Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
007
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 14.09.2011, 18:39
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 3 puta

Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la 007 »

Pozdrav psychonauti:

Mnogo se toga ovdje raspravlja i govori ali do sada ovu temu nije nitko dodirnuo potpuno.
A tema je "Tek ubrane gljive, sviježe gljive, suhe gljive" te njihov učinak na čovjeka.

Možda če netko više od vas znati neke informacije ali mene zanima koliko i što nestane u gljivama kada se suši? Dali samo psilocin i beocestin(ako postoji u gljivama) oxidiraju i nestaju sušenjem? Kada se to događa? Odnosno koliko gljive mogu biti svježe prije negoli počnu gubiti psilocin?

Moje iskustvo je dramatično između suhih i svježih. Kao i mnogim poznanicima-frendovima.
Od 15grama sviježih što bi bilo 1,5gram suhih dok je preporučena strong doza oko 2grama, prožima me izuzetno euforični tlak, pištanje kao da kipim, te povezani euforični bodyload ili hrvatski euforični tlak kroz vizualne burstove. Pokraj toga znam se nači u zoni ego dissolutiona. I kako me tlak puca, struja euforije izbija iz mene u vizualni dio, u pogled, percepciju svih 5 osjetila. (neču sada o božanstvu itd nego čisto znanstveno)

Ali kada uzmem suhe gljive, čak i doze 2grama taj euforični burst izostaje. Počne piskanje i vizuala koja nikako se ne može usporediti sa sviježim gljivama. Čak sam i 4grama uzeo i nikako da dobim ono što tek ubrane daju. Pitam se zašto? Jer ako psilocibin degradira, a psilocybin se pretvori u psilocin u jetri zar opet nebih trebao imati isti efekt kao i u sviježih?

To me mori lagano!
što li je toliko posebnije u sviježim da ih osječam poput MDA + kratkodjelujuči ACID??

Primjetio sam pokraj toga da ako odstoje 4-6 sati friške gljive u frižideru da opet vrlo rapidno gube efekt, od onog mogučeg več u 6 sati barem 40-50% nestane..mislim na MDA euforiju.

Iskreno zanimaju me vaša iskustva sa sviježim versus sušene.

P.S. Ako je ovo več negdje postavljeno iskreno ja nisam vidio. Ovakav post.
Thanx ljudi. :thumbsup:
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la sometimes »

evo ja sam u ponedjeljak prvi put probao svjeze, 15 grama i mogu ti reci da su po meni bolje nego susene, ima onaj neki "šajni" dodatak, malo ih je tesko za pojest ali isplati se....

i dobar je osjecaj, otici u vrt, ubrati ih i pojesti....

sta se tice jakoce, mislim da su jace svjeze, nekako me ljepse vozalo nego 1.5 susenih...

:mushroom: :thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Pobljuvao bi utrobu od gadnosti okusa sviježih kubensisa, fakat ne kužim kako netko može izdržat taj okus, jednom sam čak i uzeo malo sviježih pomješanih s suhima i to je bilo odvratno mučenje za moje okusne senzore i želudac, meni nikakav trip toga nije vrijedan :)
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la sometimes »

pa ustvari imas pravo, ja sam ih do sada uvijek jeo sa jogurtom (mislim na suhe) pa sam tako i ove sad izrezao na sitno i uvalio ih u puno,puno jogurta i mogu ti reci da mi uopce nije bilo tako gadno ali zato kad su se probavile, valjda, pa kad sam podrignuo - jeaaaaa - to su friske.... =))

a mislim da ih je dobro jesti sa jogurtom jer jogurt smanji trbusne i druge ine tegobe, kao npr. kad pijete antibiotike, oni imaju jak utjecaj na zeludac pa cak i doktori preporucaju piti jogurt uz njih, eto meni sljaka sa suhim i sa svjezim....
....it didn't make any sense.....
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la Mary Jane. »

