Sushenje gljiva- Dehidrator

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Sushenje gljiva- Dehidrator

Post Postao/la Horos »

drugari naleteo sam na internetu da uredjaj za susenje hrane, a nije sa cenom nepristupacan, pa bih molio ako neko ima iskustva sa time da podeli sa nama ostalima. evo i linka.

http://www.nonstopshop.rs/i-12221/dehid ... =blic_side
Avatar
muscaria
rank5
Postovi: 182
Pridružen/a: 28.10.2012, 17:47
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Sushenje gljiva- Dehidrator

Post Postao/la muscaria »

Imam ovako nešto doma, i mogu ti reći da otkad je kupljen, a ima tome već nekoliko godina, samo je korišten prve godine. Ne vidim svrhu trošenja para na ovakve stvari, pogotovo ako ti treba prije svega za sušenje gljiva. Uostalom, princip sušenja je vrući zrak tak da neznam koliko je pametno gljive ovakve vrste sušiti s time.... Pozzzzz!!!!!
Peace, Love, Sharing & Understanding
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Sushenje gljiva- Dehidrator

Post Postao/la Horos »

hmmmm morao bi iima opciju regulisanja temperature. na 30 ili 40c ne bi smelo da gubi potenciju. a fora je sto bi sa time trebalo da brzo budu suve
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Sushenje gljiva- Dehidrator

Post Postao/la shroomko »

Jel koristio netko tako nešto i kakvi su dojmovi?
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Sushenje gljiva- Dehidrator

Post Postao/la wonaabi »

ako bi npr netko susio gljive i čisto hipotetski ih je sušio tjedan dana na običnoj kućnoj temperaturi kolki gubitak potencije ta osoba moze ocekivati s obzirom da ih sprema za kasnije(pa moraju bit skroz suhe a silikonske kuglice i odvlaživači nisu trenutuno dostupni)
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Sushenje gljiva- Dehidrator

Post Postao/la Beyond Le Fov »

nemaš brige, neće biti primjetnih gubitaka potencije ako ih sušiš tjedan dana, pa čak i više. Ali nakon što se osuše treba ih zatvoriti u neku piksu gdje nema cirkulacije zraka i obavezno čuvat na suhom. Ako ih suhe imaš na vlažnom zraku potencija ima ogromno padne jako brzo, u roku par dana čak.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Sushenje gljiva- Dehidrator

Post Postao/la Zgubidan »

Ja sam instalirao vent od laptopa u kutiju od cipela, bez grijača, samo protok zraka i posusi max 100g za 2-3 dana. Za veće količine stavim fen u kutiju od rola, opcija hladno puhanje i kila gljiva je suha za 5-6 sati...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Sushenje gljiva- Dehidrator

Post Postao/la HypnoToad »

muscaria je napisao/la:princip sušenja je vrući zrak tak da neznam koliko je pametno gljive ovakve vrste sušiti s time
Sasvim je u redu, vrući zrak nema gotovo nikakvog efekta na alkaloide. Dehidrator ili grijalica s ventilatorom odlično i brzo osuše sve što treba osušiti.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
drencan
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 23.08.2014, 20:14
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Sushenje gljiva- Dehidrator

Post Postao/la drencan »

Majstori, pa zar nije psilocibin termolabilan već na temp oko 30-40. Mislim da tako pise i u vodiču za uzgoj koji je u pdf na ovoj stranici. Još me zanima i koliko je osjetljiv na sunce. Tj, dali se moze sušiti na suncu.
I ja sam cu isceznuti, kao i svi mi. No , umijetnost sokolarenja ce zivjeti dok sokolovi budu mahali krilima. Ipak, ta umijetnost je ljubav, a ljubav je vjecna.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Sushenje gljiva- Dehidrator

Post Postao/la antoniopavaroti »

nije...može i preko 100C...Najbolje je ( po meni) suhe samljeti , preliti sa vrelom vodom , dodati limun i med i sve laganini popiti ...kad se ohladi , naravno
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori