P. Cubensis ( sa kojom ste počeli, na kojoj ste se zadržali)

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Tengu
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 21.08.2012, 15:36
 pohvaljen: 1 put

P. Cubensis ( sa kojom ste počeli, na kojoj ste se zadržali)

Post Postao/la Tengu »

Kao prvo nadam se da se nitko neće ljutiti zbog pokretanja novog topica. ;) :)

Dakle kao što se u naslovu vidi ovo bi trebao biti topic o Cubensisima jer mislim da su one zbog nešto lakšeg uzgoja naj popularnije među halucinogenim gljivama. Zadatak (ujedno i mloba) ovog topica je da iskusniji uzgajivači podjele sa nama iskustva tipa ;

- Sa kojom ste počeli?!

- Na kojoj ste se zadržali i zašto?!

- Koja je po vama naj bolji omjer uloženog i dobivenog itd.?!



Ja sam krenuo sa Golden Teacherom na BRF- cakeovima i stvarno je urod bio odličan, gljive su lijepo izgledale,sušene su na sobnoj temperaturi na vrhu ormara 5-6. dana sve je bilo ok, na nakon degustiranja je uslijedilo razočaranje. Uzeo sam 3,5 g suhih kako se preporučuje na svim forumima i ajd da ne budem grub napisati ću nisu me oduševile :(.
Unatoč teorijama da su sve Cube iste, ipak postoje neke koje su malo"bolje" (jače) od drugih, osobno sam provao neke male sa debelim strukom i malim klobukom i 2,5 g je bilo zadovoljavajuće skroz samo ne znam koje su to bile ...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: P. Cubensis ( sa kojom ste počeli, na kojoj ste se zadrž

Post Postao/la HypnoToad »

Da li bi to trebalo značiti da Golden teacher onda kozistentno ima malen postotak alkaloida? A što je sa svim tisućama ljudi kojima je 'golden teacher' bio odličan?
Kao što uvijek ponavljam, ime koje piše na foliji ne znači ništa, važna je metoda uzgoja i sušenja, na što možeš utjecat i genetska lutrija, na što nemožeš.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: P. Cubensis ( sa kojom ste počeli, na kojoj ste se zadrž

Post Postao/la Veseljko »

Slažem se sa Hypnom, npr. ja nisam imao pojma o kojoj "vrsti" je riječ ali razlika u jačini se osjetila kako sam mjenjao supstrate (zrnje,govance itd.) i isto tako kako sam sušio.
Najbolje = govance + sušenje sa onim sranjima za vlagu u zatvorenoj posudi + čuvanje u vakumu u fridžu (i novo otkriće mi je čaj :lovee: :lovee: )
Tengu
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 21.08.2012, 15:36
 pohvaljen: 1 put

Re: P. Cubensis ( sa kojom ste počeli, na kojoj ste se zadrž

Post Postao/la Tengu »

Naravno da nebi trebalo značiti da G T kao vrsta ne valja, možda je zbilja problem u meni ( tj. vjerovatno), ali opet radio sam kako što sam napisao sve kako treba, urod je bio ok, jedino mozda BRF Cake nije bio naj bolje rješenje omjer je bio 1/3 1- brašno, 3- verm ...



P.s Molio bih da odgovorite na pitanja koje sam gore postavio u naslovnom postu hvala unpr.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: P. Cubensis ( sa kojom ste počeli, na kojoj ste se zadrž

Post Postao/la HypnoToad »

A vermikulit je u biti čista voda. Znači na tu masu, samo je četvrtina supstrata bila hranjiva. Kako se onda može očekivati normalna formacija gljiva i alkaloida u njima? Pogotovo ako je urod bio odličan kako si rekao.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Tengu
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 21.08.2012, 15:36
 pohvaljen: 1 put

Re: P. Cubensis ( sa kojom ste počeli, na kojoj ste se zadrž

Post Postao/la Tengu »

Imaš pravo !

Na 8. čaša od 3dcl, 400 g mokrih prvi flush, drugi flush je bio uzas ni trećina ...
Omjer 1/3 sam pročitao tu, sada druga tura je omjer 1/2 i nadam se jačim fungićima, također rastrančirao sam dva cakea i napravio ih sa coco coirom u kombinaciji nadam se da će biti bolje ako prođe bez kontaminacije ...

Pozz
Odgovori