Sporeprint

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Sporeprint

Post Postao/la Gorda »

Hypno...imam pitanje koje me muci vec danima, a nikako da se sjetim pitat te.
Uglavnom, pio sam caj svjezih sa kejkova i potencija je bila neocekivano visoka, nevjerojatno zapravo. Nakon nekoliko dana sam isto napravio samo sa kejsinga i ni blizu što se potencije tiče.

E sad, mene zanima, da li je moguće da na rizinom brasnu budu potentnije nego li na raži i kokosu? Nikako mi to nema logike. Ista kolicina, ista metoda caja, nakon nekoliko dana pauze, dakle nije tolerancija u pitanju. I znam da set i setting ubiti imaju kljucnu ulogu, ali opet, da moze bit tolika razlika...?

Također se sjećam prošle godine, tj. prošlog uzgoja i opet su mi se ove s kejkova cinile potentnije. :-?

Također isti "strain" izgleda sasvim drugacije na kejkovima i casingu...postoje slike u dnevniku.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Sporeprint

Post Postao/la luther7hrol »

HypnoToad je napisao/la:Supstrat definitivno ima značajnu ulogu u produkciji alkaloida, i kukuruz je vrlo siromašan hranjivim tvarima potrebnim gljivama. To se može donekle ispraviti tako da se kasnije kukuruz pomiješa s kokosom, konjskim gnojem, ili nekim drugim subtratom.
Kejkovi se nemogu raditi od cijelog zrna jer to nema smisla, oni su brašno dobro pomiješano s vermikulitom, previše je razloga da bi sada objašnjavao. Minac za kavu ili nešto slično bi trebalo biti dovoljno, i djelomično usitnjeno zrnje je bolje od cijeloga.
Pa ja ću svoga udariti u kokos/verm sad za koji dan, to bi ga trebalo dobro dohraniti, zar ne?
I bacam se na proizvodnju brašna, pošto imam neki blender za kavu :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Sporeprint

Post Postao/la HypnoToad »

Gorda - Ja ti baš nemam iskustva ni s uzgojem ni s konzumacijom psihoaktivnih gljiva, ali ih volim proučavati i čitati o njima, pa je moje znanje više teoretsko. Najlogičnije objašnjenje bi ovdje bilo u većoj koncentraciji hranjivih tvari, i većoj dostupnosti istih jer se radi o brašnu. Raž je u cijelom zrnu, treba dosta vremena da se probavi, a i više je 'razrjeđena' s kokosom nego što je rižino brašno s vermikulitom. Moguće je da je rezultat toga veća razina psilocina, koji je zaslužan za plavljenje, i koji se djelomično izgubi sušenjem. Usporedba suhih gljiva bi isto bila zanimljiva, po tome bi se onda vidjelo da li je konačna razina alkaloida u suhim primjercima relativno jednaka.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Sporeprint

Post Postao/la Gorda »

Na istu stvar sam i ja pomislio, što se tiče usitnjenosti hranjivih tvari, odnosno samog supstrata. Bas cu napravit test kad budu suhe, iako je tu tesko biti mjerodavan i realan. :-?
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Sporeprint

Post Postao/la riz14 »

Jel zna netko di ima kupit smeđe rižino brašno? Dali mora baš bit od smeđe riže i dali uopće mora biti brašno? Mlinac neman nikakav tako da mljevenje riže ne dolazi u obzir. Planiran radit sa vermikulitom! :questionn:
PS. frend je napravija 4 šprice od 10mL od jednog printa, poslao mi je dvije šprice ali ja unutra nevidin spore, nema nikakvih crnih točkica, pita san ga i reka je da u printu nije bilo baš puno spora i da nisu ful crne bile. Oće to valjat? :eeek:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Sporeprint

Post Postao/la luther7hrol »

Obično se ne vide golim okom, ako se vide onda to znači da su u skupinama, npr. ako ne protreseš dobro špricu, ja ih recimo mogu vidjeti golim okom, budu mi onako bijeložućkaste, ali vjerojatno većina ljudi ne bi primjetila.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Sporeprint

Post Postao/la antoniopavaroti »

riz14 je napisao/la:ovako, bitno mi je da od ove polovice printa uspijem uzgojit par gljivica pa da iman svoje printove da ne triban više narucivat. za pocetak planiran radit cake-ove jer je jednostavnije, brže i manja je mogucnost kontaminacije. Sad u vezi supstrata nisan siguran, cujen da je raž zeznuta sto se kontaminacije tiče i triba pronac bas pravu raž koja se ne raspada i nije glibava kad se natopi. kukuruz se čini lakši al kažu ljudi da su gljive slabije dosta sa kukuruza :-? ima neko prijedlog u vezi supstrata? e da još jedna stvar, neman express lonac i trenutno ni love za kupit ga, studentski život... :eeek:
Ja sam prije par dana kupio u Kauflandu imaju na akciji ekspres lonac 9lit. za 139.- kn a inaće kosta oko 300.- a imaju i različite vrste manjih i večih plastičnih kutija od tvrde plastike isto je oko 50% jeftinije...pa kupi lonac jer bez njega ništa a cjena je prihvatljiva :eeek: :eeek:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Sporeprint

Post Postao/la antoniopavaroti »

riz14 je napisao/la:Jel zna netko di ima kupit smeđe rižino brašno? Dali mora baš bit od smeđe riže i dali uopće mora biti brašno? Mlinac neman nikakav tako da mljevenje riže ne dolazi u obzir. Planiran radit sa vermikulitom! :questionn:
PS. frend je napravija 4 šprice od 10mL od jednog printa, poslao mi je dvije šprice ali ja unutra nevidin spore, nema nikakvih crnih točkica, pita san ga i reka je da u printu nije bilo baš puno spora i da nisu ful crne bile. Oće to valjat? :eeek:

Neznam dal ima baš brašno od smeđe riže gotovo a ono je poželjno..uglavnom se s. riža samelje u mlincu za kavu , pa nije problem mlinac posuditi od nekog . A spore su sigurno u vodi ...jedino ako te frend nije smuljao ali to ne vjerujem..Valjat će sigurno ..nadajmo se.. :bigsmilee:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Sporeprint

Post Postao/la roolle »

Antoniopavaroti dali je ta riza sto se stavi u mlinac za kafu ona integralna riza ili neka druga?
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Sporeprint

Post Postao/la luther7hrol »

Pa integralna riža jest smeđa riža.
Odgovori