Doziranje gljiva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la shroomko »

Gorda je napisao/la:Ali racunaj s tim da ako na coming down-u prve porcije pojedes slijedecu, ne mozes imat špicu kao prva porcija...osim ako ne pojedes znatno vecu dozu od prve.
Da ali taj coming down dolazi tek nakon 4-7 sati, zavisi koliko si uzeo. Prije bih rekao da ne možeš produživati trajanje tripa unedogled.

Neki ljudi su osjetljiviji na gljive nego u prosjeku. Za većinu ljudi preporučena doza za prvi put je 1 gram, ali za neke je samo 0.5 grama. Bolje da je prvi put preslab efekt nego prejak jer može ostaviti dugotrajne posljedice kao što se nedavno dogodilo nekome ovdje:
post34482.html#p34482

Možda je najbolje uzeti 1g pa nakon 1.5 - 2 sata još maksimalno 0.5g prvi put ako imaš 100kg ili 0.5 g pa kasnije još 0.3g ako imaš 50 kg.

Sljedeći put možeš povećati dozu ako je bilo preslabo. Samo znaj da 2g nije duplo jače od 1g već 4-8x puta jači efekt. Jako je osjetiljivo doziranje. Ako uzmeš premalo nećeš ništa osjetiti, ako uzmeš samo malo više biti će ti odlično, a ako uzmeš još samo malo više biti će ti previše za prvi put.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la Gorda »

Naravno da se ne moze produzivati beskonacno, ali hocu rec da je tesko samu spicu produzit...probao na razne nacine i moras popit ili pojest zbilja vise da bi imao efekt jacine kao prva spica... Naravno to ne govorim da netko treba raditi, pogotovo ako to nije radio vec x puta... ali govorim samo svoja iskustva.

A ovo za 1g bih se slozio za nekoga tko prvi puta probava...zbilja i manja doza moze iznenadit, ali najvise ovisi o setu u glavi...pa i settingu samom. Lako dodat kasnije...

Najsigurnija opcija: pojedes/popijes koliko si vec naumio i na coming down fazi zapalis koju...a hvala bogu i prije... vraća nazad :smokee:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la roolle »

riz14 je napisao/la:Zanima me dali ima smisla recimo pojest 1.5 gram gljiva, pa ako nije "dovoljno" onda pojest recimo još 0.5-1 gram nakon sat ili dva? Ista stvar me zanima u vezi produžavanja tripa, inače iman Šumaherski metabolizam, poiden ih i nakon pola sata san već na peak-u, puste me skoro skroz nakon 2 sata pa bi volija da taj wonderland traje malo duže? Molin da odgovore samo ljudi koji imaju vlastitog iskustva s navedenin, a ne da mi neko prepriča što je čuja ili pročita na nekon forumu :mushroom: :ymhug:
Definitivno moze...govorim iz licnog iskustva...Jenom prilikom sam uzeo 2,5g...i kada sam osetio da ce ubrzo biti spustanje, dodao sam jednu suvu..mozda 1g i buuummmm....u stratosferu za jos jedno 2,5 sata...tako da ne slusas te sto su "culi" da ne vredi, nego pokusaj i iznenadices se...UZIVAJ.
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la WEEDetix »

meni iskreno 1 gram nikad nije bio dosta a jeo sam ih puno puta meni neki minimum 2-3 g za finu voznju oko 7g szhih sam pojeo jedamput i bio mi je super intenzivan i dugotrajan trip ali za to niti sam do sad imo para a ni gljiva al sad kad mogu cu sigurno samo da uhvatim vremena zadnje sto sam jeo je bilo 4 g neki su pojeli po gram lagana smijalica a jedan je poje oko gram i izgledo je ko ljudi na 10 grama plus bed trip sta ces cudne smo mi gljive pa tako i na nas utjecu gljive nekom malo dosta neko jede na veliko za nekog nisu uopce,,,,
slika
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Doziranje gljiva

Post Postao/la roolle »

Weed ja sam dodao 1g na vec ono sto sam nosio u sebi a slazem se sa tobom da treba biti veca doza za fino putovanje.
Odgovori