Lov na Psilocybe u divljini

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Marasmius oreades.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
unexist
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 04.11.2012, 00:36

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la unexist »

Ima ispicastijih i svjezijih i boje marmelade od breskve al mislim u sustini je to to.hvala hypno
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Veseljko »

Pozdrav ljudi , evo mene u elementu i imam neku ideju B-) ili pitanje :-? ..
Uglavnom radi se karti na koju bi mogli ucrtati područja pronalaska određenih vrsta i koja bi se naravno punila provjerenim podacima (od strane dobrovoljaca) tj. karta bi imala
označene pozicije gps-om, slikom gljive i mjesta,okoline tj. sve što treba....
Ovo je više pitanje....shoot :-ss
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Da te pitam ovako, da li bi ti stvarno objavio javno GPS koordinate da nađeš livadu na kojoj raste Psilocybe semilanceata?
S druge strane, za sada nemamo niti jedno potvrđeno nalazište u RH.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
shaman1
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 04.08.2012, 16:39

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la shaman1 »

lovio sam ali nisam nista ulovio :D
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Veseljko »

Čuj pa zašto da se nezna di raste, naravno nebi stavio tko je našao nego samo nalazište...to sam naime već naletio negdje, bilo je kao projekt samo se nemogu sjetiti di (a ni za šta)... :-?
mislim da nema zla u tome nego samo plus,eto sam si reko da se jos nezna ni jedno potvrđeno nalazište pa zašto nebi prvo potvrđeno došlo odavdje :D
Valjda nebi trebalo biti to protuzakonito a djeca ako hoce nek se vesele na livadi:)
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la mr. gljiva »

Nećemo to raditi kako god...može se napisati šira lokacija da znamo gdje se mogu otprilike naći, nikakve dodatne informacije i gps koordinate. Zadnje pročitano u nekim online novinama o ona dva klinca koja su čvaknula daturu ili buniku pa su malo "odbauljali" mozgom.
Pregršt kvalitetnih informacija ionako postoji i svašta možete naučiti, branje vrganja i drugih kvalitetnih gljiva u jesen i uživancija, a ne sad bauljat šumom i tažit semilanceat-u. Takvi plodovi su za situacije kad naletiš i kažeš scoreeee :)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Veseljko »

Eeee [-( :ymdevil: niste za akciju :-s ...nema veze...
sto se tice tih klinaca - pa svatko zna bar nekoliko njih koji su se zaj. sa bunikama ili daturama, a ko im je kriv, ne vidim tu nikakvo objašnjenje "eto zato nije dobro da stavimo di je pozicija". Npr. te bunike i dature ima posvuda kod mene a neviđam baš često ljude da se otvaraju na x (a svi znaju di ima) a niti se pojavljuju u vijestima...
Mislim, to je samo moje razmišljanje a ideja mi je bila to napraviti više onako iz znanstvene perspektive - rasprostranjenost vrsta a ako je još koja točna lokacija nebi bilo na odmet :ymdevil:
Ali kako sam rekao na pocetku nema veze,idem si zapalit jednu pa se vratim mozda sa jos kojom idejom heheheh
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Svi drugi problemi na stranu, ja ti sigurno nebi rekao gdje je polje da ga nađem. Rekao bi općenito lokaciju ili regiju, i samu činjenicu da rastu ovdje i da ima nade tražiti, ali sad da mi vas 200 dođe razvaljivat polje, brat, uništavat, pričat o tome naširoko, nema šanse. A sigurno bi tako mislio svatko s nalazištem.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Veseljko »

Vidim da se ovdje radi o istome kao i kod ribara i njihovih pozicija...razumijem jer ne bim niti ja htio da se razvaljuje i uništava , ali ne treba niti odmah sve tako negativno gledati...pa velika većina tu na forumu mi "izgleda" osviješteno.
Možda točna lokacija u metar i nije rješenje ali bi svakako područje na karti uvelike bio veeeeliki korak ka popularizaciji.
Zašto si netko nebi nabrao njih a ne vrganja ili lisičarki, zašto čuvati informacije iz neke svoje "sebičnosti" i govoriti da je to "bolje zbog drugih,zbog prirode,za nečiju sigurnost itd."
Ja sam uvijek za da se da informaciju, objašnjenje, smjernicu a onda
- ko voli nek izvoli (po savjesti)
Odgovori