U svadji sa wet spotom!

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
witchdoctor
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 13.01.2014, 22:43
 pohvaljen: 1 put

U svadji sa wet spotom!

Post Postao/la witchdoctor »

Cao drugari,

Pa dugo sam lutao forumom, lurkovao, prikupljao informacije, imao par uspesnih grow-ova na BRF kejkovima, par na kukuruzu (sa kojima sam se najduze pozabavio) a onda me je snasao neki BAD JUJU :eevil: !

Ukratko. Sve sam radio kao i pre: kupim kukuruz kokicar, izbiram zrna koja se cine losa, isperem vise puta(cak i puknuta), natopim u vodi 24h, isperem, bacim kukuruz na kuvanje (i tu cu napomenuti da sam testirao duzinu kuvanja na dvadesetak tegli - pocevsi od 5 minuta do 45 minuta), opet isperem, osusim (i sa ovim sam uradio mnogo testova. Od susenja sa peskirom, samo cedjenja, susenja sa fenom, do ostavljanja rasirenog kukuruza 24 h). Potrpam sve to u tegle i sterilizacija od 90min do 120 min u nekim slucajevima. Svaki put, ali bas svaki put WET SPOT.

Temperatura je 28 C (pokusao sam i sa smanjivanjem temperature), Proces inokulacije sterilan koliko je to izvodljivo u van-laboratorijskim uslovima. Printovi provereno dobri jer sam iste podelio pa su ljudi imali uspesan grow. Prosto vise ne znam sta je. Sve je islo extra extra jedno vreme, mnogo uspesnih grow-ova i odjednom, vise nijedna tegla nije uspela. Kao sto rekoh kombinovao sam razlicite uslove, razlicite printove, novu opremu, razlicite tek-ove (cak iz LC-a) i nikad nista nije uspelo.

Do sada sam uvek koristio BRF za kejkove i kukuruz za bulk. Danas se odlucih da isprobam raz. Kupio sam u prodavnici zdrave hrane, isprao 5,6 puta dok nije bila bistra voda, na 1 kg razi sipao 1l razredjene kafe i 1 l vode, izvadio posle 12 sati da prokuvam 15ak minuta kad ono sva raz pretvorena u kasu. Otkud sad to? Sve mi je krenulo nizbrdo. Volim ovaj hobi ali ovo me je obeshrabrilo i pred odustajanjem sam. Pomozite mi please!
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: U svadji sa wet spotom!

Post Postao/la oseloth »

Puno natapaš. Stavi kuruzu u teglu, trećinu samo do pola zali vodom ostavi 24h. To prosupi i odmah na sterilizaciju.

Kako ubacuješ spore. Ako je špricom i otopinom vjerojatno tu zajebeš previpe vode. Ja pol printa otopim u jednoj šprici vode 10ml. To je mjera. A sa tom špricom natučem deset tegli. Probaj deugi put sterilizirati pa samo na površinu nagrecaj nešto sitno spori i ostavi tako. Bit će jednako brzo.
witchdoctor
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 13.01.2014, 22:43
 pohvaljen: 1 put

Re: U svadji sa wet spotom!

Post Postao/la witchdoctor »

Probao sam i 12h natapanja.

Spore ubacujem standardno. Glowbox, destilovana voda, spore itd. Pravio sam i sa vecim procentom spora po spricu.

Inace inkokuliram sa 1ml do 2ml otopine u zavisnosti od velicine tegle.
sakymus
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 02.05.2011, 22:49
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: U svadji sa wet spotom!

Post Postao/la sakymus »

Možda ti je Glove box nesterilan, možeš probati ga našpricati s Oustom 3u1.
Možeš tegle cijele omotati alu folijom i onda ih u Glove boxu odmotati.
Alat ti je isto poželjno sterilizirati pod tlakom u jednoj tegli.

Ako si siguran da je print dobar onda sigurno negdje griješiš u sterilnim postupcima. Višak vode ne bi smio bit problem ako je sve pravilno sterilizirano pod tlakom.
witchdoctor
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 13.01.2014, 22:43
 pohvaljen: 1 put

Re: U svadji sa wet spotom!

Post Postao/la witchdoctor »

Uzeo sam neki djavo za dezinfekciju vazduha u apoteci, alkoholom prebrisem glowbox i tegle pre koristenja a alat sterilisem najcesce prilikom sterilizacije substrata.
Kontam da sam zesce nesposoban ili sta vec.
Eleshar
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 19.09.2013, 22:36
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: U svadji sa wet spotom!

Post Postao/la Eleshar »

A čuj, ako si imao već nekoliko usješnih growova, jel onda bitno što imaš wet spot?

Mislim, ako očito ne smeta samim gljivama, nemaš potrebe za zabrinutost :D
Odgovori