Lov na Psilocybe u divljini

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
drvić
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 02.11.2018, 13:44
Ima zahvala: 6 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la drvić »

Ne.
SpejsNodi
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 10.11.2019, 19:37

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la SpejsNodi »

Pozdrav, vidim da je hypnotoad aktivan ovde vec 10 godina pa predpostavljam da zna dosta o ovoj temi.
Moje pitanje je, kada se tokom godine neke od "magicnih" gljiva pronaci u prirodi? I na kojim mjestima?
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Duka »

Ne valja, Psathyrella
MagicLove
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 14.09.2019, 20:25

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la MagicLove »

Pozdrav narode!
Zanima me postoji li sansa da pronadjem bar jednu vrstu iz roda psilocyba na Fruskoj gori?
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la perke »

Sto vise citam ovu temu, kapiram da je najlakse napraviti sopstveni grow. Iako u samom startu deluje katastrofa nerazumno i tesko. Ogromna verovatnoca da ces da omasis i pojedes ko zna sta( za slucaj ljudi kao sto sam ja, iskustva 0%). Ne bih se igrao, lov u divljini je za iskusne igrace.
Istra
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.08.2019, 03:41
Ima zahvala: 8 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Istra »

Dobra vecer opet ja zanima me dali ste nasli sta jer ove godine vidio sam mozd maks 10gljiva bilo koje vrste neznam dali ce se produljit sezona zbog ovakvog vremena ili sta?(zivim blizu mora istra juzni dio)
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la huana.meri »

bolje kupi kit...umire se samo jednom, ili print...
bio sam dosta u lovu vani, nekoliko mi je ljudi i pomoglo, pokazalo....gazio sam po njima, stajo na njima, no nisam ih brao, brao sam krive...jednostavno mora vrijeme napravit svoje, moras pomoc imat, moras bit strpljiv i mora te jako zanimat to...
hebo te trip ako krene trovanje s njim, pa zabriješ da si zmijski zub koji će ugrist nekog a ustvari umires sa smjeskom....

svi koje lov zanima, preporučam prvo terminologiju o otrovnicama, malo materijala o načinu trovanja, kako se event. spašava...
samo za primjer, znao sam se vozit 6 sati u šumu od kuće, rovat cjeli dan i ništa....i onda doma opet 6 sati, sa zadnjih 40 kn u đepu, za 3 kave i jednu vodu...
100 eura sam znao samljet na put a doma idem nemam ni klobuka....

na kraju, sigurnost je najbitnija....nejedite samobrano nista skoro, ako vam se sviđa na zemlji.... :ymhug:
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Istra
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.08.2019, 03:41
Ima zahvala: 8 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Istra »

Nema se para za to i rade bi trazio po prirodi nego uzgajao jer nemam novca za kupit spore ni nista jos ako netko otrkije...mozes li molim te poslat slike koje du najcesce u istri hvala na odgovoru
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la huana.meri »

boga mi za istru nikad cuo nisam da ima ista psihodelino...moraćeš uzicat print ko balkanac, iako smo u eu, vecina nas tako na kraju...
;)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Istra
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.08.2019, 03:41
Ima zahvala: 8 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Istra »

Prego cega kako sta koliko dode koliko je tesko za odrzavat molim te da mi objasnis sve ako imas sa time iskustva
Odgovori