Moje mišljenje je da ne postoji neka bitna razlika između skroz suhih i skroz svježih gljiva. Jeo sam oboje i vjeruj mi daleko više takvi efekti MDA ACID bilo što zavisi od tebe i tvoje glave, tj stanja uma i bla bla...oprat ce te 15g svježih isto kao i 1.5 suhih, sve iznad 20 grama svježih je preodvratno i previše za pojest, dok je sa suhima sasvim druga stvar, ako ih sušiš na pravilan način neće psilocin apsorbirati niti ishlapit u zraku...ne vjerujem da na 4 grama suhih nisi imao osjecaj tripa i vizualne efekte, meni na gramu suhih nije bilo efekata, samo smjeh itd, ali na 2 - 2ipol je dosta velika razlika, 4 grama nikad nisam probao mislim da bi se preporodio...opet kažem ja mislim da to zavisi kakvog si raspoloženja taj tren i sve ostalo a tog 'ostalo' ima puno, stvari koje igraju bitnu ulogu kako ce ti bit...nije sve do gljiva.
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la sometimes »

ma slazem se u biti, nema tu neke pretjerane razlike i kao sta kazes trebao bi par puta pojest svjeze da bi mogao tocno reci da li su jace, jer jednostavno mozda sam ovaj zadnji put jednostavno pogodio tajm & setings i mozda bi mi isto tako bilo na gramu i pol suhih ali eto..., za sad je tako i ipak postoji jos taj psilocin koji kazu da susenjem nestaje....

ali, ono sta je najbitnije - dobre su i gotovo :D

:mushroom: :thumbsup:
....it didn't make any sense.....
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la shroomko »

Beyond je napisao/la:Pobljuvao bi utrobu od gadnosti okusa sviježih kubensisa, fakat ne kužim kako netko može izdržat taj okus, jednom sam čak i uzeo malo sviježih pomješanih s suhima i to je bilo odvratno mučenje za moje okusne senzore i želudac, meni nikakav trip toga nije vrijedan :)
Svašta. Šta ti inače jedeš? Pretpostavljam McDonalds, pizze, čokolad i sladoled?

Meni je okus dobar, nije dobar kao lubenica ali puno je bolji od zelene salate i kupusa. Baš je onako njam-njam. =p~
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la Red »

znam dosta ljudi koji ne mogu podnjeti njihov okus, svježe ili suho, a ne hrane se u mekšitu =)) osobno gljive ne volim, i ne jedem, ali mogu ih pojest suhe bez problema, ali znam da nekima dižu želudac na prvu naznaku okusa, pa zato pripremaju čaj, melju pa kombiniraju sa nekom hranom/pićem.

tako da ono... ne uživaju svi u njima, pitanje ukusa
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la sometimes »

ja sam vas htio pitati da li ste probali kad suhe samljevene u prah, to pitam jer smo frend i ja dosli na tu ideju jer nam je i jednom i drugom dosta tezak onaj prijelazni dio od kada pocnu radit do onog trenutka kad te ne izbace u novu dimenziju, ono zvakanje, priprema za trip, neznam kako da to nazovem, ustvari ne znam da li se uopce to svima pojavljuje...

pa smo razmisljali ako su u prahu i prije se absorbiraju u organizam da mozda dodje i prije ona "zen faza"...??????

:-?
....it didn't make any sense.....
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la Red »

za sve nestrpljive, za sve one koji ne vole okus i sve te pripreme i žvakanje i čekanje i šta ti ja znam... ČAJ :)

jednostavno brzo i efikasno. zagrijat vodu i maknuti sa vatre, ubaciti gljive, ostaviti 15-20 min, ubaciti malo meda, limuna, vrećicu čaja po okusu i krene u roku od 15-30 min, BUM, ponekad i dok još piješ hihihih, zavisi o dozi, jačini itd... kažu da brže i jače djeluju ali kraće, pa sada ne znam, nisam testirala čaj nikad, ja ih volim pojesti :P

slika

e sada ima recepata i recepata. mnogi kažu da gljive ne podnose visoke temperature jer gube na potenciji, međutim one mogu podnjeti taj kratki period kad su izložene visokoj temperaturi i čitajući naokolo ljudi kažu da ne smanjuje potenciju, dal ih lagano kuhao ili samo zagrijao vodu pa ubacio neka stoje... svejedno. mogu se ubaciti sviježe (ali onda treba paziti na temperaturu) mogu suhe, može prah itd...

ovo je jako zanimljivo: The Lemon Experience ali molim vas oprez!

Ovdje postoje razni recepti za čajeve

a ovdje ima ostalih recepata koje bi jednom sve mogli prevest i objaviti kao zasebnu temu...u planu već sto godina ali nikakooooo :P tko hoće pomoći da je pokrenemo i prevedemo, nek se javi na PM ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori