Doziranje gljiva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Doziranje gljiva

Post Postao/la riz14 »

Zanima me dali ima smisla recimo pojest 1.5 gram gljiva, pa ako nije "dovoljno" onda pojest recimo još 0.5-1 gram nakon sat ili dva? Ista stvar me zanima u vezi produžavanja tripa, inače iman Šumaherski metabolizam, poiden ih i nakon pola sata san već na peak-u, puste me skoro skroz nakon 2 sata pa bi volija da taj wonderland traje malo duže? Molin da odgovore samo ljudi koji imaju vlastitog iskustva s navedenin, a ne da mi neko prepriča što je čuja ili pročita na nekon forumu :mushroom: :ymhug:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

Da, ponovljeno doziranje i pojača i produži djelovanje. Koliko god puta želiš.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la riz14 »

Fala Hypno ;) ne kužin zašto po forumima govore da to ne šljaka :blinkk:
znan da se kod gljiva jako brzo razvije tolerancija zato pitan. po nekoj logici ako i misliš ponovno dozirat, to triba napravit dok si još pod utjecajen pečurkica a nikako kad te skroz puste :-?
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la Gorda »

Ali racunaj s tim da ako na coming down-u prve porcije pojedes slijedecu, ne mozes imat špicu kao prva porcija...osim ako ne pojedes znatno vecu dozu od prve.

Meni najdraza opcija: popijem šalicu čaja pa za 2 sata drugu...a sad, ovisno dal ce bit jaci, slabiji...tako dosegnem fino tripanje od 6h.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Gorda je napisao/la:Ali racunaj s tim da ako na coming down-u prve porcije pojedes slijedecu, ne mozes imat špicu kao prva porcija...osim ako ne pojedes znatno vecu dozu od prve.

Meni najdraza opcija: popijem šalicu čaja pa za 2 sata drugu...a sad, ovisno dal ce bit jaci, slabiji...tako dosegnem fino tripanje od 6h.
Koliko stavljaš po šalici čaja ?
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la riz14 »

u čaj ide jednako ko i kad ih jedeš suhe? :questionn:
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la Gorda »

Osobno nikad ne odmjeravam dozu...ni suho ni svjeze. Caj preferiram od svjezih jer je puno bolji rad, a i putem caja je iskustvo daleko intenzivnije, dakle, po pravilu bi trebalo ic manje gljiva.

Nasjeckas na sitno, stavis u bokal, prelijes sokom iscjedjenog limuna (ja stavim cijela dva limuna, pa bude okus kao limunada, a i vise se izvuce). Kad voda prokuha, prelijes te gljive i limunov sok u bokalu i uz povremeno mjesanje 20-25min neka odstoji. Gljive jos iscjedis i mozes bacit (netko i pojede, ali nema smisla bas)...i dec it. Otprilike deci i pol, dva vode po osobi.

Ajmo rec da ti je deset grama svjezih dosta, lako podebljat kasnije. Od suhih jos nsiam radio, a i sumnjam da hocu.

jendom prilikom sam stavio oko 70ak grama svjezih plus abortusi i od toga zakuhao litru caja. Nešto najintenzivnije ikad, a četvero nas je bilo!
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la riz14 »

Hmm zanimljivo...mislin da nebi tribalo bit razlike izmedu suhih i svježih u potenciji, istina da se na zraku aktivne tvari iz gljiva raspadaju al u jako jako maloj mjeri, beznačajno.
E sad isto tako nebi tribalo bit razlike između 2 grama suhih i čaja napravljenog od 2 grama, jedina razlika je što će se čaj brže probavit i brže i "naglije" će krenit trip. Čini mi se Gorda da je jedina stvar koja je tu možda značajna taj limunov sok jer navodno pojačava djelovanje gljiva, ameri to zovu "lemon tek" ako se ne varan, isickaju gljive i ubace u limunov sok da odstoji neko vrime, sat dva...
ako san nešto krivo reka neka me neko ispravi :thumbsup:
probat cu sam pa vidit ima li razlike izmedu suhih i svjezih, al realno to je Sizifov posa jer se to nemoze objektivno izmjerit nikako, sve je to do psihe taj dan, ekipe, lokacije i masu drugih stvari...al zato ih i volimo jer su nepredvidljive :psy :D
čak je dobro to što ne mjeriš koliko stavljaš u čaj jer čin ti izmiriš količinu odma ti to u podsvjest stavlja nekakvu barijeru :thumbsup: nisan još spreman za odokativno mjerenje, fali mi radnog staža :mushh: :psy
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la Gorda »

Staza hvala bogu imam, a to sto kazes za odmjeravanje, bas zato to i ne radim... kako bude, bit ce, spreman.

Ja osjetim razliku itekako suhe/svjeze...i gubi se susenjem jedan aktivni sastojak. Zasto je caj intenzivniji, jer vec sve te otopljene alkaloide odjednom ulijes u zeludac i maltene krece instant. Krace je, ali jace... Također u coming up fazi osjetis bolju opustenost tijela za razliku od suhih.

Moje iskustvo, moje navike...tako da se toga drzim, jer sam eksperimentirao zbilja puno...ALI, mozda svatko treba nac svoju shemu.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la Otto Grunf »

riz14 je napisao/la:jedina stvar koja je tu možda značajna taj limunov sok jer navodno pojačava djelovanje gljiva
Grejp Je Tvoj Prijatelj, Nema Limun Bas Takve Osobine Kakve Mu Pripisujes.
Odgovori