Lov na Psilocybe u divljini

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la AFX »

Uzevši u obzir da nemaš iskustva u branju gljiva, a po postu vjerujem ni godina, mislim da je veća mogućnost da ćeš u šumi naći lubenice nego te gljive.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Boletus86
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 25.01.2016, 15:32

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Boletus86 »

Cao drugari! Pozdrav iz Srbije. Bavim se gljivarstvom vec 5-6 godina, uglavnom sam jurio za lekovitim gljivama i jestivim. I dobro mi ide. Bavim se i mikologijom, i naravno ucen sam preko knjiga interneta i iskusnih ljudi. Mislim, ustvari totalno sam siguran da sam u velikim kolicinama naletao na psiho gljive u mom kraju, jer gledajuci vase slike i opise identicne su 99%. Sumadija, dve reke Jasenica i Kubrsnica, Par suma koje obiluju Topolom i Hrastom i dosta livada. Stocarski krajevi od pamtiveka. Zanima me kada bih mogao uslikati i ubrasti pa cak i probati :D Jel mogu da ih ocekujem u Martu ili Aprilu? Jako malo znam o njima jer me do pre par dana nisu zanimale zato sto sam bio siguran da ih ovde nema...
Sanjao sam snove, sanjao sam nocne more. Pobedio sam nocne more zahvaljuljuci snovima!
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la pecurko »

Najbolje vreme za vrse podroda Cyanescens je u kasnu jesen posle prvih mrazeva.
Za drugu moguću P.semilanceata, isto jesen, ali ima nalaza u Nemačkoj i Mađarskoj i u martu i aprilu.
Gimophylus vrste takođe kasna jesen...
Pluteus preko cele godine.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Rashaman
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 28.05.2015, 02:55
 pohvaljen: 4 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Rashaman »

Pozdrav narode,interesuje me da li ima krajem zime pocetkom proleca ili u prolece psilocybe u Beogradu, da li ste vidjali neke ili okolina Beograda?:) :psy :mushroom: :cheesy:
goldenboy
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 12.03.2016, 14:31

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la goldenboy »

Zanima me koje psilocibinske gljive rastu u periodu od 1.5 do 1.7 ?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la AFX »

goldenboy je napisao/la:Zanima me koje psilocibinske gljive rastu u periodu od 1.5 do 1.7 ?
Kad nekome dođeš u kuću, prvo se predstaviš..slična ti je stvar s forumom.
Imaš temu "Tko ste, gdje ste, što ste?" ovdje: https://www.themajka.com/viewforum.php?f=40
Upoznaj se malo s ekipom, pa onda kreni u istraživanje.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

goldenboy je napisao/la:Zanima me koje psilocibinske gljive rastu u periodu od 1.5 do 1.7 ?
Panaeolus subbalteatus.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
goldenboy
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 12.03.2016, 14:31

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la goldenboy »

AFX je napisao/la:
goldenboy je napisao/la:Zanima me koje psilocibinske gljive rastu u periodu od 1.5 do 1.7 ?
Kad nekome dođeš u kuću, prvo se predstaviš..slična ti je stvar s forumom.
Imaš temu "Tko ste, gdje ste, što ste?" ovdje: https://www.themajka.com/viewforum.php?f=40
Upoznaj se malo s ekipom, pa onda kreni u istraživanje.
Nisam hteo da budem nepristojan ali sumnjam da vas zanima odakle je neki random lik sa neta. :)
HypnoToad je napisao/la:
goldenboy je napisao/la:Zanima me koje psilocibinske gljive rastu u periodu od 1.5 do 1.7 ?
Panaeolus subbalteatus.
Druze, ne znam odakle si, a jel znas mozda u kojoj oblasti rastu? Glupo pitanje, ali sam nov u ovome, mesec dana sam proucavao oblast, gledao video klipove i "edukovao" se o pecurkama ali ih jos nisam probao.

Pitam odakle si posto sam ja iz Srbije i ne znam kolika je razlika izmedju drzava na Balkanu po pitanu gljiva.
Plus sam iz severnog dela (Vojvodina) i ne znam rastu li takve gljive ovde.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Rastu na konjskom izmetu po cijelom svijetu, sad točno gdje se mogu ili ne mogu naći stvarno ne znam, nikada ih nisam tražio i nemam apsolutno nikakvog interesa tražiti ih. Prouči ih dobro, dovoljno je ovdje pisano o njima, traži, pa možda i nađeš koju.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
goldenboy
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 12.03.2016, 14:31

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la goldenboy »

Sem tih koje rastu na konjskom izmetu, ima li jos kakvih da se mogu pronaci u sumama u tom periodu? (listopadnim)
Znam za muhare ali nisam siguran kakve su po pitanju psilocibina.

Konjske farme mi nisu problem jer su zapravo na 15-20 minuta od moje kuce, problem je saznati od vlasnika gde ostavlja konjski izmet a ne izgledati kao psiho. :))
Odgovori