Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
epigallocatechin
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 09.02.2018, 03:53

Re: Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Post Postao/la epigallocatechin »

Pozdrav ljudi! Upravo sam nekim cudom naisao na ovaj thread i zainteresovao me je pa sam morao napraviti account. Postovanje HypnoToadu za doprinos posto vidim da su postovi vecinski njegovi i good hunting svim psihonautima i ljubiteljima gljiva! Mene su zaintrigirale jos od prve godine fakulteta a posebno ove aktivne. Do danas nisam ni znao koliko ih ima u Srbiji...Wow..A generalno su mi interesantne gljive zbog lekovitih dejstava koje imaju, kao shiitake ili bukovace, visokog sadrzaja Beta-glukana, polisaharida koji imaju imuno regulatorno dejstvo. Iscrpno sam citao radove o ovim polisaharidima i primenio ekstrakte i na sebi i na mojoj devojci koja je uspela da se izbori sa konstantim bolestima jer je imala kompromitovan imuni sistem vec duzi niz meseci.

Moje pitanje je sledece, ako neko ima vremena za odgovoriti...Kakve aktivne vrste se mogu naci u predelu oko Ibarske magistrale u Srbiji? Recimo negde oko oblasti grada Raska, ili negde oko manastira Sopocani? Ako neko ima iskustva ili je bio tamo.

Takodje ima li neka knjiga nekog domaceg autora koja bi mi mogla posluziti da nadjem neke interesantne gljive, aktivne a i jestive?

Planiram lagano iscitati ovaj thread radi nekih informacija posto jest obiman, lepo bi bilo negde ga arhivirati za svaki slucaj.

Pozdrav svima i sve najbolje! :)
Chuxy
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 07.02.2018, 15:46

Re: Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Post Postao/la Chuxy »

Pozdrav svima , nadam se da sam na pravom threadu, uglavnom imam pokoje kratko pitanje u vezi carobnih gljiva.
Gljive sam do sada pokusao jesti tri puta , izmedu je bilo i po mjesec ako ne i vise razlike tako da tijelo je imalo vremena da se resetira.
Prvi puta sam pojeo 3g gljiva , drugi i treci puta po 2.5g. Ali nisam imao nikakvo psihoaktivno iskustvo. Imao sam samo blage tijelesne promjene , i pod mi se ljuljao na koju sekundu ali nista vise od toga, poslje sam osjecao neki cudan umor.
Sad me zanima , da li ja jednostavno ne uzmimam dovoljnu porciju ili su gljive koje uzimam jednostavno lose?
Nisam siguran ali mislim da sva tri puta sam jeo istu vrstu gljiva, zadnje dvije su imale kao neke sitne komadice zlata po sebi.
Evo slika pa ako netko moze mi reci nesto vise o njima i koliko bi ih trebao uzeti ?
hvala puno :P
slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

Vrsta je Psilocybe cubensis, to "zlato" je vermikulit. Nemoguće je reći da li su gljive loše same po sebi, to ovisi o uvjetima i supstratu na kojem su uzgajane.
Doza je također dovoljna za umjereno snažno iskustvo.
Najveća vjerojatnost je da je problem negdje u tvom tijelu, slaba apsorpcija kroz stijenke crijeva, slabija enzimatska aktivnost, ili "zatvorenost 5-ht2 receptora, što je vrlo moguće ako uzimaš bilo kakve SSRI lijekove.
Sljedeći put nemoj ništa jesti nekoliko sati prije uzimanja, a masnu i proteinsku hranu barem 12 sati prije, i napravi čaj od gljiva.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
zippo
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 22.02.2018, 08:30

Re: Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Post Postao/la zippo »

Zdravo ljudi.dobih ovo i receno mi je da ga prelijem vrelom vodom i potom kad se prohladi da popijem i ostatak sazvacem pojedem..kao prvo jako malo znam oko procene ,a kao drugo volim malo rekreativno da se zezam.e sad ako ima ko raspolozen da me uputi u ovu stvar,da li je to ta biljka od koje cu se ludo provozati ili je corak! Eto ako mi ko moze reci jel to to il sta je to bio bih mu jako zahvalan. :ymhug: ovoliko
media/images2/1519344891.jpg
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

Nije biljka, gljiva je. Psilocybe cubensis. Nije nešto za se "rekreativno provozati". Imaš na ovom forumu pregršt informacija vezanih za ovu gljivu i psihodelično iskustvo. Provedi nekoliko dana čitajući, i ako na kraju odlučiš da se želiš "zezati" sa tim, onda provedi još 10 dana čitajući kako bi se pravilno pripremio.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
zippo
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 22.02.2018, 08:30

Re: Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Post Postao/la zippo »

Hvala na brzom odgovoru.gljiva da,pa da je bacim onda ako je bas tolko smotana,sta ce mi ako nije haludzica neka,cemu da je cuvam?
Nov sam,a 20 dana citanja nije puno nego kako skladistiti ono a da se ne pokvari ako mislim zveknuti,a vec stoji ihaj tako u maramici kako i dobih.il bacit i cao?
Chuxy
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 07.02.2018, 15:46

Re: Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Post Postao/la Chuxy »

Hvala na brzom odgovoru, i sumnjao sam da je problem u meni.
Taj sljedeci puta je danas,uzimam 3.5-4 g ,pa javim kako je proslo.
Dobar savjet u vezi hrane , nadam se da me kebab danas u 11 nece kostati jos jednog lijepog iskustva.

Jos jednom hvala za odgovor , cijenim trud!
JaTheWizard
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 03.11.2017, 11:01
Ima zahvala: 5 puta

Re: Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Post Postao/la JaTheWizard »

Pozdrav,
Evo i mojih gljiva
slika
slika
Posto je ovo moj prvi uzgoj carobnih gljiva i nisam ih nikada prije vidio svijeze zanima me da li ovo izgleda dobro?
Micelij je razvijan na jecmu(steriliziran u ekspres loncu 2x90min), casing je mjesavina zemlje za cvijece i perlita(steriliziran u ekspres loncu 2x90min).
Micelij je sa nizozemskog FSRE, naziv koji je napisan na miceliju je Mexican/Palenque, a posto ne mogu pronaci tu vrstu nigdje na internetu molio bih indetifikaciju ili neku potvrdu o "ispravnosti" tih gljiva.
Ako je potrebno vise slika mogu stavit.
Ovo na slici je prvi rast star nekoliko dana(5-7)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

Da, Psilocybe cubensis je. Ovako su izdužene jer nemaju dovoljno kisika.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
JaTheWizard
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 03.11.2017, 11:01
Ima zahvala: 5 puta

Re: Identifikacija nepoznatih čarobnih gljiva

Post Postao/la JaTheWizard »

Pretpostavljam da to znaci da trebam cesce otvarat posudu?
Trenutno ju otvaram ujutro i uvecer po 30+-sekundi, da li da pocnem otvarat 3-4 puta?
Da li imas jos kakav savjet?
Odgovori