Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
drvić
rank1
Zahvalio/a: 3 puta

Re: Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

PostPostao/la drvić » 09.06.2019, 07:34

Kraljevski vrganj nije sigurno, no po ovim slikama se niti ne može konkretno determinirati jer nema slike presjeka gljive, nema slike sa donje strane, nema informacije o tome plavi li po presjeku ili ne i nema podatka o staništu, odnosno slike prije nego je ubrana. Inače samo savjet.. ali za svaku gljivu za koju se traži determinacija trebalo bi dati čim više informacija, jer slika samo klobuka s gornje strane ne znači ništa. + gljive generalno ne vole plastiku, neke se pokvare brzo a neke čak postanu i nejestive ako su spremljene u nju.
Spunk
rank3
Zahvalio/a: 20 puta
Prim. zahvala: 30 puta

PostPostao/la Spunk » 09.06.2019, 10:47

Ovo sam postao u temi identifikacije jestivih i ljekovitih gljiva, ali nitko ne odgovara, pa da probam ovdje.

Danas sam isao po konjsko govno i na njemu naisao na ovo. Uslikao cisto onako. Ako netko zna sto je...
Srednji Jadran, na otvorenom i osuncanom mjestu

slika

slika

slika
Zadnja izmjena: Spunk, dana/u 09.06.2019, 12:14, ukupno mijenjano 1 put.
There are no chains
because there is no where to run.
Chegi
rank8
Zahvalio/a: 44 puta
Prim. zahvala: 63 puta

PostPostao/la Chegi » 09.06.2019, 11:39

Znam znam, nisam ja slikao, zakljucio sam da nije kraljevski vrganj jer koliko znam on ne plavi, a na jednoj od ove 2 gljive je ipak bilo plavih fleka na donjoj strani, ali eto, rekoh da okacim ono sto imam pa mozda neko prepozna slucajno o kojoj je gljivi rec:)

Natrag na “Gljive: Sve vezano uz Magične gljive i Uzgoj”

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 2 gosta.