Lov na Psilocybe u divljini

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Perun »

Duka je napisao/la:Nebitan ti je tu datum, gljive će krenuti da rastu kad njima budu dovoljno dobri uslovi, tako da čim malo otopli možeš da izbaciš zrnje napolje, micelijum će se sporo razvijati dok temperature budu ispod nekih 18-19 stepeni, kad skoče temperature krenuće i gljive, tu negde oko 25 stepeni im je idealno za plodonošenje
Na srednjem Jadranu temperatura od 25 može bit praktički i sutra. Problem je u nestabilnosti, jedna bura i prekosutra je 12. Mada sumnjam u baš takav scenarij.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Duka »

Kubensis je dosta otprorna vrsta, temperatura od 12 mu sigurno ne bi prijala, ali nije ni da bi skroz zaustavila razvoj, malo bi se šokirao ali bi nastavio s rastom kad otopli
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Spunk »

Kroz treci mjesec pusu tzv. 3 Marčanske bure. Tu moze svasta biti. Tek kad one prodju usudit cu se nesto izbacit vanka. Do tada cu valjda kolonizirat raz
Jebivjetar
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 487
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la huana.meri »

jučer na svojem omiljenom mjestu, konjski ranč veliki, gdje u hladu ganjam pansice, na livadi pored ustajalih lokvi kiše, u travi, vjerovatno iz malo konjskog i zemlje, piće neke gljive...i nisam mogo da ih neuberem, kad mi moj rođeni navečer kaže di si to našo, to je to...
pa ako neko ima kakih znanja o ovim curama... :lovee: :lovee: :lovee:

slika
slika
slika

možda neka manje potentna vrsta, spore malo teže farbaju ali vidim za nijansu dvije svjetliju boju nego kube, pansice.... :blinkk:
strutura stapke jako podsjeća na serbicu zimsku, pansicu, onako ima onaj šar, trag kao flekica.....šeširi su dosta ljepljivo izgledali mokri, kao i serbike, no nema one kožice nikake...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Agrocybe vrsta, nisu psihoaktivne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Artik2
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 21.05.2019, 11:48
Ima zahvala: 1 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Artik2 »

Dobar dan dobri ljudi. Nov sam na forumu i u sakupljanju gljiva do sada sam skupljao samo vrganje, lisičarke i sunčanice . . .
Sticajem okolnosti čitajući po netu da magičnih pečurka ima po prirodi krenuo sam u potragu za njima. Prijatelj ima malu argelu konja na samom obodu sela u netaknutoj prirodi gde sam pronašao nekoliko pečurki na konjskoj balegi ali nisam da su one prave, pa mi je potrebna pomoć oko indetifikacije.
media/images2/1558466877.jpg
media/images2/1558456908.jpg
media/images2/1558436073.jpg

P.s. prvi put postavljam post nadam se da su slike pravilno uploadovane
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Panaeolus papilionaceus. Nisu psihoaktivne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
GhostHero96
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 23.05.2019, 01:26
Ima zahvala: 1 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la GhostHero96 »

Pozdrav svima!
Citajuci malo po forumu, razgledajuci slike, nisam mogao da zakljucim, a ni da predpostavim koje su ovo pecurke.
Zato bih zamolio eksperte sa ovog foruma da mi kazu o kojoj vrsti pecuraka je rec.

https://imgur.com/a/Tr8Ifyp
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Psathyrella vrsta. Nisu psihoaktivne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Excitabo
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 23.05.2019, 15:16
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Excitabo »

Pozdrav svima na forumu i zelim da se zahvalim na velikom broju jako korisnih informacija.
Nisam jos stigao da pregledam celu ovu temu, ali dok to ne uradim imam par pitanja koja bih zeleo da postavim.

Zanima me s obzirom da je poslednjih dana bilo dosta kise i da je vreme manje vise toplo, da li na podrucju Srbije raste neka psihoaktivna vrsta za kojom bi moglo da se krene u potragu?
Potrebne su mi informacije gde bih mogao da ih potrazim, na sta da obratim paznju i ostali korisni detalji.

Naravno u slucaju da nadjem nesto prvo bih postovao ovde da proverim.
Zov Duha je postao jak, zelim da pronadjem u divljini ono sto mi je namenjeno u tom momentu, ono sto Duh pecurkice zeli da uzmem.
Odgovori