Lov na Psilocybe u divljini

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Odlično!! Mislim da sad više stvarno nema sumnje! Prilično sam siguran da su to te, a ako i nisu, skoro sam potpuno siguran da nije ništa opasno! Ove stavi sušit, kad ih nađeš još toliko, mislim da imaš dovoljno za prvi put! E što se tiče ovih spora, mogao bi ih sve isprintat na neku tvrdu površinu, staklo, plastika, netreba ništa bit sterilno, kasnije ih sve postrugat sa žiletom, stavit u onu špricaljku s vodom i pošpricat po cijelom plasteniku, vrtu, gdjegod misliš da bi mogle rast. I za par mjeseci uz malo sreće imaš na kile!
I kad/ako ih probaš, obavezno javi efekte!
I sretno s tim teglama!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la ckola »

pa i mislio sam ih vratit tamo...baš sam htio pitat kako. znači samo razštrkat!? nabavio sam konjski izmet pa sam mislio s tim nekako iskemijat...samo kako? da pošpricam po tome samo ili da to malo potrpam nečime?
ako preživim javiću :))
hvala, trebat če mi sreće kako je do sada bilo
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Ma samo špricaj posvuda! Stavi puno printova u vodu, dobro promućkaj prije i špricaj svuda oko sebe. Gdje god im uvjeti budu dobri, one će se primit i počet rast.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la ckola »

ok...rezerviran je samo za njih...boga mi!
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la ckola »

slika

Uploaded with ImageShack.us
šta kažete na ove...jeli ovo sliči čemu?
slika

Uploaded with ImageShack.us
pratit čemo opet pa...a možda netko već zna šta je to!? Hypno šta kažeš? a ti Red? ostali...?
eh, što mi je baba Jaga umrla...sad kad je se sjetim...nije ona bila luda nego sam ja bio glup!
stari moj, ta je stalno po šumi brijala i sakupljala i sama sa sobom pričala...svi, ono, eno one lude babe, ovo ono, znaš!? luda...svašta! sad tek kontam neke stvari kad nje više nema jebiga...e baba baba, što ne ostavi recepte neke da malo kemijamo L-)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Nemogu još reć šta je ovo, ali mislim da nisu panaeolusi i da nije ništa zanimljivo... Kad malo narastu i posuše se ih slikaj sa svih strana pa ćemo vidjet.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la ckola »

pratit čemo pa nema veze ako nisu...opet ču naučit nešto.
plastenik je pošprican...ako su to one prave i ako če rast tako, stari moj, koja če to slika bit :D
onda pravim parti...ima da dođete
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la ckola »

slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
šta kažete za ove...jel moguče da to one što dolaze na jesen, pošto je temperatura, sa ljetnih vručina na par dana, pala ispod 10 stupnjeva pa se ljepotice "zbunile" i počele rast...i sam sam zbunjen, više neznam kad je prolječe kad ljeto, zima...šta je više!? sve se poremetilo...sve su sjebali sa tim atomskim bombama i
ništa više nije kao prije...a više ni neče bit!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, nije ništa interesantno, možda neka mycena ili coprinellus, za semilanceatu je pogrešno vrijeme i stanište i drugi oblik i boja klobuka.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dragikamen

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la dragikamen »

ckola je napisao/la:naravno javljam čim uspije nešto...nadam se da ću i ja napokon nešto pozetivno pridonijeti a ne samo neuspijehe promašaje.
da ne živciram više puno sa "glupim pitanjima" dragog mi vujadina i sliične...nisam ja kriv što malo teže kontam neke stvari, naprosto sam takav mada mi logika ide dosta dobro inače, ovdje mi je očito podbacila
pa nizam neuspjehe.
bilo kako bilo obečajem, evo, moja slijedeča vijest bit će uspijeh...manitua mi!!
he he,,,a dragi moj imas ti uspjeha i te kakvog,,,prosle godine,,ajmeee,,samo nisu bile gljive vec nesta drugo,,meni jos draze,,ej ljudi da ste to vidili,,,,uuuu strasno nesta #:-s
Odgovori