Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la Mary Jane. »

Meni nešto novo i zanimljivo, hvala na postu :D :ymhug:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la mr. gljiva »

Jednom sam ih samo jeo tako samljevene u prah u mlincu za kavu i bolje kliznu niz grlo, zalije se sa dosta tekućine i nije bed. Samo pripaziti kad ih stavite ispred usta i krenete se nećkati da ne otpušete nosom sadržaj žlice :D
Inače sam jedan od onih u koje suhe gljive u komadu pa žvakanje NE idu. Nije ni taj okus nego mi želudac fizički hoće to pobacat van kad skuži nakon 2-3min šta se streslo u njega :ymdevil: čaj, nikakvih problem možda podrigivanje u sredini tripa ;)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la HypnoToad »

sometimes je napisao/la:ja sam vas htio pitati da li ste probali kad suhe samljevene u prah, to pitam jer smo frend i ja dosli na tu ideju jer nam je i jednom i drugom dosta tezak onaj prijelazni dio od kada pocnu radit do onog trenutka kad te ne izbace u novu dimenziju, ono zvakanje, priprema za trip, neznam kako da to nazovem, ustvari ne znam da li se uopce to svima pojavljuje...

pa smo razmisljali ako su u prahu i prije se absorbiraju u organizam da mozda dodje i prije ona "zen faza"...??????

:-?
Ja ranije kad sam jeo gljive sam ih samo tako i uzimao. Definitivno najbolji način konzumacije. Nema mučnine, povraćanja, netreba se žvakat ono suho i odvratno (samo sad kad pomislim na to me tjera na riganje i podrigivanje), i nešto se brže absorbira, a opet ostaje onaj postupni prijelaz koji se gubi kada je psilocibin ekstraktiran u čaju ili alkoholu. Čaj je isto odličan način, pogotovo ako se želi kraći i intenzivniji trip.
Prah se može stavljati i u kapsule, ali su one pre jednostavne za progutat i uvijek ih se može uzimat još i još i još, pa se onda uhvatiš nakon 6 sati kako ležiš gol na podu i žvačeš vlastite hlače! :))
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la sometimes »

znam da je osobno pitanje ali me zanima hypno zasto si prestao jest gljive?

ako ti se neda odgovarat :thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la HypnoToad »

Duga priča, pisao sam već ponešto ovdje, ali ostavio sam se svih psihoaktivnih sredstava (osim stvarno u posebnim prilikama) jer se od njih osjećam puno lošije i psihički i fizički i emocionalno. Kod gljiva konkretno mi je 'spuštanje' uvijek bilo jako bolno, i jedno vrijeme su mi ostavile vrlo neugodne posljedice koje su trajale skoro godinu dana.
Psihoaktivna sredstva daju samo kratku utjehu i zabavu, poslije slijedi pakao i poriv za ponovnim uzimanjem. To je nešto što mi stvarno netreba u životu. Sada se 'drogiram' samo sportom i voćem, od toga se osjećam sasvim dobro, i nema bolnih padova nakon par sati 'higha'.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la sometimes »

razumijem, zato i pitam, imam vec koju godinu, a pola od toga mjenjam svoja stanja svijesti i pomalo vec osjecam posljedice koje mi se ne svidjaju, meni se pomalo blizi kraj svemu tome jer kako sam reko posljedice su tu i nije mi vise ustvari dobro, pa zasto dalje, uostalom radio sam to jer mi je pruzalo dobar fealing, ali vise ne pa zasto onda nastaviti, dobro sa gljivama imam neki drugaciji odnos pa ajde ali uglavnom to je to

:smokee:
....it didn't make any sense.....
Valdet
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 02.12.2016, 09:55

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la Valdet »

Citam nocima o gljivama i slicno nikad nisam probo...ali sam proguto extasija kamaru..pa se pitam kakva li je razlika..i priznajem strah me..al sam jako..jako radoznao
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la AFX »

Ne valja ništa, bolje nemoj.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la sharplaninac »

pozdrav...ja sam u par navrata jeo i susene i sveze i mogu reci da postoji znatna razlika tj da su sveze dosta jace da tako se izrazim,ljepse rade...nemogu tacno da se setim koliko sam tacno svezih pojeo al tako nesto oko 20gr i stvarno posle 15 min vec se oseca dejstvo dok kod susenih to vec traje do sat vremena dok krene...nznm meni licno su sveze bolje( e da mnogi kazu da su sveze teske za jesti,al meni bas su ukusne,mozda jer sam kuvar pa sam navikao na sveze pecurke al ja ih malo zacinim onako sveze sa malo soli,bibera,suvog origana i malcice zelenog tabasca,vrh ukus(pes amazon)toliko lep ukus da do sada nisam nista ljepse jeo od pecurki)uglavom smtram da su sveze bolje i ljepse rade,dok kod suvih mislim da opada kvalitet....cak sam probao dva nacina susenja 1.na radijatoru koje traje nekoliko sati i 2.nacin sa silcom(drypack)i to traje do nedelju dana....i tu sam primetio razliku da na 1. nacin su slabije malo od ovih na drugi nacin,moguce od toplote da gube kvalitet...nznm ima dosta stvari sto mi nisu jasne al polako ih otkrivam na nekim mojim greskama....
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Svježe versus sušeno -- vaša iskustva

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Odlična tema, ugodno sam iznenađen! :) Ljudi moji, ja sam baš spominjao na više mjesta kako mi je ogromna razlika u djelovanju bila između svježih i suhih gljiva. Svježe gljive kada sam jeo osjetio sam puno više taj neki MDMA-stični feeling, ona ljepota i euforija u samom tijelu, posebno na početk usamog tripa, i puno više sam energije imao nego kada sam suhe jeo. I da, mislim da treba više suhih gljiva da bi se postigao trip iste jačine kao na svježim. E sad, ne znam je li to zbilja tako. :) Volio bih čuti ostatak ekipe.

Što se tiče gljivica sa limunom, meni je to nešto fantastično. Prvi put kada sam jeo gljive, smiksali smo isjeckane svježe gljive sa limunom, i otpuhalo me doslovno u neke druge dimenzije! :) Brže i jače počne da djeluje. Čaj je isto odlična stvar kome ne štima okus, jer možete staviti kesicu nekog super mirišljavog i ukusnog čaja i tada se i ne kuži da ima ikakvih gljiva tu. :)

Što se tiče okusa, meni su svježe gljivice fantastičnog okusa i mogao bih ih jesti za ručak svaki dan da nisu magične. :D Suhe su mi malo jakog okusa i mirisa ali ipak nije strašno.

A Hypno to što spominješ da ti više ne štimaju psihoaktivna sredstva, potpuno te kužim. Meni ganja više nikako ne štima a prije sam je pušio svaki dan tako da zapalim jednom u mjesec dana ako i toliko. Svi me pitaju šta mi je, teško ljudima objasniti da ne štima uvijek sve. :)
Odgovori