Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
dragikamen

Re: Koja je ova gljiva?

Post Postao/la dragikamen »

pozdrav svima,,,s obzirom da sam novi ovdi,a i novi u gljivarenju,,zanima me da li sve gljive koje imaju crni print "pucaju",,,,,
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Koja je ova gljiva?

Post Postao/la HypnoToad »

Naravno da ne. Kod gljiva je jako glupo generalizirati i određivati jestivost/otrovnost/aktivnost po samo jednoj karakteristici jer to može značiti smrt. U prethodnim postovima je navedeno 4-5 vrsta koje se mogu pojavljivati u našim krajevima, i nepoklapanje samo jedne karakteristike može značiti zamjenu s opasnom gljivom.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Koja je ova gljiva?

Post Postao/la Red »

Dobro nam dosao u svakom slucaju :D

Procitaj prvo neke osnovne informacije koje mozes naci ovdje na forumu, pa ako ti nesto nije jasno postavljaj pitanja koliko hoces. ali iznenadis se sta sve ljudi pricaju i kakve tabue stvaraju radi krivih informacija koje pokupe tko zna gdje

pogotovo ako te zanimaju psihoaktivne gljive, ilitiga magične, onda zbilja imas ovdje textova da se informiras i trip gajdova i grow gajdova, do mile volje... zato sit back and enjoy :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dragikamen

Re: Koja je ova gljiva?

Post Postao/la dragikamen »

oke,,,inace sam tu jer mi je moj frend ckola preporucio ovaj forum i ekipu,a sad vidim i zasto,,,odlicnih stvari ima,i savjeta i iskustava itd,,,budem sve procitao,,pa se opet javim,,,pozz svima i hvala na rijecima dobrodoslice a i na odgovoru
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Koja je ova gljiva?

Post Postao/la Red »

Ckola dragi nas je preporucio...ooooo fino :ymapplause:

velik kompliment za Majku kao forum i meni naravno! Hvala.

Samo uzivaj i pitaj sta god ti srcu drago, i ja naucim nesto uz sve vas, to je ono sto je odlicno :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
strozni

Re: Koja je ova gljiva?

Post Postao/la strozni »

Pozdrav ekipa, eto spletom okolnosti dosao sam u mogucnost da nabavim gljive. Do sad sam jeo 3 puta gljive, i sve su bile cubensice. Frendov frend, od njegovog frenda kako to inace ide, nabavio gljive. Prica se prva klasa, ovo ono. Donio meni on jucer te 'gljive' i reko aj posto smo vani, necu previse provjeravat, bacio pogled u polu mraku, razmjenili dvije tri , tutnuo mu ja smotuljak para u dzep i svatko svojim putem. Dosavsi doma, uhvatio me onaj jadni osjecaj ko da vas je pas popisao. Ovako izgledaju te 'gljive' pa sad bih vas molio da vi meni kazete dal me lik fino preveslao ili sta.
Napominjem, od mog dobrog prijatelja to je frend s faksa. Sanse da se ja i taj lik opet vidimo, su velike, znam mu ime, adresu i frend ga je upozorio da on nema nista s tim, da je sav 'posao' izmedu nas dvoje. Evo slikica pa mi molim vas otklonite sumnje, iako ja mislim da sam preveslan :-o p.s. bez izjava: ''eto ti na, sto sam ne sadis.'' Nisam u mogucnosti.

http://img59.imageshack.us/i/31082010175.jpg/

http://img294.imageshack.us/i/31082010176.jpg/

http://img810.imageshack.us/i/31082010177.jpg/
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Koja je ova gljiva?

Post Postao/la krasta-zg »

Bojim se da nis od toga...slomi mu rebra ;)
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Koja je ova gljiva?

Post Postao/la mr. gljiva »

ako si ih dobio tako "narezane" i osušene trebaju bar biti plave je čim se bilo koji
dio cubensice povrijedi/reže javlja se plava boja...tako da odi lomi koljena
tom frendu kaj prodaje vrganje. a klobuk je baš mesnat :D

možeš uvijek probat pa vidjet jel te puklo :D
skuliran do jajc :thumbsup:
strozni

Re: Koja je ova gljiva?

Post Postao/la strozni »

Budem probao za koji dan,a onda je gotov. Hvala ljudi na procjeni.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Koja je ova gljiva?

Post Postao/la Red »

definitivno ne znam niti jednu gljivu halucinogenog djelovanja a da ovako izgleda u presjeku, sve mi se cini da je zajeb i to samo takav. Bas mi je zao :-\

a mislim, mozes lomiti noge i vaditi oci, ali sve u svemu nema smisla, ali daj mu do znanja da nisi retardiran i da te zajebo, na fino mu reci... bit ce mu tako neugodno, da ce biti jos gore nego da si mu lomio noge. bol prestane ali sramota traje duze :D

probaj... mada sumnjam 8-}
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori