, a ne vjerujem da su lagali, jer jednostavno nisu imali zašto. I ostajem pri tome da je ono što sam pobrao sa balege ostavljalo plavi trag.
Ne želim se prepirati bez šanka pred sobom, a pogotovo ne želim ispast veći gljivar od ikoga ovdje (pogotovo što gljive najčešće berem u samoposluzi), no sve što sam rekao su jednostavne činjenice iza kojih stojim.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Sta sve osjecate dok ste na gljivama??

Post Postao/la HypnoToad »

Ne kažem ja da ti lažeš, samo da ne poznaš gljive. Već si rekao 'ljubičasto', sad je gotovo, nemožeš promijeniti u plavo. A te gljive imaju ljubičaste spore, dok P. papilionaceus na pritisak promijeni boju u smeđe-ljubičasto. I netreba ti uopće biti žao što su ti bacili te gljive jer 100% nisu bile psihoaktivne.
Nemaš pojma koliko ljudi je meni reklo da su 'tripali' od gljiva koje su našli u šumi ili na balegi, pa su mi ih kasnije i pokazali kao da mi otkrivaju rudnik dijamanata, i naravno, tripali su samo od placeba, jer te gljive nisu bile psihoaktivne.
To je stara babska priča da 'lude gljive' rastu na kravljoj balegi, i rastu, da, ali na Floridi, Australiji, Jugoistočnoj Aziji i sličnim mjestima.
Nemam pojma kakve veze sada ima Minessota, ali Psilocybe cubensis i Panaeolus cyanescens, vrste koje rastu na kravljoj balegi, definitivno ne rastu tamo.
I, ono što sam zaboravio, da su se stvarno najeli psilocybinskih gljiva, definitivno se nebi kreveljili i budalesali.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Sta sve osjecate dok ste na gljivama??

Post Postao/la Perun »

Hvala na a) iscrpnim informacijama, i b) toleracniji i c) utjehi, jer mi je stavrno bilo žao ovih što ih je žena bacila.
Minesotu spoominjem jer ih je, ako se ne varam, jer ih je Terrence Mc Keena tamo brao.
A i sjetio sam se da su ih Brašli zvali ljubičaste smrdivice, dakle imali su i ime za to što su trošili. Mislim da ću morat obaviti nekoliko telefonskih razgovora i razmrsit ovu misteriju.
Ko prije umre duže je vječan
Odgovori