Tekuće cjepivo

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Tekuće cjepivo

Post Postao/la HypnoToad »

Ne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Tekuće cjepivo

Post Postao/la dawsongeek »

mali tip kad radite LC ... odmah nakon što ubacite spore u hranjivi medij povucite tekućinu u špricu i imat ćete LC koji vam se razvija i u bočici i u šprici.
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Tekuće cjepivo

Post Postao/la Klaypex Delusion »

U tekući micelij se dodaje peroxid tek kada se spore razviju u micelij. Jer po informacijama peroxid uništava spore. A razlog je da se spriječe kontaminacije. Što također ne znači da ih neće biti. Nije 100% sigurno dodavanje peroxida =\

A što se tiče odmah u šprice. Probao sam ali moraš svaki dan potresati te šprice jer micelij kada se razvije i poveže zna biti zaheban za razbiti ako je u prostoru gdje nema zraka i slobodno pluta u nutri. Teško je cijepiti s njime jer zna začepiti igli čak i onu narančastu deblju. Eventualno ako cijepiš bez igle je ok sa špricama recimo od 20 ml.

Tako da moj izbor je teglica od jedno 2dcl ili tako nešto i unutra staviš par komada po 1-2 cm neke krute žice. Ili dva klikera koja trenjem razbiju micelij. Ne preporučam jer se može razbiti teglica i eto propade tekućina =)

A ako imaš mogućnosti nabaviti, ne znam točan naziv, ali onu laboratorijsku miješalicu na magnet što ako imaš metal u posudi staviš na nju uključiš i lijepo porazbija.
A to možeš i sam napraviti. =)
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Odgovori