Info o GrowKitu sa Azariusa? Da ili Ne?

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
MorphineHoneyWhite
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 20.11.2013, 16:58

Info o GrowKitu sa Azariusa? Da ili Ne?

Post Postao/la MorphineHoneyWhite »

Pozdrav. Nov sam ovde, i drago mi je sto sam naleteo na ovaj forum. :)
Zelim prvo da kazem, da sam dobro precesljao forum, i nisam naleteo na pitanje koje bih ja sad da postavim, ukoliko vec postoji negde, stvarno se izvinjavam, nisam video! E ovako...

Vec neko vreme razmisljam da porucim sa Azarius-a Mushroom Grow Kit 'Ready-To-Grow' B+ .
http://azarius.net/smartshop/magic-mush ... row-bplus/

Zivim u Srbiji, i interesuje me da li se na carini vrsi zaplena ovih, konkretno ove stvari?
Da li je neko porucivao vec navedeni grow kit, ili bilo koji drugi, sa konkretno Azarius-a?
Ako mi zaplene, kontam da mi ne gine ogromna novcana kazna, ili zatvorska, ali opet gledam sa druge strane (konkretno u grow kitu su samo spore, vermikulit i zemlja, nema vec izgradjenih "psilocibica":) )

Kada sam na Azariusu gledao sekciju Shipping Restrictions, video sam da ne salju u neke tamo vec navedene zemlje, medju kojima je i Hrvatska, ali Srbije nema u shipping restrictions... Tako da sam malo zbunjen (jer sam prethodno citao kako su zaplenili salviu na carini, gde takodje ne postoji Srbija u shipping restrictions)

Hvala vam unapred svima, forum je odlican, nadam se odgovorima i dugorocnom druzenju sa vama, s'obzirom da imam iskustva sa Ibogom- a pretpostavljam da sam jedan od retkih koji to ima. PA ukoliko vas bilo sta interesuje, pitajte me, a tako i ja ocekujem vase odgovore na ovo.

HVALA :)
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Info o GrowKitu sa Azariusa? Da ili Ne?

Post Postao/la muscaria »

Pročitaj ovdje:
post32414.html?hilit=azarius#p32414

Pošiljke iz Holandije imaju poseban tretman.
Peace, Love, Sharing & Understanding
MorphineHoneyWhite
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 20.11.2013, 16:58

Re: Info o GrowKitu sa Azariusa? Da ili Ne?

Post Postao/la MorphineHoneyWhite »

Procitao sam to, dobro je da su napravili takav topic, ali opet nije mi to tacna odrednica, jer je to ipak ziva biljka, tj pelcer, i znam da i za obicne biljke mogu biti rigorozni i da ih mogu nositi na kontrolu gde sama biljka uvene. Ali opet, tu je bila i lulica, i natpis seeds of the goods. Ne znam iskreno nista, voleo bih da znam da li je to neko porucivao.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Info o GrowKitu sa Azariusa? Da ili Ne?

Post Postao/la shroomko »

MorphineHoneyWhite je napisao/la:Ako mi zaplene, kontam da mi ne gine ogromna novcana kazna, ili zatvorska, ali opet gledam sa druge strane (konkretno u grow kitu su samo spore, vermikulit i zemlja, nema vec izgradjenih "psilocibica":) )
Netočno, ovo nisu spore već micelij koji sadrži psilocibin.
MorphineHoneyWhite je napisao/la:Kada sam na Azariusu gledao sekciju Shipping Restrictions, video sam da ne salju u neke tamo vec navedene zemlje, medju kojima je i Hrvatska, ali Srbije nema u shipping restrictions... Tako da sam malo zbunjen (jer sam prethodno citao kako su zaplenili salviu na carini, gde takodje ne postoji Srbija u shipping restrictions)
To samo znači da još nisu imali dovoljno problema sa Srbijom.

Preporučio bi ti rađe spore print, iako je ovo super stvar ako prođe jer se ne moraš zezati i biti će brže gotovo.
Odgovori