Amanita: spore

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Amanita: spore

Post Postao/la luther7hrol »

Je li moguće amanitu muscariu (crvenu muharu) ili možda neku drugu muharu, možda žutu, uzgojiti na način na koji se uzgajaju psilocybe? Ako jeste, kako doći do spora, na područjima, na kojima nema ove gljive (tamo gdje ja jesam)?

Hvala :)
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Amanita: spore

Post Postao/la muscaria »

Amanitu nije moguće uzgojiti indoor kao PC, a u outdooru ne vjerujem da će ti rast ako ne živiš u podneblju gdje ona prirodno raste.
Peace, Love, Sharing & Understanding
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Amanita: spore

Post Postao/la Homunculus »

Ima nešto magično i u potrazi za amanitom po šumi, nisam je jeo, možda jednom...ali je uvek lepo videti je :mushh:
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Amanita: spore

Post Postao/la luther7hrol »

Homunculus je napisao/la:Ima nešto magično i u potrazi za amanitom po šumi, nisam je jeo, možda jednom...ali je uvek lepo videti je :mushh:
Znam, ja sam pobornik branja (ili samo gledanja) u šumi, ali daleko sam ja od takve šume, jako daleko, pa stvarno ne znam kako da dođem do ove gljive, pogotovo tim više što nisam motoriziran, zasada ;)
Avatar
Mozgojed
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 17.01.2014, 12:36

Re: Amanita: spore

Post Postao/la Mozgojed »

Ne vidim razlog zašt je ne bi mogo kolonizirat na čipovima od bukve kao šta se radi za outdoor
pa prebacit poslije van...vidim neki kažu da raste samo ispod nekog drveta,al kako je onda ima u svakakvim šumama!?
Like Spock say...it's only logical!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Amanita: spore

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, nemožeš je kolonizirati na čipovima.
A. muscaria raste u mikoriznoj vezi s određenim stablima, najčešće crnogoricom i brezom.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Amanita: spore

Post Postao/la dawsongeek »

Mozgojed je napisao/la:Ne vidim razlog zašt je ne bi mogo kolonizirat na čipovima od bukve kao šta se radi za outdoor
pa prebacit poslije van...vidim neki kažu da raste samo ispod nekog drveta,al kako je onda ima u svakakvim šumama!?
"Clark Heinrich states that he simply buries the stems under the proper host tree for cultivation, but then again he probably lives the the perfect environment. The best time to try to start your Amanita Garden would be done in the fall, during the time when they are in their fruiting season. This would coincide with the natural rhythms of this mushroom, giving you the best hope for success. If you can't get them planted in the Fall, there's always early Spring, which would still allow the spores to receive their proper life cycle. My own observations (I've yet to actually learn this) of Amanita growth suggest that mycelia growth takes place primarily throughout the Spring and Summer months and is highly dependent on rain and soil moisture preceding the Fall fruiting. If the season is dry just water your mushroom garden every few days. A host tree in a large container that can be left outdoors year round may be a candidate for cultivation if one is in the right zone."

znači možda je moguće ako oponašaš prirodni ciklus spora pri odgovarajućim klimatsko-geografskim čimbenicima pri odgovarajućem host drvetu ... čitaj : lakše ju je pronać neg uzgojit :D
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Amanita: spore

Post Postao/la HypnoToad »

Laže. Ovakve izjave može dati samo netko tko nema blagog pojma o mikorizi. Ako nalazi muhare oko stabla ispod kojeg je zakopao stapke, to je zato jer su već bile povezane s tim drvom otprije.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Amanita: spore

Post Postao/la dawsongeek »

that mothafucking lying ass nigga Clarck, he better stop spreadin that bullshit arround :bigsmilee:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Bosiljak
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 25.04.2018, 10:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Amanita: spore

Post Postao/la Bosiljak »

Jeo amanitu, svježu, tj. Polusuhu polu gnjilu na pojeo sam veliku, manju i veču( kao da sam obitelj na okupu našao) moglo bi biti nekih 50 grama polusuhih gljiva. Počele su li trunuti pa sam ih žurno počeo jesti one komade koji nisu počeli trunuti (izrezao sam ju na komade poput vrganja..)(napomena-nisam bio čist. Bilo je alkohola i kokaina u krvi dok sam ju jeo..) rad... rad je po meni i u toj situaciji bio baš drugačiji nego na psilocybe gljivama.frend me pitao kako mi je , ja sam mu odgovorio da mi je ugodnije razgovarati sa muhom nego sa njim...
Nije bilo nešto pretjerano vizualnih promjena. ALI, bilo je ekstremno osjetno da gljiva radi i da me nekako odvojila od te ljudske stvarnosti i ideala, bitnosti čovjeku.. kako me spojila na "izvor" poput nekog portala znanja ajmo reć sve što sam se pitao u podsvijesti svijest bi odgovarala....visoka prirodna svjestnost i shvačanje okoline...najmanje sam ljude shvačao...
Promatram muhu na stolu i pomislim da ju vidim na svome koljenu i ona doleti, krenem misliti o tome kako ču ju rukom otjerati i kao da mi neki glas-sama muha govori(dolaze mi misli) "ej ja sam čista, imam male tanke nogice i usisavam sa površine samo ono što želim, u prevedenom, nije ni njoj lako jer "kopa" po cjeloj prostoriji da bi našla što joj odgovara...🤪 Amanita je božanstvo i nije isto...
Odgovori